Friday - May 17

Location: Local area

FOR TIME | 45 minutter

Run (distance ukendt)

1) Tiden starter og stopper når atleten krydser den automatiske tidstagning
2) Scoren angives som tiden når atleten kryser målpladen
3) Eventet scores på til 100 point

1 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
2 IVALO BECH LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
4 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
9 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
10 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
11 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
12 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
13 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
14 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
15 CATHARINA MORA-JENSEN BUTCHERS LAB
16 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
17 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
18 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
19 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
20 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
21 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
22 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
23 NICHOLAS ARRIAGADA MUÑOZ INDEPENDENT
24 STEFAN TENGSTEDT ESKAM UNITY GYM CPH
25 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
26 MADS RAGNAR JENSEN VIDAR CROSSFIT SLAGELSE
27 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
28 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
29 DENNIS KUHRE N/A
30 NICLAS DAM CFC - SNEDKERIET
31 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
32 MADS ERTING CROSSFIT NORCE
33 ASBJØRN EWALD CROSSFIT 2150
34 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
35 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
36 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
37 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
38 NOEL BISBJERG UNITY GYM CPH
39 Laurens Van Der Helm CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
40 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
41 TOKE ANDERBERG UNITY GYM
42 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
43 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
44 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
45 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
46 HEINE JØRGENSEN BUTCHERSLAB
47 KRISTIAN ØSTERTOFT CFC - SMEDJEN
48 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
49 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
50 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
51 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
52 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
53 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
54 OLIVER NIELSEN N/A
55 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
56 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET
57 MICHAELL THORSAGER CROSSFIT NORDVEST
58 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
59 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
60 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
61 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
62 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
63 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
64 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
65 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
66 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
67 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
68 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
69 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
70 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM

Location: Athletics Hall

E2: The Ladder | 15 min. (Running clock)

Before the 05:00 min mark complete:

2 rounds:
25 Double-unders
6 Clean’n’jerk (50/35 kg)

2 rounds:
25 Double unders
5 Clean’n’jerk (70/50 kg)

If completed, before the 07:30 min mark complete:

2 rounds:
25 Double unders
4 Clean’n’jerk (90/60 kg)

If completed, before the 10:00 min mark complete:

2 rounds:
25 Double unders
3 Clean’n’jerk (105/70 kg)

If completed, before the 12:30 min mark complete:

2 rounds:
25 Double unders
2 Clean’n’jerk (120/80 kg)

If completed, complete for time:

2 rounds:
25 Double unders
1 Clean’n’jerk (130/85 kg)

1) Atleten skal have udført de foreskrevne øvelser inden del-tidsgrænsen for at fortsætte.
2) Scoren angives som tiden for færdiggørelse af sidste del-runde, eller ved Time Cap som '15:00.xxx', hvor xxx er lig med antal gentagelser manglende i workouten.
3) Eventet scores op til 100 point.

1 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
2 IVALO BECH LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
4 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
9 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
10 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
1 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
2 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
3 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
4 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 CATHARINA MORA-JENSEN BUTCHERS LAB
6 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
7 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
8 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
9 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
10 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
1 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
2 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
3 NICHOLAS ARRIAGADA MUÑOZ INDEPENDENT
4 STEFAN TENGSTEDT ESKAM UNITY GYM CPH
5 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
6 MADS RAGNAR JENSEN VIDAR CROSSFIT SLAGELSE
7 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
8 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
9 DENNIS KUHRE N/A
10 NICLAS DAM CFC - SNEDKERIET
1 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
2 MADS ERTING CROSSFIT NORCE
3 ASBJØRN EWALD CROSSFIT 2150
4 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
5 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
6 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
7 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
8 NOEL BISBJERG UNITY GYM CPH
9 Laurens Van Der Helm CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
10 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
1 TOKE ANDERBERG UNITY GYM
2 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
3 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
4 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
5 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
6 HEINE JØRGENSEN BUTCHERSLAB
7 KRISTIAN ØSTERTOFT CFC - SMEDJEN
8 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
9 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
10 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
1 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
2 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
3 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
4 OLIVER NIELSEN N/A
5 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
6 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET
7 MICHAELL THORSAGER CROSSFIT NORDVEST
8 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
9 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
10 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
1 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
2 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
3 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
4 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
5 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
6 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
7 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
8 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
9 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
10 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM

Location: Athletics Hall

A | FOR TIME | 00:00 - 0600

30 Alt. Pistols
30 GHD Situps
30 Box Jump-overs (60/50 cm)
30 Axlebar Deadlifts (80/60 kg)

Rest | 06:00 - 08:00

B | FOR TIME | 08:00 - 16:00

30 Axlebar Deadlifts (80/60 kg)
30 Box Jump-overs (60/50 cm
30 GHD Situps
30 Alt. Pistols

1) Scoren angives som tiden når atleten er på målpladen efter at have udført alle getagelser - eller ved Time Cap som 'CAP + xx' hvor xx er antallet af gentagelser udført.
2) Event A og B scores seperat op til 100 point

1 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
2 IVALO BECH LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
4 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
9 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
10 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
1 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
2 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
3 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
4 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 CATHARINA MORA-JENSEN BUTCHERS LAB
6 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
7 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
8 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
9 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
10 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
1 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
2 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
3 NICHOLAS ARRIAGADA MUÑOZ INDEPENDENT
4 STEFAN TENGSTEDT ESKAM UNITY GYM CPH
5 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
6 MADS RAGNAR JENSEN VIDAR CROSSFIT SLAGELSE
7 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
8 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
9 DENNIS KUHRE N/A
10 NICLAS DAM CFC - SNEDKERIET
1 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
2 MADS ERTING CROSSFIT NORCE
3 ASBJØRN EWALD CROSSFIT 2150
4 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
5 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
6 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
7 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
8 NOEL BISBJERG UNITY GYM CPH
9 Laurens Van Der Helm CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
10 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
1 TOKE ANDERBERG UNITY GYM
2 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
3 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
4 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
5 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
6 HEINE JØRGENSEN BUTCHERSLAB
7 KRISTIAN ØSTERTOFT CFC - SMEDJEN
8 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
9 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
10 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
1 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
2 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
3 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
4 OLIVER NIELSEN N/A
5 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
6 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET
7 MICHAELL THORSAGER CROSSFIT NORDVEST
8 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
9 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
10 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
1 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
2 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
3 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
4 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
5 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
6 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
7 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
8 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
9 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
10 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM

Location: Athletics Hall

A | FOR TIME | 00:00 - 06:00

30 Alt. Pistols
30 GHD Situps
30 Box Jump-overs (60/50 cm)
30 Axlebar Deadlifts (80/60 kg)

Rest | 06:00 - 08:00

B | FOR TIME | 08:00 - 16:00

30 Axlebar Deadlifts (80/60 kg)
30 Box Jump-overs (60/50 cm
30 GHD Situps
30 Alt. Pistols

1) Scoren angives som tiden når atleten er på målpladen efter at have udført alle getagelser - eller ved Time Cap som 'CAP + xx' hvor xx er antallet af gentagelser udført.
2) Event A og B scores seperat op til 100 point

1 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
2 IVALO BECH LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
4 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
9 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
10 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
1 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
2 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
3 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
4 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 CATHARINA MORA-JENSEN BUTCHERS LAB
6 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
7 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
8 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
9 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
10 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
1 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
2 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
3 NICHOLAS ARRIAGADA MUÑOZ INDEPENDENT
4 STEFAN TENGSTEDT ESKAM UNITY GYM CPH
5 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
6 MADS RAGNAR JENSEN VIDAR CROSSFIT SLAGELSE
7 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
8 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
9 DENNIS KUHRE N/A
10 NICLAS DAM CFC - SNEDKERIET
1 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
2 MADS ERTING CROSSFIT NORCE
3 ASBJØRN EWALD CROSSFIT 2150
4 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
5 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
6 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
7 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
8 NOEL BISBJERG UNITY GYM CPH
9 Laurens Van Der Helm CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
10 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
1 TOKE ANDERBERG UNITY GYM
2 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
3 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
4 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
5 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
6 HEINE JØRGENSEN BUTCHERSLAB
7 KRISTIAN ØSTERTOFT CFC - SMEDJEN
8 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
9 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
10 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
1 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
2 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
3 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
4 OLIVER NIELSEN N/A
5 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
6 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET
7 MICHAELL THORSAGER CROSSFIT NORDVEST
8 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
9 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
10 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
1 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
2 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
3 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
4 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
5 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
6 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
7 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
8 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
9 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
10 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM
Saturday - May 18

Location: Athletics Hall

Event 4 | 5 minutter

30/21 Cal CrossMaxx AirBike
10 Squat Snatches (60/40 kg)
10 m. Overhead Walking Lunges (60/40 kg)
10 Bar Muscle-ups

1) Et tie-break før Bar MUs fungerer som divider for atleter, der kommer hertil, men ikke færdiggører.
2) Scoren angives som tiden når atleten står på målpladen efter at have udført alle gentagelser - eller ved Time Cap som '05:00.xxx' hvor xxx er antallet af manglende gentagelser.
3) Eventet scores op til 100 point.

1 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
2 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
3 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
4 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
5 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
6 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
7 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
8 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
9 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
1 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
2 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
3 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
4 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
9 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
1 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
2 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
3 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
4 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
6 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM
7 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
8 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
9 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
10
1 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
2 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
4 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
5 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
6 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
7 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
8 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
9 OLIVER NIELSEN N/A
10
1 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
2 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
3 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
4 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
6 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
7 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
8 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
9 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
10 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
1 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
2 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
3 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
4 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
5 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
6 DENNIS KUHRE N/A
7 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
8 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
9 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
10 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET

Location: Stadium

FOR TIME | 12 minutter

3 runder:
21 Thrusters (45/33)
400m løb

1) Der er indlagt tie-breaker før hver 400m løb for atleter, som ikke gennemfører dette.
2) 400m løb tæller én gentagelse.
3) Scoren angives som tiden når atleten står på målpladen efter at have udført alle gentagelser - eller ved Time Cap som '12:00.xxx' hvor xxx er antallet af manglende gentagelser.
4) Eventet scores op til 100 point.

1 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
2 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
3 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
4 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
5 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
6 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
7 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
8 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
9 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
1 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
2 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
3 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
4 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
9 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
1 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
2 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
3 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
4 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
6 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM
7 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
8 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
9 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
10
1 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
2 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
4 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
5 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
6 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
7 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
8 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
9 OLIVER NIELSEN N/A
10
1 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
2 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
3 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
4 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
6 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
7 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
8 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
9 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
10 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
1 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
2 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
3 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
4 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
5 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
6 DENNIS KUHRE N/A
7 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
8 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
9 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
10 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET

Location: Stadium

FOR TIME | 10 minutter

30m Yoke carry
15m Handstand walk
30m D-ball carry (70/50)
15 D-balls over Yoke
30m Yoke carry
15m Handstand walk
30m D-ball carry

1 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
2 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
3 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
4 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
5 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
6 CAROLINE SAABY NORCE CROSSFIT
7 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
8 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
9 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
1 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
2 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
3 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
4 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
5 MARIA ALBERTSEN BUTCHER'S LAB
6 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
7 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
8 AMALIE BERING CFC - MASKINERIET
9 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
1 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
2 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
3 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
4 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
6 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM
7 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
8 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
9 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
10
1 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
2 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
3 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
4 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
5 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
6 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
7 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
8 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
9 OLIVER NIELSEN N/A
10
1 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
2 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
3 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
4 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
6 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
7 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
8 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
9 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
10 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
1 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
2 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
3 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
4 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
5 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
6 DENNIS KUHRE N/A
7 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
8 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT
9 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
10 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET

Location: Athletics Hall

3 min amrap
30 Toes to bar
15 Wallball shots (15/9)
Max reps Barfacing burpees

1 min rest

3 min amrap
20 Chest to bar pull-ups
15 Wallball shots (15/9)
Max reps Barfacing burpees

1 min rest

3 min amrap
7/5 Ring muscle ups
15 Wallball shots (15/9)
Max reps Barfacing burpees

1 RASMUS FRI CROSSFIT COPENHAGEN STATIONEN
2 DANIEL NIELSEN CROSSFIT COPENHAGEN
3 RASMUS SEJLING CROSSFIT 2150
4 OLIVER NIELSEN N/A
5 CHRISTIAN MADSEN WODHOUSE GYM
6 RONALDAS ALIUBAVICIUS CFC - BOXEN
7 CASPER HELMS CROSSFIT 2150
8 ANDERS MATHIASEN BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
9 MICHAEL TECZA JENSEN KÆNTURJON GYM
10
1 KRISTOFFER PEDERSEN NORCE CROSSFIT
2 Lukas Sieben CFC - POSTHUSET
3 DANIEL RAUNDAHL COPENHAGEN CROSSFIT, SMEDJEN
4 NICOLAI HJULER HANSEN ÅRHUS CROSSFIT
5 JONAS TOFT ODGAARD CROSSFIT LAGERET
6 OLAFUR OLAFSSON BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
7 DANIEL KRSTNSN CFC - OMSTILLINGEN
8 NIKLAS GRUNDT LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
9 OLIVER RICHMANN TRUESEN CFC - BOXEN
10
1 CASPER HANSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
2 DAN ANDERSEN NORCE CROSSFIT
3 MARTIN MINKWITZ LIFTRS GYM - CROSSFIT KØGE
4 Johnni Team Sørensen CROSSFIT COPENHAGEN SMEDJEN
5 JONAS KRONBORG CROSSFIT SIGURDSGADE
6 SIMON BUUS JENSEN CFC KOGERIET
7 ANDERS GRAU CROSSFIT PITSTOP
8 DANIEL HESTBECH CFC AARHUS
9 RASMUS FOGED CROSSFIT COPENHAGEN, GARAGEN
10 SØREN MARK AAGAARD CFC - LAGERET
1
2 JASMINA LARSEN LIFTRS GYM
3 ANE KATHRINE PEDERSEN BUTCHER'S LAB COPENHAGEN
4 KAREN CHRISTENSEN CROSSFIT COPENHAGEN - BOXEN
5 EMILIE RØMER NORCE CROSSFIT
6 SASJA STERUP OLSSON HERNING CROSSFIT
7 STINE HASLEV CFC MASKINERIET
8 CATHRINE PAULSEN CFC MEJERIET
9
10
1
2 FREDERIKKE MOLLERUP NORCE CROSSFIT
3 SIMONE NIELSEN CROSSKOMPAGNIET
4 TUVA SVENSSON CROSSFIT COPENHAGEN TRYKKERIET
5 MATILDE AGERSCHOU CROSSFIT PITSTOP
6 FREJA DALHOFF CROSSFIT CPH GARAGEN
7 SABRINA RAAHAUGE NORCE CROSSFIT
8 KIKI ANDERSEN CROSSFIT NORDVEST
9 HEIÐRÚN STELLA ÞORVALDSDÓTTIR CROSSFIT HENGILL
10
1 NICLAS TØNSBERG HANSEN LIFTRSGYM - CROSSFIT KØGE
2 FREDERIK VISTISEN CFC MASKINERIET/SNEDKERIET
3 DENNIS KUHRE N/A
4 JULIUS KLITGAARD CROSSFIT DELTA KILO
5 VIKTOR MUNTER CROSSFIT CFC
6 ESBEN BRAGASON TEAM NORDVEST
7 THOMAS SØRENSEN CROSSFIT NORTH 579
8 TOBIAS BØNDERGAARD CROSSFIT HERNING
9 JOACHIM RYDING KÆNTURJON GYM
10 JEPPE FRAUSING CHRISTENSEN VIDAR CROSSFIT