Saturday - Nov 09

Elite, Master 35, Master 40 M, Master 45 M:

5 Rounds (unbroken)
8 T2B
4 bMU
Penalty: 250m C2 bike

Master 40 F, Master 45 F, Intermediate, Teen:

5 Rounds (unbroken)
6 T2B
2 bMU
Penalty: 250m C2 bike

 

(TC: 8 min)

1 PAULINE ROSLAWSKY CROSSFIT CREFELD
2 ROBIN HELLSTERN CROSSFIT LUDWIGSBURG
3 MILENA THIELE CROSSFIT SCHMIEDE
4 MARI LEGGIERO CROSSFIT HC
5 FLORA STRAUSS CROSSFIT MURSTADT
6 Laura Plaza González CROSSFIT ALHAURIN EL GRANDE
7 JÚLIA BOLEDOVIČOVÁ DIFFERENT ATHLETICS
8 ATHENA-EFREMIA PAPOUTSAKI FLOW 868
9 FEE BAUER BLACKBOX DARMSTADT
10 SVEA THULLESEN CROSSFIT LÜBECK
1 MARIA NEUß CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
2 LAURA KNEIßL CROSSFIT GRAFENWÖHR
3 Janine Schallat CROSSFIT HILDESHEIM
4 Anne Sofie Nielsen SPH GYM
5 Gloria Biedenbach CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PAULA FRANK INDEPENDENT
7 LUCIE DRAHOŠOVÁ TWBG
8 Nina Hinrichs CROSSFIT STUTTGART
9 ANNA MUEHLE CROSSFIT ROSENHEIM
10 MONA KEIM CROSSFIT WOLFSBURG
1 STEFANIE GOODING CROSSFIT WIESBADEN
2 SHEILA ALONSO ONTAVILLA SOLO CROSSFIT
3 MARISKA MEUWISSEN CROSSBOX NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL
4 SARAH HOWARD-CARTER CROSSFIT KAISERSLAUTERN
5 ANNA QUOST MYLEO CROSSFIT
6 ANETT VON DER WEPPEN CROSSFIT HANGOVER
7 FRANCOISE MAHIER CROSSFIT LOUVRE 2
8 BRITA FRITSCH CROSSFIT HÖLLENTAL
9 Diana Munoz SPREE CROSSFIT
10 CHRISTINA KALUS CROSSFIT LÜNEBURG
1 DENISA ZANCANER RB_ATHLETICS VARESE
2 Sarah Kopp FACTORY CREFELD
3 CITRA RAMANIYA CROSSFIT LIMBURG
4 VIRGINIE ANCION CROSSFIT NAMUR
5 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
6 NICOLE LANDRÉ CROSSFIT HANGOVER
7 ANA SILVA RC TRAINING
8 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
9 Christina Ebert CROSSFIT MUNICH
10 LAURA MACCIO' CROSSFIT SANT ELENA
1 Sandra Müller CROSSFIT MUNICH
2 TERESA MEYER CROSSFIT NORDLICHT
3 SARAH ANTONIA ZIEMENS CROSSFIT AHOI
4 SONJA ZSCHALER INDEPENDENT
5 MIRJA JANSSEN HEART N’ HEAVY
6 SANDRA WEBER CROSSFIT MUNICH
7 MAREN HABERSTROH CROSSFIT RODGAU
8 Erik Steffen CROSSFIT LÜBECK
9 FLORENCE SIDLER REEBOK CROSSFIT ZURICH
10 LEANDRA SANA 100 POURCENT CROSSFIT
1 VALENTINA FACCHINI CROSSFIT SOULNEST
2 MARIA KNYAZEVA CIRCUIT PLUS CROSSFIT
3 Sarah Türtscher CROSSFIT WESTPACK
4 TRINE VISSING BOXLIFE
5 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
6 MIRA SCHWAB CROSSFIT KAMPFGEIST
7 SELINA PIRSCHLE CROSSFIT KAMPFGEIST
8 Vanessa Spanier CROSSFIT ZUG
9 MAITE CRUZ CROSSBONES
10 LENA NÜTZEL CROSSFIT 4F
1 GLORIA VITTORIA BERTOLIO CROSSFIT LAGO MAGGIORE
2 VERENA EVELYN REIMERS Heart n Heavy CrossFit
3 MARIE TRAPPMANN CROSSFIT MUNICH
4 ANGONESE MANON GARAGE GYM SHARKS FACTORY
5 KARIN FREY ALPHA PRIME CROSSFIT
6 LIDIA BARTO CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
7 LISA THEILMANN INDEPENDENT
8 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
9 SARAH BIRKEFELD CROSSFIT MUNICH
10 NINA BRÜNSCH AMBOSS CROSSFIT
1 EINO MÄNTTÄRI INDEPENDENT
2 FELIX SCHMITT CROSSFIT NORDLICHT
3 SAMUEL RENTKA DIFFERENT ATHLETICS TRNAVA
4 ELIAS SIMBÜRGER CROSSFIT MURSTADT
5 EDVARDS ENIŅŠ PowerHouse Liepāja
6 Finn Sperling CROSSFIT CELLE
7 Samuel Hein CROSSFIT AMERSFOORT
8 MARIUS DLUGOSCH CROSSFIT HERNE
9 Bram Hagen CROSSFIT 040
10 Paul Kunkel CROSSFIT 8674
1 Oliver Herborn CROSSFIT GEN GYM
2 Nikolai Wendel CROSSFIT ZOLLHAFEN
3 MICHELE RONCHI CROSSFIT AM GRÜN
4 Sedrik Ladner BOX9 ESCHWEGE
5 Alexander Mittweg CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
6 KALVIN NOWAK CROSSFIT DONAUWERFT/CROSSFIT PILATUS
7 MANUEL RUSCONI INDEPENDENT
8 Kuchler Matthias CROSSFIT BLACK RAIN
9 MAX SCHENK CROSSFIT LUDWIGSBURG
10
1 JÖRG LÖPER INDEPENDENT
2 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
3 Daniel Dost CROSSFIT NEUSS
4 ARTUR Komorowski RETRO
5 ANDY LIVINGSTON STORD CROSSFIT
6 Lazaros Vafeiadis FLOW 868
7 Patric Heizmann CROSSFIT BLACK FOREST
8 YILMAZ YAKA FFM CROSSFIT
9 DAVID DECLERCK WEARE FIT CROSSFIT DUNKERQUE
10 THOMAS DOIL CROSSFIT DIFFER
1 GIUSEPPE DICARLO CROSSFITHC
2 ANGELO DI MILO BOX9 ESCHWEGE
3 GIUSEPPE GIRELLI WEST UNION CROSSFIT
4 Michael Obermair CROSSFIT HERZBLUT
5 JOSEF TICHÝ CROSSFIT PRAHA
6 SHAGEL BUTT Heart n Heavy CrossFit
7 BASTIAN KAMPMANN KAMROC-CROSSFIT
8 David Hallmann CROSSFIT KIEL
9 TOBIAS JONELEIT CROSSFIT BIELEFELD
10 DANIEL ZILLMER RED HAWK CROSSFIT
1 Björn Ziegenbalg CROSSFIT DD
2 MAIK RÖHNKE CROSSFIT HAMMERBROOK
3 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
4 ARMIN STREIBL TRAINBLUE CROSSFIT
5 STEFAN DALLHEIMER INDEPENDENT
6 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
7 ADRIAN KOVACS CUTLER CROSS SOPRON
8 LEE HOWE CROSSFIT TEESSIDE
9 GREGOR SCHREGLE CROSSFIT RHEIN-NECKAR
10 Marcin Kalandyk INDEPENDENT
1 JUAN CRUZ CROSSBONES
2 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
3 TOBIAS PLUESS SOUTHFOOT CROSSFIT
4 Matthias Kurpjuweit CROSSFIT WALDSHUT-TIENGEN
5 Pascal Müller SOUTHFOOT CROSSFIT
6 RICK WAGNER SNP SPORTS
7 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
8 NICOLAI ZECH NO AFFILIATE
9 Scooby Gollnick CROSSFIT GRENZGANGER
10 MARCO FLEISCHHACKER INDEPENDENT
1 JOHN SCHÄFFER CROSSFIT BARBELL BROS ERLENBACH
2 Marcel Lamée CROSSFIT BLUE PIT
3 ALEX KANE AFS CROSSFIT
4 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
5 MARC JERSCH CROSSFIT KULMBACH
6 DIMITRI DAMLJANOVIC CROSSFIT WESTPACK
7 MATTIAS LINDGREN INDEPENDENT
8 MAX HINKOFER CROSSATHLETIC LANDSBERG
9 Felix Böpple CROSSFIT REUTLINGEN
10 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
1 FELIX REHDER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
2 AFAN HUMPHRIES INDEPENDENT
3 JAKOB CHRISTOPH WEBER CROSSFIT SALZBURG
4 ALEXANDER HAMBERGER INDEPENDENT
5 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
6 TOBIAS WESTERMANN CROSSFIT NORDLICHT
7 Patrick Treiber CROSSFIT TREIBSTOFF
8 Lukas Grouleff Redpill HQ
9 JULIAN KNAUER ATHLETIX4LIFE
10 Mariusz Suchy CROSSBOX SIEMIANOWICE
1 Rasmus Horslev FORENINGEN SPORTSHØJSKOLEN
2
3 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
4 ODO FEDEROLF EINSTEIN CROSSFIT
5 ADRIAN MUNDWILER INDEPENDENT
6 Martin Kružlic ALPHA PRIME CROSSFIT
7 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
8 VICTOR SCHRÖDER CROSSFIT WN
9 ALEXANDER NIEßEN CROSSFIT AM DOM
10 Amadeusz Kempiak CROSSFIT LESZNO

Elite, Master 35, Master 40:

AMRAP 10
25 Double Under
10 Pull Up (strict)
25 Double Under
10 Strict Press 43/30

Master 45, Intermediate, Teen

AMRAP 10
25 Double Under
10 Pull Up (strict)
25 Double Under
10 Strict Press 34/25

1 PAULINE ROSLAWSKY CROSSFIT CREFELD
2 ROBIN HELLSTERN CROSSFIT LUDWIGSBURG
3 MILENA THIELE CROSSFIT SCHMIEDE
4 MARI LEGGIERO CROSSFIT HC
5 FLORA STRAUSS CROSSFIT MURSTADT
6 Laura Plaza González CROSSFIT ALHAURIN EL GRANDE
7 JÚLIA BOLEDOVIČOVÁ DIFFERENT ATHLETICS
8 ATHENA-EFREMIA PAPOUTSAKI FLOW 868
9 FEE BAUER BLACKBOX DARMSTADT
10 SVEA THULLESEN CROSSFIT LÜBECK
1 MARIA NEUß CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
2 LAURA KNEIßL CROSSFIT GRAFENWÖHR
3 Janine Schallat CROSSFIT HILDESHEIM
4 Anne Sofie Nielsen SPH GYM
5 Gloria Biedenbach CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PAULA FRANK INDEPENDENT
7 LUCIE DRAHOŠOVÁ TWBG
8 Nina Hinrichs CROSSFIT STUTTGART
9 ANNA MUEHLE CROSSFIT ROSENHEIM
10 MONA KEIM CROSSFIT WOLFSBURG
1 STEFANIE GOODING CROSSFIT WIESBADEN
2 SHEILA ALONSO ONTAVILLA SOLO CROSSFIT
3 MARISKA MEUWISSEN CROSSBOX NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL
4 SARAH HOWARD-CARTER CROSSFIT KAISERSLAUTERN
5 ANNA QUOST MYLEO CROSSFIT
6 ANETT VON DER WEPPEN CROSSFIT HANGOVER
7 FRANCOISE MAHIER CROSSFIT LOUVRE 2
8 BRITA FRITSCH CROSSFIT HÖLLENTAL
9 Diana Munoz SPREE CROSSFIT
10 CHRISTINA KALUS CROSSFIT LÜNEBURG
1 DENISA ZANCANER RB_ATHLETICS VARESE
2 Sarah Kopp FACTORY CREFELD
3 CITRA RAMANIYA CROSSFIT LIMBURG
4 VIRGINIE ANCION CROSSFIT NAMUR
5 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
6 NICOLE LANDRÉ CROSSFIT HANGOVER
7 ANA SILVA RC TRAINING
8 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
9 Christina Ebert CROSSFIT MUNICH
10 LAURA MACCIO' CROSSFIT SANT ELENA
1 Sandra Müller CROSSFIT MUNICH
2 TERESA MEYER CROSSFIT NORDLICHT
3 SARAH ANTONIA ZIEMENS CROSSFIT AHOI
4 SONJA ZSCHALER INDEPENDENT
5 MIRJA JANSSEN HEART N’ HEAVY
6 SANDRA WEBER CROSSFIT MUNICH
7 MAREN HABERSTROH CROSSFIT RODGAU
8 Erik Steffen CROSSFIT LÜBECK
9 FLORENCE SIDLER REEBOK CROSSFIT ZURICH
10 LEANDRA SANA 100 POURCENT CROSSFIT
1 VALENTINA FACCHINI CROSSFIT SOULNEST
2 MARIA KNYAZEVA CIRCUIT PLUS CROSSFIT
3 Sarah Türtscher CROSSFIT WESTPACK
4 TRINE VISSING BOXLIFE
5 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
6 MIRA SCHWAB CROSSFIT KAMPFGEIST
7 SELINA PIRSCHLE CROSSFIT KAMPFGEIST
8 Vanessa Spanier CROSSFIT ZUG
9 MAITE CRUZ CROSSBONES
10 LENA NÜTZEL CROSSFIT 4F
1 GLORIA VITTORIA BERTOLIO CROSSFIT LAGO MAGGIORE
2 VERENA EVELYN REIMERS Heart n Heavy CrossFit
3 MARIE TRAPPMANN CROSSFIT MUNICH
4 ANGONESE MANON GARAGE GYM SHARKS FACTORY
5 KARIN FREY ALPHA PRIME CROSSFIT
6 LIDIA BARTO CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
7 LISA THEILMANN INDEPENDENT
8 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
9 SARAH BIRKEFELD CROSSFIT MUNICH
10 NINA BRÜNSCH AMBOSS CROSSFIT
1 EINO MÄNTTÄRI INDEPENDENT
2 FELIX SCHMITT CROSSFIT NORDLICHT
3 SAMUEL RENTKA DIFFERENT ATHLETICS TRNAVA
4 ELIAS SIMBÜRGER CROSSFIT MURSTADT
5 EDVARDS ENIŅŠ PowerHouse Liepāja
6 Finn Sperling CROSSFIT CELLE
7 Samuel Hein CROSSFIT AMERSFOORT
8 MARIUS DLUGOSCH CROSSFIT HERNE
9 Bram Hagen CROSSFIT 040
10 Paul Kunkel CROSSFIT 8674
1 Oliver Herborn CROSSFIT GEN GYM
2 Nikolai Wendel CROSSFIT ZOLLHAFEN
3 MICHELE RONCHI CROSSFIT AM GRÜN
4 Sedrik Ladner BOX9 ESCHWEGE
5 Alexander Mittweg CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
6 KALVIN NOWAK CROSSFIT DONAUWERFT/CROSSFIT PILATUS
7 MANUEL RUSCONI INDEPENDENT
8 Kuchler Matthias CROSSFIT BLACK RAIN
9 MAX SCHENK CROSSFIT LUDWIGSBURG
10
1 JÖRG LÖPER INDEPENDENT
2 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
3 Daniel Dost CROSSFIT NEUSS
4 ARTUR Komorowski RETRO
5 ANDY LIVINGSTON STORD CROSSFIT
6 Lazaros Vafeiadis FLOW 868
7 Patric Heizmann CROSSFIT BLACK FOREST
8 YILMAZ YAKA FFM CROSSFIT
9 DAVID DECLERCK WEARE FIT CROSSFIT DUNKERQUE
10 THOMAS DOIL CROSSFIT DIFFER
1 GIUSEPPE DICARLO CROSSFITHC
2 ANGELO DI MILO BOX9 ESCHWEGE
3 GIUSEPPE GIRELLI WEST UNION CROSSFIT
4 Michael Obermair CROSSFIT HERZBLUT
5 JOSEF TICHÝ CROSSFIT PRAHA
6 SHAGEL BUTT Heart n Heavy CrossFit
7 BASTIAN KAMPMANN KAMROC-CROSSFIT
8 David Hallmann CROSSFIT KIEL
9 TOBIAS JONELEIT CROSSFIT BIELEFELD
10 DANIEL ZILLMER RED HAWK CROSSFIT
1 Björn Ziegenbalg CROSSFIT DD
2 MAIK RÖHNKE CROSSFIT HAMMERBROOK
3 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
4 ARMIN STREIBL TRAINBLUE CROSSFIT
5 STEFAN DALLHEIMER INDEPENDENT
6 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
7 ADRIAN KOVACS CUTLER CROSS SOPRON
8 LEE HOWE CROSSFIT TEESSIDE
9 GREGOR SCHREGLE CROSSFIT RHEIN-NECKAR
10 Marcin Kalandyk INDEPENDENT
1 JUAN CRUZ CROSSBONES
2 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
3 TOBIAS PLUESS SOUTHFOOT CROSSFIT
4 Matthias Kurpjuweit CROSSFIT WALDSHUT-TIENGEN
5 Pascal Müller SOUTHFOOT CROSSFIT
6 RICK WAGNER SNP SPORTS
7 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
8 NICOLAI ZECH NO AFFILIATE
9 Scooby Gollnick CROSSFIT GRENZGANGER
10 MARCO FLEISCHHACKER INDEPENDENT
1 JOHN SCHÄFFER CROSSFIT BARBELL BROS ERLENBACH
2 Marcel Lamée CROSSFIT BLUE PIT
3 ALEX KANE AFS CROSSFIT
4 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
5 MARC JERSCH CROSSFIT KULMBACH
6 DIMITRI DAMLJANOVIC CROSSFIT WESTPACK
7 MATTIAS LINDGREN INDEPENDENT
8 MAX HINKOFER CROSSATHLETIC LANDSBERG
9 Felix Böpple CROSSFIT REUTLINGEN
10 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
1 FELIX REHDER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
2 AFAN HUMPHRIES INDEPENDENT
3 JAKOB CHRISTOPH WEBER CROSSFIT SALZBURG
4 ALEXANDER HAMBERGER INDEPENDENT
5 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
6 TOBIAS WESTERMANN CROSSFIT NORDLICHT
7 Patrick Treiber CROSSFIT TREIBSTOFF
8 Lukas Grouleff Redpill HQ
9 JULIAN KNAUER ATHLETIX4LIFE
10 Mariusz Suchy CROSSBOX SIEMIANOWICE
1 Rasmus Horslev FORENINGEN SPORTSHØJSKOLEN
2
3 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
4 ODO FEDEROLF EINSTEIN CROSSFIT
5 ADRIAN MUNDWILER INDEPENDENT
6 Martin Kružlic ALPHA PRIME CROSSFIT
7 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
8 VICTOR SCHRÖDER CROSSFIT WN
9 ALEXANDER NIEßEN CROSSFIT AM DOM
10 Amadeusz Kempiak CROSSFIT LESZNO

5 Rounds
15/10 Cal Assault Bike
10 Burpee

 

TC: 7min

1 Bram Hagen CROSSFIT 040
2 EINO MÄNTTÄRI INDEPENDENT
3 FELIX SCHMITT CROSSFIT NORDLICHT
4 EDVARDS ENIŅŠ PowerHouse Liepāja
5 Finn Sperling CROSSFIT CELLE
6 MARIUS DLUGOSCH CROSSFIT HERNE
7 ELIAS SIMBÜRGER CROSSFIT MURSTADT
8 Samuel Hein CROSSFIT AMERSFOORT
9 Paul Kunkel CROSSFIT 8674
10 SAMUEL RENTKA DIFFERENT ATHLETICS TRNAVA
11 PAULINE ROSLAWSKY CROSSFIT CREFELD
12 ROBIN HELLSTERN CROSSFIT LUDWIGSBURG
13 MILENA THIELE CROSSFIT SCHMIEDE
14 MARI LEGGIERO CROSSFIT HC
15 FLORA STRAUSS CROSSFIT MURSTADT
16 Laura Plaza González CROSSFIT ALHAURIN EL GRANDE
17 JÚLIA BOLEDOVIČOVÁ DIFFERENT ATHLETICS
18 ATHENA-EFREMIA PAPOUTSAKI FLOW 868
19 FEE BAUER BLACKBOX DARMSTADT
20 SVEA THULLESEN CROSSFIT LÜBECK
1 MARIA NEUß CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
2 ANNA MUEHLE CROSSFIT ROSENHEIM
3 Janine Schallat CROSSFIT HILDESHEIM
4 Anne Sofie Nielsen SPH GYM
5 Gloria Biedenbach CROSSFIT ZOLLHAFEN
6 PAULA FRANK INDEPENDENT
7 LUCIE DRAHOŠOVÁ TWBG
8 Nina Hinrichs CROSSFIT STUTTGART
9 LAURA KNEIßL CROSSFIT GRAFENWÖHR
10 MONA KEIM CROSSFIT WOLFSBURG
11 ANNA QUOST MYLEO CROSSFIT
12 MARISKA MEUWISSEN CROSSBOX NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL
13 SARAH HOWARD-CARTER CROSSFIT KAISERSLAUTERN
14 SHEILA ALONSO ONTAVILLA SOLO CROSSFIT
15 STEFANIE GOODING CROSSFIT WIESBADEN
16 ANETT VON DER WEPPEN CROSSFIT HANGOVER
17 FRANCOISE MAHIER CROSSFIT LOUVRE 2
18 BRITA FRITSCH CROSSFIT HÖLLENTAL
19 Diana Munoz SPREE CROSSFIT
20 CHRISTINA KALUS CROSSFIT LÜNEBURG
1 Christina Ebert CROSSFIT MUNICH
2 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
3 ANA SILVA RC TRAINING
4 NICOLE LANDRÉ CROSSFIT HANGOVER
5 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
6 VIRGINIE ANCION CROSSFIT NAMUR
7 CITRA RAMANIYA CROSSFIT LIMBURG
8 Sarah Kopp FACTORY CREFELD
9 DENISA ZANCANER RB_ATHLETICS VARESE
10 LAURA MACCIO' CROSSFIT SANT ELENA
11 LEANDRA SANA 100 POURCENT CROSSFIT
12 Erik Steffen CROSSFIT LÜBECK
13 SARAH ANTONIA ZIEMENS CROSSFIT AHOI
14 MAREN HABERSTROH CROSSFIT RODGAU
15 MIRJA JANSSEN HEART N’ HEAVY
16 SANDRA WEBER CROSSFIT MUNICH
17 TERESA MEYER CROSSFIT NORDLICHT
18 FLORENCE SIDLER REEBOK CROSSFIT ZURICH
19 Sandra Müller CROSSFIT MUNICH
20 SONJA ZSCHALER INDEPENDENT
1 VALENTINA FACCHINI CROSSFIT SOULNEST
2 MARIA KNYAZEVA CIRCUIT PLUS CROSSFIT
3 Sarah Türtscher CROSSFIT WESTPACK
4 TRINE VISSING BOXLIFE
5 NINA BRÜNSCH AMBOSS CROSSFIT
6 GLORIA VITTORIA BERTOLIO CROSSFIT LAGO MAGGIORE
7 VERENA EVELYN REIMERS Heart n Heavy CrossFit
8 MARIE TRAPPMANN CROSSFIT MUNICH
9 ANGONESE MANON GARAGE GYM SHARKS FACTORY
10 KARIN FREY ALPHA PRIME CROSSFIT
11 LIDIA BARTO CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
12 LISA THEILMANN INDEPENDENT
13 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
14 SARAH BIRKEFELD CROSSFIT MUNICH
15 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
16 MIRA SCHWAB CROSSFIT KAMPFGEIST
17 SELINA PIRSCHLE CROSSFIT KAMPFGEIST
18 Vanessa Spanier CROSSFIT ZUG
19 MAITE CRUZ CROSSBONES
20 LENA NÜTZEL CROSSFIT 4F
1 JÖRG LÖPER INDEPENDENT
2 DAVID DECLERCK WEARE FIT CROSSFIT DUNKERQUE
3 Daniel Dost CROSSFIT NEUSS
4 ARTUR Komorowski RETRO
5 ANDY LIVINGSTON STORD CROSSFIT
6 Lazaros Vafeiadis FLOW 868
7 Patric Heizmann CROSSFIT BLACK FOREST
8 YILMAZ YAKA FFM CROSSFIT
9 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
10 THOMAS DOIL CROSSFIT DIFFER
11 DANIEL ZILLMER RED HAWK CROSSFIT
12 ANGELO DI MILO BOX9 ESCHWEGE
13 David Hallmann CROSSFIT KIEL
14 BASTIAN KAMPMANN KAMROC-CROSSFIT
15 SHAGEL BUTT Heart n Heavy CrossFit
16 Michael Obermair CROSSFIT HERZBLUT
17 JOSEF TICHÝ CROSSFIT PRAHA
18 GIUSEPPE GIRELLI WEST UNION CROSSFIT
19 TOBIAS JONELEIT CROSSFIT BIELEFELD
20 GIUSEPPE DICARLO CROSSFITHC
1 Björn Ziegenbalg CROSSFIT DD
2 MAIK RÖHNKE CROSSFIT HAMMERBROOK
3 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
4 ARMIN STREIBL TRAINBLUE CROSSFIT
5 STEFAN DALLHEIMER INDEPENDENT
6 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
7 ADRIAN KOVACS CUTLER CROSS SOPRON
8 LEE HOWE CROSSFIT TEESSIDE
9 GREGOR SCHREGLE CROSSFIT RHEIN-NECKAR
10 Marcin Kalandyk INDEPENDENT
11 Kuchler Matthias CROSSFIT BLACK RAIN
12 KALVIN NOWAK CROSSFIT DONAUWERFT/CROSSFIT PILATUS
13 Alexander Mittweg CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
14 MAX SCHENK CROSSFIT LUDWIGSBURG
15 MANUEL RUSCONI INDEPENDENT
16 MICHELE RONCHI CROSSFIT AM GRÜN
17 Nikolai Wendel CROSSFIT ZOLLHAFEN
18 Oliver Herborn CROSSFIT GEN GYM
19 Sedrik Ladner BOX9 ESCHWEGE
1 JUAN CRUZ CROSSBONES
2 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
3 TOBIAS PLUESS SOUTHFOOT CROSSFIT
4 Matthias Kurpjuweit CROSSFIT WALDSHUT-TIENGEN
5 Pascal Müller SOUTHFOOT CROSSFIT
6 JOHN SCHÄFFER CROSSFIT BARBELL BROS ERLENBACH
7 Marcel Lamée CROSSFIT BLUE PIT
8 ALEX KANE AFS CROSSFIT
9 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
10 MARC JERSCH CROSSFIT KULMBACH
11 DIMITRI DAMLJANOVIC CROSSFIT WESTPACK
12 MATTIAS LINDGREN INDEPENDENT
13 MAX HINKOFER CROSSATHLETIC LANDSBERG
14 Felix Böpple CROSSFIT REUTLINGEN
15 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
16 RICK WAGNER SNP SPORTS
17 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
18 NICOLAI ZECH NO AFFILIATE
19 Scooby Gollnick CROSSFIT GRENZGANGER
20 MARCO FLEISCHHACKER INDEPENDENT
1 Martin Kružlic ALPHA PRIME CROSSFIT
2 FELIX REHDER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
3 AFAN HUMPHRIES INDEPENDENT
4 JAKOB CHRISTOPH WEBER CROSSFIT SALZBURG
5 ALEXANDER HAMBERGER INDEPENDENT
6 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
7 Rasmus Horslev FORENINGEN SPORTSHØJSKOLEN
8
9 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
10 ODO FEDEROLF EINSTEIN CROSSFIT
11 KARAR MARGRANDER CROSSFIT LUPARO
12 VICTOR SCHRÖDER CROSSFIT WN
13 ALEXANDER NIEßEN CROSSFIT AM DOM
14 Amadeusz Kempiak CROSSFIT LESZNO
15 TOBIAS WESTERMANN CROSSFIT NORDLICHT
16 Patrick Treiber CROSSFIT TREIBSTOFF
17 Lukas Grouleff Redpill HQ
18 JULIAN KNAUER ATHLETIX4LIFE
19 Mariusz Suchy CROSSBOX SIEMIANOWICE
20 ADRIAN MUNDWILER INDEPENDENT
Sunday - Nov 10

Elite, Master 35:

4 Rounds
700m Run
14 DB Snatch
21 DB OHS

DB: 30/22,5kg

Master 40:

4 Rounds
700m Run
14 DB Snatch
21 DB Squat

DB: 30/22,5kg

Master 45, Intermediate, Teen

4 Rounds
700m Run
14 DB Snatch
21 DB Squat

DB: 22,5/15kg

 

TC: 21min

1 ROBIN HELLSTERN CROSSFIT LUDWIGSBURG
2 JÚLIA BOLEDOVIČOVÁ DIFFERENT ATHLETICS
3 FEE BAUER BLACKBOX DARMSTADT
4 MARI LEGGIERO CROSSFIT HC
5 FLORA STRAUSS CROSSFIT MURSTADT
6 Laura Plaza González CROSSFIT ALHAURIN EL GRANDE
7 MILENA THIELE CROSSFIT SCHMIEDE
8 ATHENA-EFREMIA PAPOUTSAKI FLOW 868
9 PAULINE ROSLAWSKY CROSSFIT CREFELD
10 SVEA THULLESEN CROSSFIT LÜBECK
11 FELIX SCHMITT CROSSFIT NORDLICHT
12 MARIUS DLUGOSCH CROSSFIT HERNE
13 ELIAS SIMBÜRGER CROSSFIT MURSTADT
14 Samuel Hein CROSSFIT AMERSFOORT
15 SAMUEL RENTKA DIFFERENT ATHLETICS TRNAVA
16 EINO MÄNTTÄRI INDEPENDENT
17 EDVARDS ENIŅŠ PowerHouse Liepāja
18 Bram Hagen CROSSFIT 040
19 Finn Sperling CROSSFIT CELLE
20 Paul Kunkel CROSSFIT 8674
1 Nina Hinrichs CROSSFIT STUTTGART
2 MARIA NEUß CROSSFIT CIRCUS MAXIMUS
3 Gloria Biedenbach CROSSFIT ZOLLHAFEN
4 Janine Schallat CROSSFIT HILDESHEIM
5 PAULA FRANK INDEPENDENT
6 Anne Sofie Nielsen SPH GYM
7 ANNA MUEHLE CROSSFIT ROSENHEIM
8 LAURA KNEIßL CROSSFIT GRAFENWÖHR
9 MONA KEIM CROSSFIT WOLFSBURG
10 KALVIN NOWAK CROSSFIT DONAUWERFT/CROSSFIT PILATUS
11 MAX SCHENK CROSSFIT LUDWIGSBURG
12 Oliver Herborn CROSSFIT GEN GYM
13 Kuchler Matthias CROSSFIT BLACK RAIN
14 Alexander Mittweg CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
15 MICHELE RONCHI CROSSFIT AM GRÜN
16 MANUEL RUSCONI INDEPENDENT
17 Sedrik Ladner BOX9 ESCHWEGE
18 Nikolai Wendel CROSSFIT ZOLLHAFEN
1 THOMAS DOIL CROSSFIT DIFFER
2 YILMAZ YAKA FFM CROSSFIT
3 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
4 DAVID DECLERCK WEARE FIT CROSSFIT DUNKERQUE
5 ANDY LIVINGSTON STORD CROSSFIT
6 ARTUR Komorowski RETRO
7 Daniel Dost CROSSFIT NEUSS
8 Lazaros Vafeiadis FLOW 868
9 JÖRG LÖPER INDEPENDENT
10 GIUSEPPE GIRELLI WEST UNION CROSSFIT
11 BASTIAN KAMPMANN KAMROC-CROSSFIT
12 JOSEF TICHÝ CROSSFIT PRAHA
13 SHAGEL BUTT Heart n Heavy CrossFit
14 GIUSEPPE DICARLO CROSSFITHC
15 Michael Obermair CROSSFIT HERZBLUT
16 TOBIAS JONELEIT CROSSFIT BIELEFELD
17 David Hallmann CROSSFIT KIEL
18 ANGELO DI MILO BOX9 ESCHWEGE
19 DANIEL ZILLMER RED HAWK CROSSFIT
1 ANETT VON DER WEPPEN CROSSFIT HANGOVER
2 BRITA FRITSCH CROSSFIT HÖLLENTAL
3 CHRISTINA KALUS CROSSFIT LÜNEBURG
4 Diana Munoz SPREE CROSSFIT
5 FRANCOISE MAHIER CROSSFIT LOUVRE 2
6 ANNA QUOST MYLEO CROSSFIT
7 MARISKA MEUWISSEN CROSSBOX NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL
8 SARAH HOWARD-CARTER CROSSFIT KAISERSLAUTERN
9 SHEILA ALONSO ONTAVILLA SOLO CROSSFIT
10 STEFANIE GOODING CROSSFIT WIESBADEN
11 Björn Ziegenbalg CROSSFIT DD
12 STEFAN DALLHEIMER INDEPENDENT
13 JOHANN SCHMIDT CROSSFIT IN TOWN
14 Marcin Kalandyk INDEPENDENT
15 ARMIN STREIBL TRAINBLUE CROSSFIT
16 MAIK RÖHNKE CROSSFIT HAMMERBROOK
17 LEE HOWE CROSSFIT TEESSIDE
18 GREGOR SCHREGLE CROSSFIT RHEIN-NECKAR
19 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
1 Christina Ebert CROSSFIT MUNICH
2 DENISA ZANCANER RB_ATHLETICS VARESE
3 ANA SILVA RC TRAINING
4 Sarah Kopp FACTORY CREFELD
5 NICOLE LANDRÉ CROSSFIT HANGOVER
6 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
7 VIRGINIE ANCION CROSSFIT NAMUR
8 AGATA WYLEGALA REBEL NATURE GYM
9 LAURA MACCIO' CROSSFIT SANT ELENA
10 Scooby Gollnick CROSSFIT GRENZGANGER
11 JULIAN KNAUER ATHLETIX4LIFE
12 FLORIAN ZIERER CROSSFIT IN TOWN
13 Patrick Treiber CROSSFIT TREIBSTOFF
14 TOBIAS WESTERMANN CROSSFIT NORDLICHT
15 Mariusz Suchy CROSSBOX SIEMIANOWICE
16 ALEXANDER NIEßEN CROSSFIT AM DOM
17 AFAN HUMPHRIES INDEPENDENT
18 RAFAEL MAKSIMOWSKI CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
19 FABIAN ELLMERS CROSSFIT SCHMIEDE
1 Marcel Lamée CROSSFIT BLUE PIT
2 MARC JERSCH CROSSFIT KULMBACH
3 MAX HINKOFER CROSSATHLETIC LANDSBERG
4 RICK WAGNER SNP SPORTS
5 ALEXANDER HAMBERGER INDEPENDENT
6 PIT RESSLER FOERDE CROSSFIT
7 Amadeusz Kempiak CROSSFIT LESZNO
8 Rasmus Horslev FORENINGEN SPORTSHØJSKOLEN
9 MARCO FLEISCHHACKER INDEPENDENT
10 TOBIAS PLUESS SOUTHFOOT CROSSFIT
11 Erik Steffen CROSSFIT LÜBECK
12 LENA NÜTZEL CROSSFIT 4F
13 SANDRA WEBER CROSSFIT MUNICH
14 Sandra Müller CROSSFIT MUNICH
15 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
16 TERESA MEYER CROSSFIT NORDLICHT
17 Vanessa Spanier CROSSFIT ZUG
18 FLORENCE SIDLER REEBOK CROSSFIT ZURICH
19 MIRA SCHWAB CROSSFIT KAMPFGEIST
20 SELINA PIRSCHLE CROSSFIT KAMPFGEIST
1 MATTIAS LINDGREN INDEPENDENT
2 Matthias Kurpjuweit CROSSFIT WALDSHUT-TIENGEN
3 ODO FEDEROLF EINSTEIN CROSSFIT
4 JAKOB CHRISTOPH WEBER CROSSFIT SALZBURG
5 FELIX REHDER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
6 JUAN CRUZ CROSSBONES
7 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
8 KONSTANTIN KRUSCHEL CROSSFIT KIEL
9 ALEX KANE AFS CROSSFIT
10 Felix Böpple CROSSFIT REUTLINGEN
11 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
12 MIRJA JANSSEN HEART N’ HEAVY
13 VALENTINA FACCHINI CROSSFIT SOULNEST
14 TRINE VISSING BOXLIFE
15 MAREN HABERSTROH CROSSFIT RODGAU
16 SARAH BIRKEFELD CROSSFIT MUNICH
17 LISA THEILMANN INDEPENDENT
18 SARAH ANTONIA ZIEMENS CROSSFIT AHOI
19 NINA BRÜNSCH AMBOSS CROSSFIT
20 LEANDRA SANA 100 POURCENT CROSSFIT
1 Lukas Grouleff Redpill HQ
2 Pascal Müller SOUTHFOOT CROSSFIT
3 VICTOR SCHRÖDER CROSSFIT WN
4 ADRIAN MUNDWILER INDEPENDENT
5 DIMITRI DAMLJANOVIC CROSSFIT WESTPACK
6 Martin Kružlic ALPHA PRIME CROSSFIT
7 Sarah Türtscher CROSSFIT WESTPACK
8 LIDIA BARTO CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
9 KARIN FREY ALPHA PRIME CROSSFIT
10 ANGONESE MANON GARAGE GYM SHARKS FACTORY
11 MAITE CRUZ CROSSBONES
12 GLORIA VITTORIA BERTOLIO CROSSFIT LAGO MAGGIORE
13 MARIE TRAPPMANN CROSSFIT MUNICH

1RM Clean and Jerk

1 Samuel Hein CROSSFIT AMERSFOORT
2 ELIAS SIMBÜRGER CROSSFIT MURSTADT
3 EDVARDS ENIŅŠ PowerHouse Liepāja
4 EINO MÄNTTÄRI INDEPENDENT
5 MARIUS DLUGOSCH CROSSFIT HERNE
6 Alexander Mittweg CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
7 MICHELE RONCHI CROSSFIT AM GRÜN
8 Sedrik Ladner BOX9 ESCHWEGE
9 MAX SCHENK CROSSFIT LUDWIGSBURG
10 MANUEL RUSCONI INDEPENDENT
11 FLORA STRAUSS CROSSFIT MURSTADT
12 Laura Plaza González CROSSFIT ALHAURIN EL GRANDE
13 MARI LEGGIERO CROSSFIT HC
14 MILENA THIELE CROSSFIT SCHMIEDE
15 FEE BAUER BLACKBOX DARMSTADT
16 PAULA FRANK INDEPENDENT
17 Anne Sofie Nielsen SPH GYM
18 Gloria Biedenbach CROSSFIT ZOLLHAFEN
19 Janine Schallat CROSSFIT HILDESHEIM
20 ANNA MUEHLE CROSSFIT ROSENHEIM
1 ANDY LIVINGSTON STORD CROSSFIT
2 ARTUR Komorowski RETRO
3 DAVID DECLERCK WEARE FIT CROSSFIT DUNKERQUE
4 Daniel Dost CROSSFIT NEUSS
5 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
6 SHAGEL BUTT Heart n Heavy CrossFit
7 GIUSEPPE DICARLO CROSSFITHC
8 JOSEF TICHÝ CROSSFIT PRAHA
9 GIUSEPPE GIRELLI WEST UNION CROSSFIT
10 Michael Obermair CROSSFIT HERZBLUT
11 FRANCOISE MAHIER CROSSFIT LOUVRE 2
12 BRITA FRITSCH CROSSFIT HÖLLENTAL
13 Diana Munoz SPREE CROSSFIT
14 CHRISTINA KALUS CROSSFIT LÜNEBURG
15 MARISKA MEUWISSEN CROSSBOX NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL
16 SHEILA ALONSO ONTAVILLA SOLO CROSSFIT
17 ANNA QUOST MYLEO CROSSFIT
18 SARAH HOWARD-CARTER CROSSFIT KAISERSLAUTERN
19 STEFANIE GOODING CROSSFIT WIESBADEN
1 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
2 LEE HOWE CROSSFIT TEESSIDE
3 GREGOR SCHREGLE CROSSFIT RHEIN-NECKAR
4 ARMIN STREIBL TRAINBLUE CROSSFIT
5 Marcin Kalandyk INDEPENDENT
6 ANA SILVA RC TRAINING
7 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
8 LAURA MACCIO' CROSSFIT SANT ELENA
9 NICOLE LANDRÉ CROSSFIT HANGOVER
10 Sarah Kopp FACTORY CREFELD
1 Pascal Müller SOUTHFOOT CROSSFIT
2 JAKOB CHRISTOPH WEBER CROSSFIT SALZBURG
3 Mariusz Suchy CROSSBOX SIEMIANOWICE
4 Lukas Grouleff Redpill HQ
5 Matthias Kurpjuweit CROSSFIT WALDSHUT-TIENGEN
6 Felix Böpple CROSSFIT REUTLINGEN
7 ALEX KANE AFS CROSSFIT
8 MATTIAS LINDGREN INDEPENDENT
9 AFAN HUMPHRIES INDEPENDENT
10 MAX HINKOFER CROSSATHLETIC LANDSBERG
11 MIRJA JANSSEN HEART N’ HEAVY
12 LISA THEILMANN INDEPENDENT
13 SARAH BIRKEFELD CROSSFIT MUNICH
14 SARAH ANTONIA ZIEMENS CROSSFIT AHOI
15 VALENTINA FACCHINI CROSSFIT SOULNEST
16 NINA BRÜNSCH AMBOSS CROSSFIT
17 LEANDRA SANA 100 POURCENT CROSSFIT
18 KATHARINA ISELE BEN'S GYM AM LECH
19 TERESA MEYER CROSSFIT NORDLICHT
20 LENA NÜTZEL CROSSFIT 4F
1 ADRIAN MUNDWILER INDEPENDENT
2 DIMITRI DAMLJANOVIC CROSSFIT WESTPACK
3 FELIX REHDER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
4 VICTOR SCHRÖDER CROSSFIT WN
5 ODO FEDEROLF EINSTEIN CROSSFIT
6 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
7 Rasmus Horslev FORENINGEN SPORTSHØJSKOLEN
8 Amadeusz Kempiak CROSSFIT LESZNO
9 JUAN CRUZ CROSSBONES
10 Martin Kružlic ALPHA PRIME CROSSFIT
11 KARIN FREY ALPHA PRIME CROSSFIT
12 LIDIA BARTO CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
13 ANGONESE MANON GARAGE GYM SHARKS FACTORY
14 Sarah Türtscher CROSSFIT WESTPACK
15 MAITE CRUZ CROSSBONES
16 MAREN HABERSTROH CROSSFIT RODGAU
17 GLORIA VITTORIA BERTOLIO CROSSFIT LAGO MAGGIORE
18 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
19 MARIE TRAPPMANN CROSSFIT MUNICH
20 TRINE VISSING BOXLIFE

18-14-10
Cal Assault Runner
9-7-5 Muscle Up
Squat Snatch 60/43kg

 

TC: 10min

1 MILENA THIELE CROSSFIT SCHMIEDE
2 FLORA STRAUSS CROSSFIT MURSTADT
3 Laura Plaza González CROSSFIT ALHAURIN EL GRANDE
4 MARI LEGGIERO CROSSFIT HC
5 FEE BAUER BLACKBOX DARMSTADT
6 EDVARDS ENIŅŠ PowerHouse Liepāja
7 ELIAS SIMBÜRGER CROSSFIT MURSTADT
8 Samuel Hein CROSSFIT AMERSFOORT
9 EINO MÄNTTÄRI INDEPENDENT
10 MARIUS DLUGOSCH CROSSFIT HERNE
1 Gloria Biedenbach CROSSFIT ZOLLHAFEN
2 Anne Sofie Nielsen SPH GYM
3 PAULA FRANK INDEPENDENT
4 Janine Schallat CROSSFIT HILDESHEIM
5 ANNA MUEHLE CROSSFIT ROSENHEIM
6 MICHELE RONCHI CROSSFIT AM GRÜN
7 MANUEL RUSCONI INDEPENDENT
8 Alexander Mittweg CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
9 Sedrik Ladner BOX9 ESCHWEGE
10 MAX SCHENK CROSSFIT LUDWIGSBURG
1 CHRISTINA KALUS CROSSFIT LÜNEBURG
2 BRITA FRITSCH CROSSFIT HÖLLENTAL
3 FRANCOISE MAHIER CROSSFIT LOUVRE 2
4 Diana Munoz SPREE CROSSFIT
5
6 DAVID DECLERCK WEARE FIT CROSSFIT DUNKERQUE
7 ARTUR Komorowski RETRO
8 ANDY LIVINGSTON STORD CROSSFIT
9 Daniel Dost CROSSFIT NEUSS
10 MARCO WISSNER TRAVE CROSSFIT
1 SARAH HOWARD-CARTER CROSSFIT KAISERSLAUTERN
2 SHEILA ALONSO ONTAVILLA SOLO CROSSFIT
3 MARISKA MEUWISSEN CROSSBOX NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL
4 ANNA QUOST MYLEO CROSSFIT
5 STEFANIE GOODING CROSSFIT WIESBADEN
6 GIUSEPPE GIRELLI WEST UNION CROSSFIT
7 JOSEF TICHÝ CROSSFIT PRAHA
8 SHAGEL BUTT Heart n Heavy CrossFit
9 GIUSEPPE DICARLO CROSSFITHC
10 Michael Obermair CROSSFIT HERZBLUT
1 LAURA MACCIO' CROSSFIT SANT ELENA
2 SANDRA STEIN CROSSFIT POTSDAM
3 ANA SILVA RC TRAINING
4 Sarah Kopp FACTORY CREFELD
5 NICOLE LANDRÉ CROSSFIT HANGOVER
6 ARMIN STREIBL TRAINBLUE CROSSFIT
7 LEE HOWE CROSSFIT TEESSIDE
8 FRANTISEK HERIBÁN MEDIEVOLUTION
9 GREGOR SCHREGLE CROSSFIT RHEIN-NECKAR
10 Marcin Kalandyk INDEPENDENT
1 MIRJA JANSSEN HEART N’ HEAVY
2 ALEKSANDRA IGNACZAK HELLS HEAVEN SZCZECIN
3 MAITE CRUZ CROSSBONES
4 LIDIA BARTO CROSSFIT BERGISCH GLADBACH
5 KARIN FREY ALPHA PRIME CROSSFIT
6 ANGONESE MANON GARAGE GYM SHARKS FACTORY
7 Sarah Türtscher CROSSFIT WESTPACK
8 SARAH BIRKEFELD CROSSFIT MUNICH
9 GLORIA VITTORIA BERTOLIO CROSSFIT LAGO MAGGIORE
10 MARIE TRAPPMANN CROSSFIT MUNICH
1 Rasmus Horslev FORENINGEN SPORTSHØJSKOLEN
2 ODO FEDEROLF EINSTEIN CROSSFIT
3 VICTOR SCHRÖDER CROSSFIT WN
4 MORITZ FIEBIG CROSSFIT SANKT PAULI HAMBURG
5 ADRIAN MUNDWILER INDEPENDENT
6 FELIX REHDER CROSSFIT SCHMELZTIEGEL
7 DIMITRI DAMLJANOVIC CROSSFIT WESTPACK
8 Martin Kružlic ALPHA PRIME CROSSFIT
9 Amadeusz Kempiak CROSSFIT LESZNO
10 JUAN CRUZ CROSSBONES
Saturday - Nov 09

8 Rounds (unbroken)
250m Bike (C2)
8 T2B
4 bMU
Penalty: 250m Bike (C2)

 

TC: 10min

1 AvoCardio CROSSFIT AM MAIN
2 FFM Squatsquad FFM CROSSFIT
3 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
4 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
5 The Rack Pack CROSSFIT GRENZGAENGER
6 Weights before dates CF AORTA
7 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
8 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
9 Ding & Ying CROSSFIT HANGOVER
10 Kraftmühle WALD CROSSFIT KRAFTMÜHLE
1 THOR and his mighty hammers UNABHÄNGIG
2 beHNGRY. INDEPENDENT
3 Kommando Pillepalle CROSSFIT ESSEN
4 Viersischbaum INDEPENDENT (100 % MANNHEIM)
5 #WeAreTeamRebels CROSSFIT MUNICH
6 GirlsWhoLift INDEPENDENT
7 Team Flex Appeal CROSSFIT BLUE PIT
8 meet ze schwizers LIMITLESS POWER CROSSFIT
9 FFM CrossFit FFM CROSSFIT
10 St. Veits Finest CROSSFIT MUNICH
1 Double G CROSSFIT GENGYM
2 CrossFit Fächerstadt CROSSFIT FÄCHERSTADT
3 Red Heat CROSSFIT GENGYM
4 ICKE CROSSFIT ICKE
5 Motion CROSSFIT SURBITON
6 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
7 Team Trinity TRINITY TRAINING
8 Clang&Bang CROSSFIT KRAFTMÜHLE
9 Team J-Force CROSSFIT BONN
10 Zollschranken CROSSFIT ZOLLHAFEN

AMRAP 5
A: max Strict Press 43/25
B: 25 Double Under

1 AvoCardio CROSSFIT AM MAIN
2 FFM Squatsquad FFM CROSSFIT
3 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
4 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
5 The Rack Pack CROSSFIT GRENZGAENGER
6 Weights before dates CF AORTA
7 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
8 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
9 Ding & Ying CROSSFIT HANGOVER
10 Kraftmühle WALD CROSSFIT KRAFTMÜHLE
1 THOR and his mighty hammers UNABHÄNGIG
2 beHNGRY. INDEPENDENT
3 Kommando Pillepalle CROSSFIT ESSEN
4 Viersischbaum INDEPENDENT (100 % MANNHEIM)
5 #WeAreTeamRebels CROSSFIT MUNICH
6 GirlsWhoLift INDEPENDENT
7 Team Flex Appeal CROSSFIT BLUE PIT
8 meet ze schwizers LIMITLESS POWER CROSSFIT
9 FFM CrossFit FFM CROSSFIT
10 St. Veits Finest CROSSFIT MUNICH
1 Double G CROSSFIT GENGYM
2 CrossFit Fächerstadt CROSSFIT FÄCHERSTADT
3 Red Heat CROSSFIT GENGYM
4 ICKE CROSSFIT ICKE
5 Motion CROSSFIT SURBITON
6 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
7 Team Trinity TRINITY TRAINING
8 Clang&Bang CROSSFIT KRAFTMÜHLE
9 Team J-Force CROSSFIT BONN
10 Zollschranken CROSSFIT ZOLLHAFEN

AMRAP 5

C:Max Strict Pull Up

D: 25 Double Under

1 AvoCardio CROSSFIT AM MAIN
2 FFM Squatsquad FFM CROSSFIT
3 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
4 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
5 The Rack Pack CROSSFIT GRENZGAENGER
6 Weights before dates CF AORTA
7 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
8 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
9 Ding & Ying CROSSFIT HANGOVER
10 Kraftmühle WALD CROSSFIT KRAFTMÜHLE
1 THOR and his mighty hammers UNABHÄNGIG
2 beHNGRY. INDEPENDENT
3 Kommando Pillepalle CROSSFIT ESSEN
4 Viersischbaum INDEPENDENT (100 % MANNHEIM)
5 #WeAreTeamRebels CROSSFIT MUNICH
6 GirlsWhoLift INDEPENDENT
7 Team Flex Appeal CROSSFIT BLUE PIT
8 meet ze schwizers LIMITLESS POWER CROSSFIT
9 FFM CrossFit FFM CROSSFIT
10 St. Veits Finest CROSSFIT MUNICH
1 Double G CROSSFIT GENGYM
2 CrossFit Fächerstadt CROSSFIT FÄCHERSTADT
3 Red Heat CROSSFIT GENGYM
4 ICKE CROSSFIT ICKE
5 Motion CROSSFIT SURBITON
6 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
7 Team Trinity TRINITY TRAINING
8 Clang&Bang CROSSFIT KRAFTMÜHLE
9 Team J-Force CROSSFIT BONN
10 Zollschranken CROSSFIT ZOLLHAFEN

5 Rounds

30/20 Cal Assault Bike

10 Burpee (synchro)

 

TC: 13min

1 AvoCardio CROSSFIT AM MAIN
2 FFM Squatsquad FFM CROSSFIT
3 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
4 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
5 The Rack Pack CROSSFIT GRENZGAENGER
6 Weights before dates CF AORTA
7 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
8 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
9 Ding & Ying CROSSFIT HANGOVER
10 Kraftmühle WALD CROSSFIT KRAFTMÜHLE
1 THOR and his mighty hammers UNABHÄNGIG
2 beHNGRY. INDEPENDENT
3 Kommando Pillepalle CROSSFIT ESSEN
4 Viersischbaum INDEPENDENT (100 % MANNHEIM)
5 #WeAreTeamRebels CROSSFIT MUNICH
6 GirlsWhoLift INDEPENDENT
7 Team Flex Appeal CROSSFIT BLUE PIT
8 meet ze schwizers LIMITLESS POWER CROSSFIT
9 FFM CrossFit FFM CROSSFIT
10 St. Veits Finest CROSSFIT MUNICH
1 Double G CROSSFIT GENGYM
2 CrossFit Fächerstadt CROSSFIT FÄCHERSTADT
3 Red Heat CROSSFIT GENGYM
4 ICKE CROSSFIT ICKE
5 Motion CROSSFIT SURBITON
6 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
7 Team Trinity TRINITY TRAINING
8 Clang&Bang CROSSFIT KRAFTMÜHLE
9 Team J-Force CROSSFIT BONN
10 Zollschranken CROSSFIT ZOLLHAFEN
Sunday - Nov 10

4 Rounds

700m Run

14 Thrusters

 

TC: 21min

1 Ding & Ying CROSSFIT HANGOVER
2 FFM Squatsquad FFM CROSSFIT
3 Weights before dates CF AORTA
4 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
5 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
6 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
7 Kraftmühle WALD CROSSFIT KRAFTMÜHLE
8 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
9 AvoCardio CROSSFIT AM MAIN
10 The Rack Pack CROSSFIT GRENZGAENGER
1 beHNGRY. INDEPENDENT
2 Kommando Pillepalle CROSSFIT ESSEN
3 Viersischbaum INDEPENDENT (100 % MANNHEIM)
4 Team Flex Appeal CROSSFIT BLUE PIT
5 Double G CROSSFIT GENGYM
6 Team J-Force CROSSFIT BONN
7 FFM CrossFit FFM CROSSFIT
8 Zollschranken CROSSFIT ZOLLHAFEN
9 St. Veits Finest CROSSFIT MUNICH
10 #WeAreTeamRebels CROSSFIT MUNICH
1 Red Heat CROSSFIT GENGYM
2 meet ze schwizers LIMITLESS POWER CROSSFIT
3 CrossFit Fächerstadt CROSSFIT FÄCHERSTADT
4 GirlsWhoLift INDEPENDENT
5 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
6 Motion CROSSFIT SURBITON
7 ICKE CROSSFIT ICKE
8 Clang&Bang CROSSFIT KRAFTMÜHLE
9 Team Trinity TRINITY TRAINING
10 THOR and his mighty hammers UNABHÄNGIG

1RM Clean and Jerk

1 Ding & Ying CROSSFIT HANGOVER
2 FFM Squatsquad FFM CROSSFIT
3 Weights before dates CF AORTA
4 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
5 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
6 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
7 Kraftmühle WALD CROSSFIT KRAFTMÜHLE
8 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
9 AvoCardio CROSSFIT AM MAIN
10 The Rack Pack CROSSFIT GRENZGAENGER
1 meet ze schwizers LIMITLESS POWER CROSSFIT
2 Red Heat CROSSFIT GENGYM
3 Clang&Bang CROSSFIT KRAFTMÜHLE
4 ICKE CROSSFIT ICKE
5 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
6 Motion CROSSFIT SURBITON
7 GirlsWhoLift INDEPENDENT
8 Team Trinity TRINITY TRAINING
9 CrossFit Fächerstadt CROSSFIT FÄCHERSTADT
10 Team J-Force CROSSFIT BONN

24-18-14-10

Cal Assault Runner

12-9-7-5

Muscle Up

Squat Snatch 60/43kg

 

TC: 10min

1 TeamPeanutButterCup CROSSFIT BAMBERG
2 Schwiegermamas Lieblinge MYLEO CROSSFIT
3 School of CrossFit CROSSFIT HERNE
4 Team CF 8800 CROSSFIT 8800
5 Weights before dates CF AORTA
1 Red Heat CROSSFIT GENGYM
2 GirlsWhoLift INDEPENDENT
3 Remes X Mjollnir REMES CROSSFIT
4 Motion CROSSFIT SURBITON
5 ICKE CROSSFIT ICKE