Saturday - Sep 29

5 RFT

500m Bike Erg
5 Deadlift

 

Individual
@140/95

Master
@125/85

Master+
@100/70

Master++
@85/55

Scale
@100/70

1 MAX LAHANN CROSSFIT GENGYM
2 MICHAEL DIEHL CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
3 MICHAEL KRAUSE-BURKHARDT WILDSIDE CROSSFIT
4 NORBERT PEREZ CROSSFIT CASTRES
5 MIIKKA LINTUSAARI POLTE
6 ERWIN SCHIPPERS CROSSFIT KEISTAD
7 TAPIO MUSTONEN CROSSFIT HERTTONIEMI
8 FRANK JUST CROSSFIT ESSEN
9 RALF BOHLMANN CROSSFIT LUDWIGSBURG
10 OLIVER WEBER MYLEO CROSSFIT
11
12
1 MIKE DOROWSKI CROSSFIT MAGDEBURG
2 JIRI KANKA CROSSFIT WITH US
3 SVEN GOSLAR CROSSFIT SG HANNOVER
4 DIRK FISCHER CROSSFIT EO
5 CHRISTIAN CORMIER CROSSFIT SETENTA Y SIETE
6 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
7 MARCUS HOCHSESS CROSSFITSJOSTADEN
8 PIOTR ZIARNIECKI BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 CORVERS GERD CROSSFIT MAINZ
10 YANNICK OBENAUER FFM CROSSFIT
11
12
1 SYLWIA CHADA CROSSFIT ELEKTROMOC
2 SONJA CHRISTIANI SPORTFABRIK MUNSTER 2018 E.V
3 JOLANDA DEN BOEF CROSSFIT IMBELLEM
4 STEFANIE WINTER CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 ULRIKE PICKERT CROSSFIT LÜBECK
6 MARIBELA OLIVEIRA BERNARDO CROSSFIT BIELEFELD
7 SANDRA DÜZEL CROSSFIT POTSDAM
8 CHRISTINE FUCHS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 SABINE BUUCK CROSSFIT BAMBERG
10
11
12
1 LINE LOKTU CROSSFIT HARSTAD
2 JOHANNA STRIIM LØFTERIET
3 DIANA VIEWEG GRANDSTAND CROSSFIT
4 MONIKA HADRYŚ REBEL NATURE TEAM
5 STINE MOLTZEN CROSSFIT HOBRO
6 DIANA MUNOZ SPREE CROSSFIT
7 POLINA IVANOVA CROSSFIT HAMMERBROOK
8 MAREN HAHLBROCK CROSSFIT KIEL
9 KATRIN LUETHY CROSSFIT BASEL
10 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
11 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
12 SIDSEL PEDERSEN CROSSFIT NORCE
1
2
3
4 CENK KULENS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 THOMAS NEUHOLD TRILLER CROSSFIT
6 ULRICH KASPER MYLEO
7 HILKO EHMEN ARGO ATHLETICS
8 TINO PETKE CROSSFIT OLDENBURG
9 ANDREW SHERIDAN CROSSFIT SKIRMISH
10 SEBASTIAN KRAUSER HAUPTSTADT CROSSFIT
11 NICOLAS RAPESO CROSSFIT ISLA BLANCA IBIZA
12 MATHIAS DIX ARGO ATHLETICS
1 ANDREJ LICHTENBERG CROSSFIT LEIPZIG
2 MARKUS KERWER CROSSFIT RAWSOME
3 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA
4 CHRIS EILING CROSSFIT MINS
5 SASCHA ALBINI CROSSFITBASEL
6 CHRISTIAN WEBER CROSSFITBAD MARIENBERG
7 ALEX RABANUS MYLEO CROSSFIT
8 ANDRIUS DASKUS TEAM RELENTLESS
9 JULIAN VORNOFF CROSSFIT KAMPFGEIST
10 ALEXANDER VORONOV CROSSFIT SKIRMISH
11 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
12 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
1 ALEXANDRA DWENGER CROSSFIT QUICKBORN
2 MARIANNE HØJBJERG CROSSFIT 8500
3 CECILIA HELLMAN CROSSFIT NINER
4 SYLVIA FISCHER CROSSFIT EO
5 SIF HANSEN LOEFTERIET
6 NICOLE REICHMUTH CROSSFIT ARLESHEIM
7 LESLIE WALKER SPREE CROSSFIT
8 MAREIKE JAS CROSSFIT WUID
9 CONSTANCE HILLER CROSSFIT KAMPFGEIST
10 JANINE ENBERGS THE LOFT BONN
11 SOPHIA STOTZ CROSSFIT ERDING
12 CAROLINE HARDY AXT CROSSFIT
1 ANASTASIA BAUMANN CROSSFIT AORTA
2 DIANA SALNIKOVA UNAFFILIATED
3 BINE GOLDNER CROSSFITRAWSOME
4 MANUELA DREIER LIEBLINGSGYM CROSSFIT
5 ANNA RAUKUC CROSSFIT SG HANNOVER
6 MONA NAGEL CROSSFIT AORTA
7 VANESSA BEEK CROSSFIT VITUS
8 JOLANTA WESOŁOWSKA BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 INGA TIEDMERS CROSSFIT WERK
10 FRANZI FISCHES MYLEO CROSSFIT
11 GINA ABELE CROSSFIT ESSLINGEN
12 SARAFINA OGBEIDE CROSSFIT MINS
1 ANNE-SOPHIE KÖNIG HAUPTSTADT CROSSFIT
2 BERNADETTE WERLE CROSSFIT DISTRICT 2
3 MARIA OTT CROSSFIT HH
4 MIRIAM KRUG CROSSFIT AORTA
5 CHRISTINA PEDERSEN CROSSFIT HARSTAD
6 LUCA FODOR CROSSFIT TRAFO
7 SUSAN TREPPNER FUNCTIONAL FITNESS JENA
8 ANNIKA KRAFT CROSSFIT HAMMERBROOK
9 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
10 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA
11 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
12 JESSICA DANNHEIMER CROSSFIT EO
1
2
3
4
5 AARON WAMBOLD CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PATRICK SCHINDLER CROSSFIT LIMBURG
7 ROBERT RATHKE ARGO ATHLETICS
8 MOAZ EL SAYED BASIS KARLSRUHE
9 NICO BUBACZ NOEX-BERLIN
10 CHRISTIAN WOLF CROSSFIT UNDISPUTED
11 HENDRIK HEIM CROSSFIT BLUE PIT
12 HENNING HEINRICH CROSSFIT WERK
1 LUKAS GROULEFF CROSSFIT HOBRO
2 JAN MATIASKA CROSSFIT TURICUM
3 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
4 MARCEL ADAMSKI REBEL NATURE GYM / BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
5 MIKE SCHREIBER ARGO-ATHLETICS
6 ANDREAS NOLLÉ LAKESHORE CROSSFIT
7 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
8 DOMINIK POREBA MYLEO CROSSFIT
9 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
10 JAKOB HEROLD CROSSFIT POTSDAM
11 FABIAN BULLACK LIEBLINGSGYM CROSSFIT
12 SEBASTIAN BEHM CROSSFIT ICKE
1 NICK BLUM CROSSFIT UNDISPUTED
2 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT HAMMERBROOK
3 BERNHARD LIEHR CROSSFIT TURICUM
4 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
5 JULIAN REINHOLD CROSSFIT MINS
6 PHILIPP STEINER CROSSFIT LUPARO
7 KLAAS WERGER- VON BERGEN FOERDE CROSSFIT
8 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
9 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE
10 PAWEŁ LISZEWSKI CROSSFIT GDYNIA
11 KASPER MYRUP CROSSFIT HOBRO
12 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
1
2 DARIA ROMENSKIY CROSSFIT AORTA
3 ANJA TETZLAFF NOEX BERLIN
4 LILJA SIF SVEINSDÓTTIR LØFTERIET ODENSE
5 LORENA BRÄNDLE KEINE BOX
6 ANNICA HÖRTNAGL LIEBLINGSGYM CROSSFIT
7 HEIDI SCHUMACHER NETTERMANN CROSSFIT8500
8 JACQUELINE KREKOW CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 JANINE SCHALLAT CROSSFIT HILDESHEIM
10 NATALIE SCHLENSOG CROSSFITKREUZBERG
11 LISA WOLF CROSSFIT LIMBURG
12 ANJA HORVATH CROSSFIT DISTRICT 2
1 SASCHA ERIKSEN CROSSFIT 8500
2 KSENIA GOLOVACHEVA LIEBLINGSGYM CROSSFIT
3 DOMINIKA GONERKA HELLS HEAVEN CROSSFIT SZCZECIN
4 CHRISTINA VOSSLER CROSSFIT UNDISPUTED
5 DEBORAH EICHENBERG CROSSFIT MINS
6 NÓRA SAJERMANN CROSSFIT PARSDORF
7 LENA KRUPS CFM CROSSFIT BERLIN MITTE
8 SVETLANA PATIMOVA CROSSFIT GRENZGANGER
9 MICHAELA KLIEN ARGO ATHLETICS
10 NADINE VIETMEIER AMBOSS CROSSFIT
11 SABINE RISAGER LØFTERIET
12 NINA SCHÜTTFORTH CROSSFIT NORDLICHT
1 SIMON REISS TRAVE CROSSFIT LÜBECK
2 JULIEN TAURAT ARGO ATHLETICS
3 PHILIP HINZE HAUPTSTADT CROSSFIT
4 JUSTUS MUSTER HAUPTSTADT CROSSFIT
5 ERIK ANDERS FUNCTIONAL FITNESS JENA
6 ROMAN SCHADT CROSSFIT LEIPZIG
7 JAKOB LAURSEN RGF CROSSGYM
8 FALK BRIEß G3 CROSSFIT
9 GEORGE ROYTHORNE DREAM FITNESS
10 ANDREY YOSEF CROSSFIT D2
11 MAX REIMANN HAUPTSTADT CROSSFIT
12 THOMAS WOLF CROSSFIT LIMBURG
1 MATTHIAS LAU CROSSFIT LIMBURG
2 STEFFEN EGGERT CROSSFIT MAGDEBURG
3 MORITZ NEFF CROSSFIT OLDENBURG
4 TIMO GERLICH PHYSICALPARK HANNOVER
5 SVEN FLIEGNER ARGO ATHLETICS
6 PATRICK WILLEMS CROSSFIT DUISBURG
7 TAREK EL-KHATIB GREIFENPOWER E.V.
8 FABIAN WEIßENBERGER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
9 DANIEL NOERENBERG CROSSFIT MITTE (CFM)
10 TOBI WAWERSIG CROSSFIT MITTE
11 RADIM FOUSEK INDEPENDENT
12 CHRISTIAN STRUTZ CROSSFITDUISBURG

1RM

Clean + Jerk + Clean TNG

 

3 Attempts

1 MAX LAHANN CROSSFIT GENGYM
2 MICHAEL DIEHL CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
3 MICHAEL KRAUSE-BURKHARDT WILDSIDE CROSSFIT
4 NORBERT PEREZ CROSSFIT CASTRES
5 MIIKKA LINTUSAARI POLTE
6 ERWIN SCHIPPERS CROSSFIT KEISTAD
7 TAPIO MUSTONEN CROSSFIT HERTTONIEMI
8 FRANK JUST CROSSFIT ESSEN
9 RALF BOHLMANN CROSSFIT LUDWIGSBURG
10 OLIVER WEBER MYLEO CROSSFIT
11
12
1 MIKE DOROWSKI CROSSFIT MAGDEBURG
2 JIRI KANKA CROSSFIT WITH US
3 SVEN GOSLAR CROSSFIT SG HANNOVER
4 DIRK FISCHER CROSSFIT EO
5 CHRISTIAN CORMIER CROSSFIT SETENTA Y SIETE
6 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
7 MARCUS HOCHSESS CROSSFITSJOSTADEN
8 PIOTR ZIARNIECKI BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 CORVERS GERD CROSSFIT MAINZ
10 YANNICK OBENAUER FFM CROSSFIT
11
12
1 SYLWIA CHADA CROSSFIT ELEKTROMOC
2 SONJA CHRISTIANI SPORTFABRIK MUNSTER 2018 E.V
3 JOLANDA DEN BOEF CROSSFIT IMBELLEM
4 STEFANIE WINTER CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 ULRIKE PICKERT CROSSFIT LÜBECK
6 MARIBELA OLIVEIRA BERNARDO CROSSFIT BIELEFELD
7 SANDRA DÜZEL CROSSFIT POTSDAM
8 CHRISTINE FUCHS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 SABINE BUUCK CROSSFIT BAMBERG
10
11
12
1 LINE LOKTU CROSSFIT HARSTAD
2 JOHANNA STRIIM LØFTERIET
3 DIANA VIEWEG GRANDSTAND CROSSFIT
4 MONIKA HADRYŚ REBEL NATURE TEAM
5 STINE MOLTZEN CROSSFIT HOBRO
6 DIANA MUNOZ SPREE CROSSFIT
7 POLINA IVANOVA CROSSFIT HAMMERBROOK
8 MAREN HAHLBROCK CROSSFIT KIEL
9 KATRIN LUETHY CROSSFIT BASEL
10 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
11 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
12 SIDSEL PEDERSEN CROSSFIT NORCE
1
2
3
4 CENK KULENS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 THOMAS NEUHOLD TRILLER CROSSFIT
6 ULRICH KASPER MYLEO
7 HILKO EHMEN ARGO ATHLETICS
8 TINO PETKE CROSSFIT OLDENBURG
9 ANDREW SHERIDAN CROSSFIT SKIRMISH
10 SEBASTIAN KRAUSER HAUPTSTADT CROSSFIT
11 NICOLAS RAPESO CROSSFIT ISLA BLANCA IBIZA
12 MATHIAS DIX ARGO ATHLETICS
1 ANDREJ LICHTENBERG CROSSFIT LEIPZIG
2 MARKUS KERWER CROSSFIT RAWSOME
3 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA
4 CHRIS EILING CROSSFIT MINS
5 SASCHA ALBINI CROSSFITBASEL
6 CHRISTIAN WEBER CROSSFITBAD MARIENBERG
7 ALEX RABANUS MYLEO CROSSFIT
8 ANDRIUS DASKUS TEAM RELENTLESS
9 JULIAN VORNOFF CROSSFIT KAMPFGEIST
10 ALEXANDER VORONOV CROSSFIT SKIRMISH
11 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
12 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
1 ALEXANDRA DWENGER CROSSFIT QUICKBORN
2 MARIANNE HØJBJERG CROSSFIT 8500
3 CECILIA HELLMAN CROSSFIT NINER
4 SYLVIA FISCHER CROSSFIT EO
5 SIF HANSEN LOEFTERIET
6 NICOLE REICHMUTH CROSSFIT ARLESHEIM
7 LESLIE WALKER SPREE CROSSFIT
8 MAREIKE JAS CROSSFIT WUID
9 CONSTANCE HILLER CROSSFIT KAMPFGEIST
10 JANINE ENBERGS THE LOFT BONN
11 SOPHIA STOTZ CROSSFIT ERDING
12 CAROLINE HARDY AXT CROSSFIT
1 ANASTASIA BAUMANN CROSSFIT AORTA
2 DIANA SALNIKOVA UNAFFILIATED
3 BINE GOLDNER CROSSFITRAWSOME
4 MANUELA DREIER LIEBLINGSGYM CROSSFIT
5 ANNA RAUKUC CROSSFIT SG HANNOVER
6 MONA NAGEL CROSSFIT AORTA
7 VANESSA BEEK CROSSFIT VITUS
8 JOLANTA WESOŁOWSKA BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 INGA TIEDMERS CROSSFIT WERK
10 FRANZI FISCHES MYLEO CROSSFIT
11 GINA ABELE CROSSFIT ESSLINGEN
12 SARAFINA OGBEIDE CROSSFIT MINS
1 ANNE-SOPHIE KÖNIG HAUPTSTADT CROSSFIT
2 BERNADETTE WERLE CROSSFIT DISTRICT 2
3 MARIA OTT CROSSFIT HH
4 MIRIAM KRUG CROSSFIT AORTA
5 CHRISTINA PEDERSEN CROSSFIT HARSTAD
6 LUCA FODOR CROSSFIT TRAFO
7 SUSAN TREPPNER FUNCTIONAL FITNESS JENA
8 ANNIKA KRAFT CROSSFIT HAMMERBROOK
9 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
10 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA
11 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
12 JESSICA DANNHEIMER CROSSFIT EO
1
2
3
4
5 AARON WAMBOLD CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PATRICK SCHINDLER CROSSFIT LIMBURG
7 ROBERT RATHKE ARGO ATHLETICS
8 MOAZ EL SAYED BASIS KARLSRUHE
9 NICO BUBACZ NOEX-BERLIN
10 CHRISTIAN WOLF CROSSFIT UNDISPUTED
11 HENDRIK HEIM CROSSFIT BLUE PIT
12 HENNING HEINRICH CROSSFIT WERK
1 LUKAS GROULEFF CROSSFIT HOBRO
2 JAN MATIASKA CROSSFIT TURICUM
3 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
4 MARCEL ADAMSKI REBEL NATURE GYM / BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
5 MIKE SCHREIBER ARGO-ATHLETICS
6 ANDREAS NOLLÉ LAKESHORE CROSSFIT
7 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
8 DOMINIK POREBA MYLEO CROSSFIT
9 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
10 JAKOB HEROLD CROSSFIT POTSDAM
11 FABIAN BULLACK LIEBLINGSGYM CROSSFIT
12 SEBASTIAN BEHM CROSSFIT ICKE
1 NICK BLUM CROSSFIT UNDISPUTED
2 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT HAMMERBROOK
3 BERNHARD LIEHR CROSSFIT TURICUM
4 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
5 JULIAN REINHOLD CROSSFIT MINS
6 PHILIPP STEINER CROSSFIT LUPARO
7 KLAAS WERGER- VON BERGEN FOERDE CROSSFIT
8 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
9 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE
10 PAWEŁ LISZEWSKI CROSSFIT GDYNIA
11 KASPER MYRUP CROSSFIT HOBRO
12 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO

For Time

50 Wall Ball
40 DB Snatch
30 Pistols
20 Burpee Box Overs
10 BMU
20 Burpee Box Overs
30 Pistols
40 DB Snatch 
50 Wall Ball

 

Individual
DB @22.5/15

Master
DB @22.5/15

Master+
DB @22.5/15

Master++ 
DB @22.5/15; AirSquats, Chest to Bar Pull Ups

Scale 
DB @22.5/15; Air Squats, Chin Over Bar Pull Ups

1 MAX LAHANN CROSSFIT GENGYM
2 MICHAEL DIEHL CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
3 MICHAEL KRAUSE-BURKHARDT WILDSIDE CROSSFIT
4 NORBERT PEREZ CROSSFIT CASTRES
5 MIIKKA LINTUSAARI POLTE
6 ERWIN SCHIPPERS CROSSFIT KEISTAD
7 TAPIO MUSTONEN CROSSFIT HERTTONIEMI
8 FRANK JUST CROSSFIT ESSEN
9 RALF BOHLMANN CROSSFIT LUDWIGSBURG
10 OLIVER WEBER MYLEO CROSSFIT
11
12
1 MIKE DOROWSKI CROSSFIT MAGDEBURG
2 JIRI KANKA CROSSFIT WITH US
3 SVEN GOSLAR CROSSFIT SG HANNOVER
4 DIRK FISCHER CROSSFIT EO
5 CHRISTIAN CORMIER CROSSFIT SETENTA Y SIETE
6 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
7 MARCUS HOCHSESS CROSSFITSJOSTADEN
8 PIOTR ZIARNIECKI BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 CORVERS GERD CROSSFIT MAINZ
10 YANNICK OBENAUER FFM CROSSFIT
11
12
1 SYLWIA CHADA CROSSFIT ELEKTROMOC
2 SONJA CHRISTIANI SPORTFABRIK MUNSTER 2018 E.V
3 JOLANDA DEN BOEF CROSSFIT IMBELLEM
4 STEFANIE WINTER CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 ULRIKE PICKERT CROSSFIT LÜBECK
6 MARIBELA OLIVEIRA BERNARDO CROSSFIT BIELEFELD
7 SANDRA DÜZEL CROSSFIT POTSDAM
8 CHRISTINE FUCHS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 SABINE BUUCK CROSSFIT BAMBERG
10
11
12
1 LINE LOKTU CROSSFIT HARSTAD
2 JOHANNA STRIIM LØFTERIET
3 DIANA VIEWEG GRANDSTAND CROSSFIT
4 MONIKA HADRYŚ REBEL NATURE TEAM
5 STINE MOLTZEN CROSSFIT HOBRO
6 DIANA MUNOZ SPREE CROSSFIT
7 POLINA IVANOVA CROSSFIT HAMMERBROOK
8 MAREN HAHLBROCK CROSSFIT KIEL
9 KATRIN LUETHY CROSSFIT BASEL
10 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
11 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
12 SIDSEL PEDERSEN CROSSFIT NORCE
1
2
3
4 CENK KULENS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 THOMAS NEUHOLD TRILLER CROSSFIT
6 ULRICH KASPER MYLEO
7 HILKO EHMEN ARGO ATHLETICS
8 TINO PETKE CROSSFIT OLDENBURG
9 ANDREW SHERIDAN CROSSFIT SKIRMISH
10 SEBASTIAN KRAUSER HAUPTSTADT CROSSFIT
11 NICOLAS RAPESO CROSSFIT ISLA BLANCA IBIZA
12 MATHIAS DIX ARGO ATHLETICS
1 ANDREJ LICHTENBERG CROSSFIT LEIPZIG
2 MARKUS KERWER CROSSFIT RAWSOME
3 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA
4 CHRIS EILING CROSSFIT MINS
5 SASCHA ALBINI CROSSFITBASEL
6 CHRISTIAN WEBER CROSSFITBAD MARIENBERG
7 ALEX RABANUS MYLEO CROSSFIT
8 ANDRIUS DASKUS TEAM RELENTLESS
9 JULIAN VORNOFF CROSSFIT KAMPFGEIST
10 ALEXANDER VORONOV CROSSFIT SKIRMISH
11 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
12 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
1 ALEXANDRA DWENGER CROSSFIT QUICKBORN
2 MARIANNE HØJBJERG CROSSFIT 8500
3 CECILIA HELLMAN CROSSFIT NINER
4 SYLVIA FISCHER CROSSFIT EO
5 SIF HANSEN LOEFTERIET
6 NICOLE REICHMUTH CROSSFIT ARLESHEIM
7 LESLIE WALKER SPREE CROSSFIT
8 MAREIKE JAS CROSSFIT WUID
9 CONSTANCE HILLER CROSSFIT KAMPFGEIST
10 JANINE ENBERGS THE LOFT BONN
11 SOPHIA STOTZ CROSSFIT ERDING
12 CAROLINE HARDY AXT CROSSFIT
1 ANASTASIA BAUMANN CROSSFIT AORTA
2 DIANA SALNIKOVA UNAFFILIATED
3 BINE GOLDNER CROSSFITRAWSOME
4 MANUELA DREIER LIEBLINGSGYM CROSSFIT
5 ANNA RAUKUC CROSSFIT SG HANNOVER
6 MONA NAGEL CROSSFIT AORTA
7 VANESSA BEEK CROSSFIT VITUS
8 JOLANTA WESOŁOWSKA BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 INGA TIEDMERS CROSSFIT WERK
10 FRANZI FISCHES MYLEO CROSSFIT
11 GINA ABELE CROSSFIT ESSLINGEN
12 SARAFINA OGBEIDE CROSSFIT MINS
1 ANNE-SOPHIE KÖNIG HAUPTSTADT CROSSFIT
2 BERNADETTE WERLE CROSSFIT DISTRICT 2
3 MARIA OTT CROSSFIT HH
4 MIRIAM KRUG CROSSFIT AORTA
5 CHRISTINA PEDERSEN CROSSFIT HARSTAD
6 LUCA FODOR CROSSFIT TRAFO
7 SUSAN TREPPNER FUNCTIONAL FITNESS JENA
8 ANNIKA KRAFT CROSSFIT HAMMERBROOK
9 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
10 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA
11 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
12 JESSICA DANNHEIMER CROSSFIT EO
1
2
3
4
5 AARON WAMBOLD CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PATRICK SCHINDLER CROSSFIT LIMBURG
7 ROBERT RATHKE ARGO ATHLETICS
8 MOAZ EL SAYED BASIS KARLSRUHE
9 NICO BUBACZ NOEX-BERLIN
10 CHRISTIAN WOLF CROSSFIT UNDISPUTED
11 HENDRIK HEIM CROSSFIT BLUE PIT
12 HENNING HEINRICH CROSSFIT WERK
1 LUKAS GROULEFF CROSSFIT HOBRO
2 JAN MATIASKA CROSSFIT TURICUM
3 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
4 MARCEL ADAMSKI REBEL NATURE GYM / BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
5 MIKE SCHREIBER ARGO-ATHLETICS
6 ANDREAS NOLLÉ LAKESHORE CROSSFIT
7 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
8 DOMINIK POREBA MYLEO CROSSFIT
9 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
10 JAKOB HEROLD CROSSFIT POTSDAM
11 FABIAN BULLACK LIEBLINGSGYM CROSSFIT
12 SEBASTIAN BEHM CROSSFIT ICKE
1 NICK BLUM CROSSFIT UNDISPUTED
2 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT HAMMERBROOK
3 BERNHARD LIEHR CROSSFIT TURICUM
4 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
5 JULIAN REINHOLD CROSSFIT MINS
6 PHILIPP STEINER CROSSFIT LUPARO
7 KLAAS WERGER- VON BERGEN FOERDE CROSSFIT
8 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
9 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE
10 PAWEŁ LISZEWSKI CROSSFIT GDYNIA
11 KASPER MYRUP CROSSFIT HOBRO
12 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
Sunday - Sep 30

"75"

50 Double Under
10 Hang Power Snatches @35/25
Max Pull Ups

 

Individual
w/ vest

Master
w/ vest

Master+
no vest

Master++ 
no vest

1 MAX LAHANN CROSSFIT GENGYM
2 MICHAEL DIEHL CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
3 MICHAEL KRAUSE-BURKHARDT WILDSIDE CROSSFIT
4 NORBERT PEREZ CROSSFIT CASTRES
5 MIIKKA LINTUSAARI POLTE
6 ERWIN SCHIPPERS CROSSFIT KEISTAD
7 TAPIO MUSTONEN CROSSFIT HERTTONIEMI
8 FRANK JUST CROSSFIT ESSEN
9 RALF BOHLMANN CROSSFIT LUDWIGSBURG
10 OLIVER WEBER MYLEO CROSSFIT
11
12
1 MIKE DOROWSKI CROSSFIT MAGDEBURG
2 JIRI KANKA CROSSFIT WITH US
3 SVEN GOSLAR CROSSFIT SG HANNOVER
4 DIRK FISCHER CROSSFIT EO
5 CHRISTIAN CORMIER CROSSFIT SETENTA Y SIETE
6 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
7 MARCUS HOCHSESS CROSSFITSJOSTADEN
8 PIOTR ZIARNIECKI BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 CORVERS GERD CROSSFIT MAINZ
10 YANNICK OBENAUER FFM CROSSFIT
11
12
1 SYLWIA CHADA CROSSFIT ELEKTROMOC
2 SONJA CHRISTIANI SPORTFABRIK MUNSTER 2018 E.V
3 JOLANDA DEN BOEF CROSSFIT IMBELLEM
4 STEFANIE WINTER CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 ULRIKE PICKERT CROSSFIT LÜBECK
6 MARIBELA OLIVEIRA BERNARDO CROSSFIT BIELEFELD
7 SANDRA DÜZEL CROSSFIT POTSDAM
8 CHRISTINE FUCHS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 SABINE BUUCK CROSSFIT BAMBERG
10
11
12
1 LINE LOKTU CROSSFIT HARSTAD
2 JOHANNA STRIIM LØFTERIET
3 DIANA VIEWEG GRANDSTAND CROSSFIT
4 MONIKA HADRYŚ REBEL NATURE TEAM
5 STINE MOLTZEN CROSSFIT HOBRO
6 DIANA MUNOZ SPREE CROSSFIT
7 POLINA IVANOVA CROSSFIT HAMMERBROOK
8 MAREN HAHLBROCK CROSSFIT KIEL
9 KATRIN LUETHY CROSSFIT BASEL
10 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
11 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
12 SIDSEL PEDERSEN CROSSFIT NORCE
1
2
3
4 CENK KULENS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
5 THOMAS NEUHOLD TRILLER CROSSFIT
6 ULRICH KASPER MYLEO
7 HILKO EHMEN ARGO ATHLETICS
8 TINO PETKE CROSSFIT OLDENBURG
9 ANDREW SHERIDAN CROSSFIT SKIRMISH
10 SEBASTIAN KRAUSER HAUPTSTADT CROSSFIT
11 NICOLAS RAPESO CROSSFIT ISLA BLANCA IBIZA
12 MATHIAS DIX ARGO ATHLETICS
1 ANDREJ LICHTENBERG CROSSFIT LEIPZIG
2 MARKUS KERWER CROSSFIT RAWSOME
3 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA
4 CHRIS EILING CROSSFIT MINS
5 SASCHA ALBINI CROSSFITBASEL
6 CHRISTIAN WEBER CROSSFITBAD MARIENBERG
7 ALEX RABANUS MYLEO CROSSFIT
8 ANDRIUS DASKUS TEAM RELENTLESS
9 JULIAN VORNOFF CROSSFIT KAMPFGEIST
10 ALEXANDER VORONOV CROSSFIT SKIRMISH
11 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
12 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
1 ALEXANDRA DWENGER CROSSFIT QUICKBORN
2 MARIANNE HØJBJERG CROSSFIT 8500
3 CECILIA HELLMAN CROSSFIT NINER
4 SYLVIA FISCHER CROSSFIT EO
5 SIF HANSEN LOEFTERIET
6 NICOLE REICHMUTH CROSSFIT ARLESHEIM
7 LESLIE WALKER SPREE CROSSFIT
8 MAREIKE JAS CROSSFIT WUID
9 CONSTANCE HILLER CROSSFIT KAMPFGEIST
10 JANINE ENBERGS THE LOFT BONN
11 SOPHIA STOTZ CROSSFIT ERDING
12 CAROLINE HARDY AXT CROSSFIT
1 ANASTASIA BAUMANN CROSSFIT AORTA
2 DIANA SALNIKOVA UNAFFILIATED
3 BINE GOLDNER CROSSFITRAWSOME
4 MANUELA DREIER LIEBLINGSGYM CROSSFIT
5 ANNA RAUKUC CROSSFIT SG HANNOVER
6 MONA NAGEL CROSSFIT AORTA
7 VANESSA BEEK CROSSFIT VITUS
8 JOLANTA WESOŁOWSKA BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
9 INGA TIEDMERS CROSSFIT WERK
10 FRANZI FISCHES MYLEO CROSSFIT
11 GINA ABELE CROSSFIT ESSLINGEN
12 SARAFINA OGBEIDE CROSSFIT MINS
1 ANNE-SOPHIE KÖNIG HAUPTSTADT CROSSFIT
2 BERNADETTE WERLE CROSSFIT DISTRICT 2
3 MARIA OTT CROSSFIT HH
4 MIRIAM KRUG CROSSFIT AORTA
5 CHRISTINA PEDERSEN CROSSFIT HARSTAD
6 LUCA FODOR CROSSFIT TRAFO
7 SUSAN TREPPNER FUNCTIONAL FITNESS JENA
8 ANNIKA KRAFT CROSSFIT HAMMERBROOK
9 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
10 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA
11 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
12 JESSICA DANNHEIMER CROSSFIT EO
1
2
3
4 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
5 AARON WAMBOLD CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PATRICK SCHINDLER CROSSFIT LIMBURG
7 ROBERT RATHKE ARGO ATHLETICS
8 MOAZ EL SAYED BASIS KARLSRUHE
9 NICO BUBACZ NOEX-BERLIN
10 CHRISTIAN WOLF CROSSFIT UNDISPUTED
11 HENDRIK HEIM CROSSFIT BLUE PIT
12 HENNING HEINRICH CROSSFIT WERK
1 LUKAS GROULEFF CROSSFIT HOBRO
2 JAN MATIASKA CROSSFIT TURICUM
3 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
4 MARCEL ADAMSKI REBEL NATURE GYM / BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
5 MIKE SCHREIBER ARGO-ATHLETICS
6 ANDREAS NOLLÉ LAKESHORE CROSSFIT
7 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
8 DOMINIK POREBA MYLEO CROSSFIT
9 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
10 JAKOB HEROLD CROSSFIT POTSDAM
11 FABIAN BULLACK LIEBLINGSGYM CROSSFIT
12 SEBASTIAN BEHM CROSSFIT ICKE
1 NICK BLUM CROSSFIT UNDISPUTED
2 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT HAMMERBROOK
3 BERNHARD LIEHR CROSSFIT TURICUM
4 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
5 JULIAN REINHOLD CROSSFIT MINS
6 PHILIPP STEINER CROSSFIT LUPARO
7 KLAAS WERGER- VON BERGEN FOERDE CROSSFIT
8 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
9 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE
10 PAWEŁ LISZEWSKI CROSSFIT GDYNIA
11 KASPER MYRUP CROSSFIT HOBRO
12 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO

For Time

50 Wall Ball
40 DB Snatch
30 Pistols
20 Burpee Box Overs
10 BMU
20 Burpee Box Overs
30 Pistols
40 DB Snatch 
50 Wall Ball

 


DB @22.5/15; Air Squats, Bar Pull Ups

1
2 DARIA ROMENSKIY CROSSFIT AORTA
3 ANJA TETZLAFF NOEX BERLIN
4 LILJA SIF SVEINSDÓTTIR LØFTERIET ODENSE
5 LORENA BRÄNDLE KEINE BOX
6 ANNICA HÖRTNAGL LIEBLINGSGYM CROSSFIT
7 HEIDI SCHUMACHER NETTERMANN CROSSFIT8500
8 JACQUELINE KREKOW CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 JANINE SCHALLAT CROSSFIT HILDESHEIM
10 NATALIE SCHLENSOG CROSSFITKREUZBERG
11 LISA WOLF CROSSFIT LIMBURG
12 ANJA HORVATH CROSSFIT DISTRICT 2
1 SASCHA ERIKSEN CROSSFIT 8500
2 KSENIA GOLOVACHEVA LIEBLINGSGYM CROSSFIT
3 DOMINIKA GONERKA HELLS HEAVEN CROSSFIT SZCZECIN
4 CHRISTINA VOSSLER CROSSFIT UNDISPUTED
5 DEBORAH EICHENBERG CROSSFIT MINS
6 NÓRA SAJERMANN CROSSFIT PARSDORF
7 LENA KRUPS CFM CROSSFIT BERLIN MITTE
8 SVETLANA PATIMOVA CROSSFIT GRENZGANGER
9 MICHAELA KLIEN ARGO ATHLETICS
10 NADINE VIETMEIER AMBOSS CROSSFIT
11 SABINE RISAGER LØFTERIET
12 NINA SCHÜTTFORTH CROSSFIT NORDLICHT
1 SIMON REISS TRAVE CROSSFIT LÜBECK
2 JULIEN TAURAT ARGO ATHLETICS
3 PHILIP HINZE HAUPTSTADT CROSSFIT
4 JUSTUS MUSTER HAUPTSTADT CROSSFIT
5 ERIK ANDERS FUNCTIONAL FITNESS JENA
6 ROMAN SCHADT CROSSFIT LEIPZIG
7 JAKOB LAURSEN RGF CROSSGYM
8 FALK BRIEß G3 CROSSFIT
9 GEORGE ROYTHORNE DREAM FITNESS
10 ANDREY YOSEF CROSSFIT D2
11 MAX REIMANN HAUPTSTADT CROSSFIT
12 THOMAS WOLF CROSSFIT LIMBURG
1 MATTHIAS LAU CROSSFIT LIMBURG
2 STEFFEN EGGERT CROSSFIT MAGDEBURG
3 MORITZ NEFF CROSSFIT OLDENBURG
4 TIMO GERLICH PHYSICALPARK HANNOVER
5 SVEN FLIEGNER ARGO ATHLETICS
6 PATRICK WILLEMS CROSSFIT DUISBURG
7 TAREK EL-KHATIB GREIFENPOWER E.V.
8 FABIAN WEIßENBERGER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
9 DANIEL NOERENBERG CROSSFIT MITTE (CFM)
10 TOBI WAWERSIG CROSSFIT MITTE
11 RADIM FOUSEK INDEPENDENT
12 CHRISTIAN STRUTZ CROSSFITDUISBURG

For Time

6-12-18-24-30
Hand Release Push Ups
1-2-3-4-5
D-Ball Clean

 

Individual
D-Ball @70/50

Master
D-Ball @70/50

Master+
D-Ball @50/30

Master++ 
D-Ball @50/30

1 NICOLE REICHMUTH CROSSFIT ARLESHEIM
2 ALEXANDRA DWENGER CROSSFIT QUICKBORN
3 SYLVIA FISCHER CROSSFIT EO
4
5
6
7 SIF HANSEN LOEFTERIET
8 MARIANNE HØJBJERG CROSSFIT 8500
9 CECILIA HELLMAN CROSSFIT NINER
10
1 MICHAEL DIEHL CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
2 MAX LAHANN CROSSFIT GENGYM
3 MIIKKA LINTUSAARI POLTE
4 NORBERT PEREZ CROSSFIT CASTRES
5 FRANK JUST CROSSFIT ESSEN
6
7 TAPIO MUSTONEN CROSSFIT HERTTONIEMI
8 ERWIN SCHIPPERS CROSSFIT KEISTAD
9 RALF BOHLMANN CROSSFIT LUDWIGSBURG
10 OLIVER WEBER MYLEO CROSSFIT
1 PIOTR ZIARNIECKI BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
2 CORVERS GERD CROSSFIT MAINZ
3 YANNICK OBENAUER FFM CROSSFIT
4
5
6
7 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
8 DIRK FISCHER CROSSFIT EO
9 MIKE DOROWSKI CROSSFIT MAGDEBURG
10 SVEN GOSLAR CROSSFIT SG HANNOVER
1 ULRIKE PICKERT CROSSFIT LÜBECK
2 SONJA CHRISTIANI SPORTFABRIK MUNSTER 2018 E.V
3 STEFANIE WINTER CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
4 MARIBELA OLIVEIRA BERNARDO CROSSFIT BIELEFELD
5 SYLWIA CHADA CROSSFIT ELEKTROMOC
6 CHRISTINE FUCHS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
7 SEBASTIAN KRAUSER HAUPTSTADT CROSSFIT
8 ALEX RABANUS MYLEO CROSSFIT
9 HILKO EHMEN ARGO ATHLETICS
10 ANDREJ LICHTENBERG CROSSFIT LEIPZIG
11 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA
1 SIDSEL PEDERSEN CROSSFIT NORCE
2 MAREN HAHLBROCK CROSSFIT KIEL
3 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
4 DIANA MUNOZ SPREE CROSSFIT
5 KATRIN LUETHY CROSSFIT BASEL
6 STINE MOLTZEN CROSSFIT HOBRO
7 JOLANDA DEN BOEF CROSSFIT IMBELLEM
8 DIANA VIEWEG GRANDSTAND CROSSFIT
9 LINE LOKTU CROSSFIT HARSTAD
10 JOHANNA STRIIM LØFTERIET
11 POLINA IVANOVA CROSSFIT HAMMERBROOK
1 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
2 ALEXANDER VORONOV CROSSFIT SKIRMISH
3 CHRISTIAN WEBER CROSSFITBAD MARIENBERG
4 SASCHA ALBINI CROSSFITBASEL
5 NICOLAS RAPESO CROSSFIT ISLA BLANCA IBIZA
6 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
7 JULIAN VORNOFF CROSSFIT KAMPFGEIST
8 CHRIS EILING CROSSFIT MINS
9 ANDREW SHERIDAN CROSSFIT SKIRMISH
10 CENK KULENS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
1 JOLANTA WESOŁOWSKA BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
2 SARAFINA OGBEIDE CROSSFIT MINS
3 BERNADETTE WERLE CROSSFIT DISTRICT 2
4 INGA TIEDMERS CROSSFIT WERK
5 ANNE-SOPHIE KÖNIG HAUPTSTADT CROSSFIT
6 SOPHIA STOTZ CROSSFIT ERDING
7 DIANA SALNIKOVA UNAFFILIATED
8 CAROLINE HARDY AXT CROSSFIT
9 GINA ABELE CROSSFIT ESSLINGEN
10 CONSTANCE HILLER CROSSFIT KAMPFGEIST
1 JESSICA DANNHEIMER CROSSFIT EO
2 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA
3 ANNIKA KRAFT CROSSFIT HAMMERBROOK
4 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
5 SUSAN TREPPNER FUNCTIONAL FITNESS JENA
6 CHRISTINA PEDERSEN CROSSFIT HARSTAD
7 LUCA FODOR CROSSFIT TRAFO
8 MIRIAM KRUG CROSSFIT AORTA
9 JANINE ENBERGS THE LOFT BONN
10 MONA NAGEL CROSSFIT AORTA
1 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT HAMMERBROOK
2 PHILIPP STEINER CROSSFIT LUPARO
3 LUKAS GROULEFF CROSSFIT HOBRO
4 MIKE SCHREIBER ARGO-ATHLETICS
5 ANDREAS NOLLÉ LAKESHORE CROSSFIT
6 MARCEL ADAMSKI REBEL NATURE GYM / BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
7 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
8 DOMINIK POREBA MYLEO CROSSFIT
9 FABIAN BULLACK LIEBLINGSGYM CROSSFIT
10 SEBASTIAN BEHM CROSSFIT ICKE
1 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
2 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
3 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
4 KASPER MYRUP CROSSFIT HOBRO
5 JULIAN REINHOLD CROSSFIT MINS
6 KLAAS WERGER- VON BERGEN FOERDE CROSSFIT
7 PAWEŁ LISZEWSKI CROSSFIT GDYNIA
8 JAN MATIASKA CROSSFIT TURICUM
9 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
10 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT

For Time

21-15-9
Thruster 
Toes To Bar

 

Individual & Master
50/35kg

Master+ & Master++ 
40/30kg

1 NICOLE REICHMUTH CROSSFIT ARLESHEIM
2
3 TAPIO MUSTONEN CROSSFIT HERTTONIEMI
4 ERWIN SCHIPPERS CROSSFIT KEISTAD
5 RALF BOHLMANN CROSSFIT LUDWIGSBURG
6
7 OLIVER WEBER MYLEO CROSSFIT
8
9 FRANK JUST CROSSFIT ESSEN
10
11 NORBERT PEREZ CROSSFIT CASTRES
12
1 CECILIA HELLMAN CROSSFIT NINER
2 MARIANNE HØJBJERG CROSSFIT 8500
3 SIF HANSEN LOEFTERIET
4 ALEXANDRA DWENGER CROSSFIT QUICKBORN
5 SYLVIA FISCHER CROSSFIT EO
6 CORVERS GERD CROSSFIT MAINZ
7 PIOTR ZIARNIECKI BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
8 YANNICK OBENAUER FFM CROSSFIT
9 DIRK FISCHER CROSSFIT EO
10 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
11 MIKE DOROWSKI CROSSFIT MAGDEBURG
12 SVEN GOSLAR CROSSFIT SG HANNOVER
1 LINE LOKTU CROSSFIT HARSTAD
2 MAREN HAHLBROCK CROSSFIT KIEL
3 POLINA IVANOVA CROSSFIT HAMMERBROOK
4 KATRIN LUETHY CROSSFIT BASEL
5 STINE MOLTZEN CROSSFIT HOBRO
6 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
7 SIDSEL PEDERSEN CROSSFIT NORCE
8 DIANA VIEWEG GRANDSTAND CROSSFIT
9 JOHANNA STRIIM LØFTERIET
10 DIANA MUNOZ SPREE CROSSFIT
1 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
2 ALEXANDER VORONOV CROSSFIT SKIRMISH
3 CHRISTIAN WEBER CROSSFITBAD MARIENBERG
4 NICOLAS RAPESO CROSSFIT ISLA BLANCA IBIZA
5 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
6 JULIAN VORNOFF CROSSFIT KAMPFGEIST
7 SASCHA ALBINI CROSSFITBASEL
8 CENK KULENS CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
9 CHRIS EILING CROSSFIT MINS
10 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA
1 INGA TIEDMERS CROSSFIT WERK
2 CHRISTINA PEDERSEN CROSSFIT HARSTAD
3 JESSICA DANNHEIMER CROSSFIT EO
4 ANNIKA KRAFT CROSSFIT HAMMERBROOK
5 LUCA FODOR CROSSFIT TRAFO
6 MIRIAM KRUG CROSSFIT AORTA
7 BERNADETTE WERLE CROSSFIT DISTRICT 2
8 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
9 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA
10 SUSAN TREPPNER FUNCTIONAL FITNESS JENA
11 MONA NAGEL CROSSFIT AORTA
12 JOLANTA WESOŁOWSKA BARBELL SQUAD INOWROCŁAW
1 JAN MATIASKA CROSSFIT TURICUM
2 KLAAS WERGER- VON BERGEN FOERDE CROSSFIT
3 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
4 KASPER MYRUP CROSSFIT HOBRO
5 LUKAS GROULEFF CROSSFIT HOBRO
6 PHILIPP STEINER CROSSFIT LUPARO
7 JULIAN REINHOLD CROSSFIT MINS
8 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
9 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
10 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
11 PAWEŁ LISZEWSKI CROSSFIT GDYNIA
12 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT