Location: Outdoor running course

FOR TIME | 35 minutter (individuelt)

5k run

1) Begge atleter tilbagelægger ovenstående distance samtidig
2) Scoren udgøres af begge atleters individuelle tid over målstregen (f.eks. A: 20:00 + B: 18:00 = Tid: 38:00)
3) Eventet scores op til 100 point

1 Foreningen Sportshøjskolen 2 SPH CROSSFIT
2 Sponsored by Oreo CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Team No Bars CROSSFIT NORTH
4 WOD now, Wine later BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 Team Johnnie og Connie AARHUS CROSSFIT
6 Team A FW GRØNLØKKEVEJ
7 Grisebasserne HORSENS CROSSFIT
8 Team Agurk AARHUS CROSSFIT
9 #BeMachine CFC - BOXEN
10 Specialklassen CROSSFIT HOLSTEBRO
11 Furious CROSSFIT COPENHAGEN MASKINERIET
12 TEAM MEEP AARHUS CROSSFIT
13 Praktikanterne CROSSFIT PITSTOP KOLDING
14 Team laufitchicks CROSSKOMPAGNIET
15 Miniput CFC SNEDKERIET
16 Lul&Ems AARHUS CROSSFIT
17 Team Wildcard CROSSFIT HOLSTEBRO
18 Team Newbees CROSSFIT BY THE MILL
19 Traume Teamet LØFTERIET ODENSE
20 The flip force CROSSFIT 8800
21 Team Fireball CROSSFIT COPENHAGEN SNEDKERIET/SPARTAN MENTALITY
22 Team Made of Pancakes CROSSFIT DANNEBROG
23 Team Trouble Unders HORSENS CROSSFIT
24 Team livrem og seler CROSSFIT HOLSTEBRO
1 Team Turtles with Engines CROSSFIT DANNEBROG
2 Team Rugmarken CROSSFIT DANNEBROG
3 Blue Steel CROSSFIT COPENHAGEN
4 Fit&Fat CROSSFIT ONSHORE
5 Vodskov United CROSSFIT BY THE MILL
6 Newcomers ‘19 AARHUS CROSSFIT
7 Team Cimbrer CROSSFIT AALBORG/CROSSFIT NORTH 579
8 Team Rougeskilde BOXLIFE CROSSFIT 5512
9 Kalkdrengene KOMPAGNIET ODENSE
10 Team OneAndAHalf INDEPENDENT
11 Jysk Propagandaservice INDEPENDENT
12 Strong Dads AARHUS CROSSFIT
13 Team Torsdagscardio CROSSFIT NORTH 579
14 Vi kommer bare for trøjerne CFC SPARTAN
15 Team Maskineriet CFC MASKINERIET
16 Team 2 lads CFC SNEDKERIET
17 Team baghjul CROSSFIT DANNEBROG
18 Piloten & X'en HORSENS CROSSFIT
19 SAS - Slow And Steady DGB
20 Team Gajol CROSSFIT NORTH 579
21 Team old fartd CROSS DBG
22 Team Stump og Skur på tur RGF
23 Youngguns HORSENS CROSSFIT
24 Team Brooo AARHUS CROSSFIT

Location: Outdoor running course

FOR TIME | 35 minutter (individuelt)

2k run
150m open water swim
2k run

1) Begge atleter tilbagelægger ovenstående distance samtidig
2) Scoren udgøres af begge atleters individuelle tid over målstregen (f.eks. A: 20:00 + B: 18:00 = Tid: 38:00)
3) Eventet scores op til 100 point

1 Crossfit By The Mill CROSSFIT BY THE MILL
2 Team Unity CROSSFIT 2300
3 Stagen&C KOMPAGNIET - CROSSFIT COPENHAGEN
4 Makkere MASKINERIET/MEJERIET CFC
5 Team Newcomers 2020 CROSSFIT NORTH 579
6 Blochs disciple CROSSFIT 8800
7 Team Butchers Lab CROSSFIT BUTCHER'S LAB
8 Frida & Frederikke AARHUS CROSSFIT
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
1 Team Far og Søn CROSSFIT HERNING
2 Muf/Musse CROSS DBG
3 Team flere wallballs, Tak! CROSSFIT NORTH 579
4 ME & MY HO AARHUS CROSSFIT
5 Team Hansen på afveje! ÅRHUS CROSSFIT
6 Foreningen Sportshøjskolen SPH GYM CROSSFIT
7 TEAM BONKERS CFC MASKINERIET
8 The Great Danes CROSSFIT COPENHAGEN NORDVEST
9 TEAM MIS HORSENS CROSSFIT
10 Eeemil BUTCHERS LAB
11 Slovak Union CROSSFIT ONSHORE
12 John Snow og Brandon Walsh CROSSFIT AROS
13 Hvor faen kom de lige fra?? AARHUS CROSSFIT
14 Repbasics.dk AARHUS CROSSFIT
15 Beaver Cleaver FEDDET CF
16 CFH’s most wanted BUTCHER'S LAB
17 Rehab is for quitters LØFTERIET
18 Tunge vægte lave skatter CFC SPARTAN
19 Bøf & Bøf CROSSFIT NORTH 579
20 Musserne MOLLEVANG
21 Grauvallemanden CROSSFIT PITSTOP KOLDING
22 Pain Boys AARHUS CROSSFIT
23 KOLDINGS HELTE CROSSFIT PITSTOP
24

Location: Outdoor competition floor

FOR TIME | 15 minutter

'KALSU'

100 Thrusters (40/20)
EMOM: 4 sync. burppes over haybale

1) Udføres 'You go, I go' uden krav til fordeling
2) Workouten starter med 4 synkrone burpees over halmballe
3) Ved hvert minut indstilles Thrusters og teamet udfører burpees. Arbejdende atlet må færdiggøre igangværende Thruster.
4) Scoren er tiden når holdet står på målpladen efter at have udført alle gentagelser - eller ved timecap som 'CAP + xx', hvor xx er antallet af gentagelser udført.
5) Burpees tæller ikke med i antallet af gentagelser.
6) Eventet scores op til 100 point.

1 Foreningen Sportshøjskolen 2 SPH CROSSFIT
2 Sponsored by Oreo CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Team No Bars CROSSFIT NORTH
4 WOD now, Wine later BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 Team Johnnie og Connie AARHUS CROSSFIT
6 Team A FW GRØNLØKKEVEJ
7 Grisebasserne HORSENS CROSSFIT
8 Team Agurk AARHUS CROSSFIT
9 #BeMachine CFC - BOXEN
10 Specialklassen CROSSFIT HOLSTEBRO
11 Furious CROSSFIT COPENHAGEN MASKINERIET
12 TEAM MEEP AARHUS CROSSFIT
13 Team Turtles with Engines CROSSFIT DANNEBROG
14 Team Rugmarken CROSSFIT DANNEBROG
15 Blue Steel CROSSFIT COPENHAGEN
16 Fit&Fat CROSSFIT ONSHORE
17 Vodskov United CROSSFIT BY THE MILL
18 Newcomers ‘19 AARHUS CROSSFIT
19 Team Cimbrer CROSSFIT AALBORG/CROSSFIT NORTH 579
20 Team Rougeskilde BOXLIFE CROSSFIT 5512
1 Praktikanterne CROSSFIT PITSTOP KOLDING
2 Team laufitchicks CROSSKOMPAGNIET
3 Miniput CFC SNEDKERIET
4 Lul&Ems AARHUS CROSSFIT
5 Team Wildcard CROSSFIT HOLSTEBRO
6 Team Newbees CROSSFIT BY THE MILL
7 Traume Teamet LØFTERIET ODENSE
8 The flip force CROSSFIT 8800
9 Team Fireball CROSSFIT COPENHAGEN SNEDKERIET/SPARTAN MENTALITY
10 Team Made of Pancakes CROSSFIT DANNEBROG
11 Team Trouble Unders HORSENS CROSSFIT
12 Team livrem og seler CROSSFIT HOLSTEBRO
13 Team Torsdagscardio CROSSFIT NORTH 579
14 Vi kommer bare for trøjerne CFC SPARTAN
15 Team Maskineriet CFC MASKINERIET
16 Team 2 lads CFC SNEDKERIET
17 Team baghjul CROSSFIT DANNEBROG
18 Piloten & X'en HORSENS CROSSFIT
19 SAS - Slow And Steady DGB
20 Team Gajol CROSSFIT NORTH 579
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13 Kalkdrengene KOMPAGNIET ODENSE
14 Team OneAndAHalf INDEPENDENT
15 Jysk Propagandaservice INDEPENDENT
16 Strong Dads AARHUS CROSSFIT
17 Team old fartd CROSS DBG
18 Team Stump og Skur på tur RGF
19 Youngguns HORSENS CROSSFIT
20 Team Brooo AARHUS CROSSFIT

Location: Outdoor competition floor

FOR TIME | 15 minutter

'KALSU'

100 Thrusters (60/40)
EMOM: 4 sync. burppes over haybale

1) Udføres 'You go, I go' uden krav til fordeling
2) Workouten starter med 4 synkrone burpees over halmballe
3) Ved hvert minut indstilles Thrusters og teamet udfører burpees. Arbejdende atlet må færdiggøre igangværende Thruster.
4) Scoren er tiden når holdet står på målpladen efter at have udført alle gentagelser - eller ved timecap som 'CAP + xx', hvor xx er antallet af gentagelser udført.
5) Burpees tæller ikke med i antallet af gentagelser.
6) Eventet scores op til 100 point.

1 Team Far og Søn CROSSFIT HERNING
2 Muf/Musse CROSS DBG
3 Team flere wallballs, Tak! CROSSFIT NORTH 579
4 ME & MY HO AARHUS CROSSFIT
5 Team Hansen på afveje! ÅRHUS CROSSFIT
6 Foreningen Sportshøjskolen SPH GYM CROSSFIT
7 TEAM BONKERS CFC MASKINERIET
8 The Great Danes CROSSFIT COPENHAGEN NORDVEST
9 TEAM MIS HORSENS CROSSFIT
10 Eeemil BUTCHERS LAB
11 Slovak Union CROSSFIT ONSHORE
12 John Snow og Brandon Walsh CROSSFIT AROS
13
14
15
16
17
18
19
20
1 Hvor faen kom de lige fra?? AARHUS CROSSFIT
2 Repbasics.dk AARHUS CROSSFIT
3 Beaver Cleaver FEDDET CF
4 CFH’s most wanted BUTCHER'S LAB
5 Rehab is for quitters LØFTERIET
6 Tunge vægte lave skatter CFC SPARTAN
7 Bøf & Bøf CROSSFIT NORTH 579
8 Musserne MOLLEVANG
9 Grauvallemanden CROSSFIT PITSTOP KOLDING
10 Pain Boys AARHUS CROSSFIT
11 KOLDINGS HELTE CROSSFIT PITSTOP
12
13 Crossfit By The Mill CROSSFIT BY THE MILL
14 Team Unity CROSSFIT 2300
15 Stagen&C KOMPAGNIET - CROSSFIT COPENHAGEN
16 Makkere MASKINERIET/MEJERIET CFC
17 Team Newcomers 2020 CROSSFIT NORTH 579
18 Blochs disciple CROSSFIT 8800
19 Team Butchers Lab CROSSFIT BUTCHER'S LAB
20 Frida & Frederikke AARHUS CROSSFIT

Location: Indoor competition floor

3A + 3B | 12 minutter (running clock)

Atlet A:

A | AMRAP | 00:00 - 04:00
6 Toes-to-bar
6 OA DB Ground-to-overhead (15/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Clean Complex (Clean + Low hang clean + High hang clean)

Atlet B:

A | AMRAP | 06:00 - 10:00
6 Pull-ups
6 OA DB Hang clean'n'jerk (15/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Clean (anyhow)

1) Partner A skal udføre hele 'første del', mens Partner B skal udføre hele 'anden del'.
2) Teamet må gerne pre-loade vægtstangen til B-delen.
3) Der bruges samme vægtstang af både Atlet A og Atlet B.
4) Scoren udgøres af begge atleters samlede antal gentagelser og samlede antal KG udgjort af begge atleters tungeste løft.
5) Begge events scores op til 100 point.

1 Foreningen Sportshøjskolen 2 SPH CROSSFIT
2 Sponsored by Oreo CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Team No Bars CROSSFIT NORTH
4 WOD now, Wine later BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 Team Johnnie og Connie AARHUS CROSSFIT
6 Team A FW GRØNLØKKEVEJ
7 Grisebasserne HORSENS CROSSFIT
8 Team Agurk AARHUS CROSSFIT
1 #BeMachine CFC - BOXEN
2 Specialklassen CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Furious CROSSFIT COPENHAGEN MASKINERIET
4 TEAM MEEP AARHUS CROSSFIT
5 Praktikanterne CROSSFIT PITSTOP KOLDING
6 Team laufitchicks CROSSKOMPAGNIET
7 Miniput CFC SNEDKERIET
8 Lul&Ems AARHUS CROSSFIT
1 Team Wildcard CROSSFIT HOLSTEBRO
2 Team Newbees CROSSFIT BY THE MILL
3 Traume Teamet LØFTERIET ODENSE
4 The flip force CROSSFIT 8800
5 Team Fireball CROSSFIT COPENHAGEN SNEDKERIET/SPARTAN MENTALITY
6 Team Made of Pancakes CROSSFIT DANNEBROG
7 Team Trouble Unders HORSENS CROSSFIT
8 Team livrem og seler CROSSFIT HOLSTEBRO
1 Team Turtles with Engines CROSSFIT DANNEBROG
2 Team Rugmarken CROSSFIT DANNEBROG
3 Blue Steel CROSSFIT COPENHAGEN
4 Fit&Fat CROSSFIT ONSHORE
5 Vodskov United CROSSFIT BY THE MILL
6 Newcomers ‘19 AARHUS CROSSFIT
7 Team Cimbrer CROSSFIT AALBORG/CROSSFIT NORTH 579
8 Team Rougeskilde BOXLIFE CROSSFIT 5512
1 Kalkdrengene KOMPAGNIET ODENSE
2 Team OneAndAHalf INDEPENDENT
3 Jysk Propagandaservice INDEPENDENT
4 Strong Dads AARHUS CROSSFIT
5 Team Torsdagscardio CROSSFIT NORTH 579
6 Vi kommer bare for trøjerne CFC SPARTAN
7 Team Maskineriet CFC MASKINERIET
8 Team 2 lads CFC SNEDKERIET
1 Team baghjul CROSSFIT DANNEBROG
2 Piloten & X'en HORSENS CROSSFIT
3 SAS - Slow And Steady DGB
4 Team Gajol CROSSFIT NORTH 579
5 Team old fartd CROSS DBG
6 Team Stump og Skur på tur RGF
7 Youngguns HORSENS CROSSFIT
8 Team Brooo AARHUS CROSSFIT

Location: Indoor competition floor

3A + 3B | 12 minutter (running clock)

Atlet A:

A | AMRAP | 00:00 - 04:00
6 Toes-to-bar
6 OA DB Ground-to-overhead (15/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Clean Complex (Clean + Low hang clean + High hang clean)

Atlet B:

A | AMRAP | 06:00 - 10:00
6 Pull-ups
6 OA DB Hang clean'n'jerk (15/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Clean (anyhow)

1) Partner A skal udføre hele 'første del', mens Partner B skal udføre hele 'anden del'.
2) Teamet må gerne pre-loade vægtstangen til B-delen.
3) Der bruges samme vægtstang af både Atlet A og Atlet B.
4) Scoren udgøres af begge atleters samlede antal gentagelser og samlede antal KG udgjort af begge atleters tungeste løft.
5) Begge events scores op til 100 point.

1 Foreningen Sportshøjskolen 2 SPH CROSSFIT
2 Sponsored by Oreo CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Team No Bars CROSSFIT NORTH
4 WOD now, Wine later BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 Team Johnnie og Connie AARHUS CROSSFIT
6 Team A FW GRØNLØKKEVEJ
7 Grisebasserne HORSENS CROSSFIT
8 Team Agurk AARHUS CROSSFIT
1 #BeMachine CFC - BOXEN
2 Specialklassen CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Furious CROSSFIT COPENHAGEN MASKINERIET
4 TEAM MEEP AARHUS CROSSFIT
5 Praktikanterne CROSSFIT PITSTOP KOLDING
6 Team laufitchicks CROSSKOMPAGNIET
7 Miniput CFC SNEDKERIET
8 Lul&Ems AARHUS CROSSFIT
1 Team Wildcard CROSSFIT HOLSTEBRO
2 Team Newbees CROSSFIT BY THE MILL
3 Traume Teamet LØFTERIET ODENSE
4 The flip force CROSSFIT 8800
5 Team Fireball CROSSFIT COPENHAGEN SNEDKERIET/SPARTAN MENTALITY
6 Team Made of Pancakes CROSSFIT DANNEBROG
7 Team Trouble Unders HORSENS CROSSFIT
8 Team livrem og seler CROSSFIT HOLSTEBRO
1 Team Turtles with Engines CROSSFIT DANNEBROG
2 Team Rugmarken CROSSFIT DANNEBROG
3 Blue Steel CROSSFIT COPENHAGEN
4 Fit&Fat CROSSFIT ONSHORE
5 Vodskov United CROSSFIT BY THE MILL
6 Newcomers ‘19 AARHUS CROSSFIT
7 Team Cimbrer CROSSFIT AALBORG/CROSSFIT NORTH 579
8 Team Rougeskilde BOXLIFE CROSSFIT 5512
1 Kalkdrengene KOMPAGNIET ODENSE
2 Team OneAndAHalf INDEPENDENT
3 Jysk Propagandaservice INDEPENDENT
4 Strong Dads AARHUS CROSSFIT
5 Team Torsdagscardio CROSSFIT NORTH 579
6 Vi kommer bare for trøjerne CFC SPARTAN
7 Team Maskineriet CFC MASKINERIET
8 Team 2 lads CFC SNEDKERIET
1 Team baghjul CROSSFIT DANNEBROG
2 Piloten & X'en HORSENS CROSSFIT
3 SAS - Slow And Steady DGB
4 Team Gajol CROSSFIT NORTH 579
5 Team old fartd CROSS DBG
6 Team Stump og Skur på tur RGF
7 Youngguns HORSENS CROSSFIT
8 Team Brooo AARHUS CROSSFIT

Location: Outdoor competition floor

FOR TIME | 12 minutter

20 Double KB snatches (24/16)
5m Double KB OH walking lunges (Atlet A)
5m Handstand walk (Atlet B)

15 Double KB snatches (24/16)
5m Double KB OH walking lunges (Atlet A)
5m Handstand walk (Atlet B)

10 Double KB snatches (24/16)
5m Double KB OH walking lunges (Atlet A)
5m Handstand walk (Atlet B)

40 KB box step overs (2x 24/16)

5m Handstand walk (Atlet B)
5m Double KB OH walking lunges (Atlet A)
10 Double KB snatches

5m Handstand walk (Atlet B)
5m Double KB OH walking lunges (Atlet A)
15 Double KB snatches

5m Handstand walk (Atlet B)
5m Double KB OH walking lunges (Atlet A)
20 Double KB snatches

1) KB snatches og Box step overs udføres uden krav til fordeling af gentagelser
2) De 5m 'gang' skal udføres af samme atlet, men der må gerne skiftes hvem der udfører hvad workouten igennem.
3) Scoren er tiden når holdet står på målpladen efter at have udført alle gentagelser - eller ved time cap som 'CAP + xx', hvor xx er antallet af øvelser udført indenfor tidsrammen.
4) Eventet scores op til 100 point

1 Crossfit By The Mill CROSSFIT BY THE MILL
2 Team Unity CROSSFIT 2300
3 Stagen&C KOMPAGNIET - CROSSFIT COPENHAGEN
4 Makkere MASKINERIET/MEJERIET CFC
5 Team Newcomers 2020 CROSSFIT NORTH 579
6 Blochs disciple CROSSFIT 8800
7 Team Butchers Lab CROSSFIT BUTCHER'S LAB
8 Frida & Frederikke AARHUS CROSSFIT
1 Team Far og Søn CROSSFIT HERNING
2 Muf/Musse CROSS DBG
3 Team flere wallballs, Tak! CROSSFIT NORTH 579
4 ME & MY HO AARHUS CROSSFIT
5 Team Hansen på afveje! ÅRHUS CROSSFIT
6 Foreningen Sportshøjskolen SPH GYM CROSSFIT
7 TEAM BONKERS CFC MASKINERIET
8 The Great Danes CROSSFIT COPENHAGEN NORDVEST
1 TEAM MIS HORSENS CROSSFIT
2 Eeemil BUTCHERS LAB
3 Slovak Union CROSSFIT ONSHORE
4 John Snow og Brandon Walsh CROSSFIT AROS
5 Hvor faen kom de lige fra?? AARHUS CROSSFIT
6 Repbasics.dk AARHUS CROSSFIT
7 Beaver Cleaver FEDDET CF
8 CFH’s most wanted BUTCHER'S LAB
1 Rehab is for quitters LØFTERIET
2 Tunge vægte lave skatter CFC SPARTAN
3 Bøf & Bøf CROSSFIT NORTH 579
4 Musserne MOLLEVANG
5 Grauvallemanden CROSSFIT PITSTOP KOLDING
6 Pain Boys AARHUS CROSSFIT
7 KOLDINGS HELTE CROSSFIT PITSTOP
8

Location: Outdoor competition floor

FOR TIME | 12 minutter

30 KB swings (24/16) // KB front racked hold (24/16)
5m KB front racked walking lunges (Atlet A)
5m KB front racked walking lunges (Atlet B)

20 KB swings // KB front racked hold
5m KB front racked walking lunges (Atlet A)
5m KB front racked walking lunges (Atlet B)

10 KB swings // KB front racked hold
5m KB front racked walking lunges (Atlet A)
5m KB front racked walking lunges (Atlet B)

40 KB box step overs (24/16)

5m KB front racked walking lunges (Atlet A)
5m KB front racked walking lunges (Atlet B)
10 KB swings // KB front racked hold

5m KB front racked walking lunges (Atlet A)
5m KB front racked walking lunges (Atlet B)
20 KB swings // KB front racked hold

5m KB front racked walking lunges (Atlet A)
5m KB front racked walking lunges (Atlet B)
30 KB swings // KB front racked hold

1) KB swings og Box step overs udføres uden krav til fordeling af gentagelser
2) Der må kun udføres KB swings så længe makker holder KB i front racked position
3) Lunges skal tilbagelægges først af en atlet, dernæst anden atlet. Hvor 5m tæller én gentagelse.
4) Scoren er tiden når holdet står på målpladen efter at have udført alle gentagelser - eller ved time cap som 'CAP + xx', hvor xx er antallet af øvelser udført indenfor tidsrammen.
5) Eventet scores op til 100 point

1 Foreningen Sportshøjskolen 2 SPH CROSSFIT
2 Sponsored by Oreo CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Team No Bars CROSSFIT NORTH
4 WOD now, Wine later BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
5 Team Johnnie og Connie AARHUS CROSSFIT
6 Team A FW GRØNLØKKEVEJ
7 Grisebasserne HORSENS CROSSFIT
8 Team Agurk AARHUS CROSSFIT
1 #BeMachine CFC - BOXEN
2 Specialklassen CROSSFIT HOLSTEBRO
3 Furious CROSSFIT COPENHAGEN MASKINERIET
4 TEAM MEEP AARHUS CROSSFIT
5 Praktikanterne CROSSFIT PITSTOP KOLDING
6 Team laufitchicks CROSSKOMPAGNIET
7 Miniput CFC SNEDKERIET
8 Lul&Ems AARHUS CROSSFIT
1 Team Wildcard CROSSFIT HOLSTEBRO
2 Team Newbees CROSSFIT BY THE MILL
3 Traume Teamet LØFTERIET ODENSE
4 The flip force CROSSFIT 8800
5 Team Fireball CROSSFIT COPENHAGEN SNEDKERIET/SPARTAN MENTALITY
6 Team Made of Pancakes CROSSFIT DANNEBROG
7 Team Trouble Unders HORSENS CROSSFIT
8 Team livrem og seler CROSSFIT HOLSTEBRO
1 Team Turtles with Engines CROSSFIT DANNEBROG
2 Team Rugmarken CROSSFIT DANNEBROG
3 Blue Steel CROSSFIT COPENHAGEN
4 Fit&Fat CROSSFIT ONSHORE
5 Vodskov United CROSSFIT BY THE MILL
6 Newcomers ‘19 AARHUS CROSSFIT
7 Team Cimbrer CROSSFIT AALBORG/CROSSFIT NORTH 579
8 Team Rougeskilde BOXLIFE CROSSFIT 5512
1 Kalkdrengene KOMPAGNIET ODENSE
2 Team OneAndAHalf INDEPENDENT
3 Jysk Propagandaservice INDEPENDENT
4 Strong Dads AARHUS CROSSFIT
5 Team Torsdagscardio CROSSFIT NORTH 579
6 Vi kommer bare for trøjerne CFC SPARTAN
7 Team Maskineriet CFC MASKINERIET
8 Team 2 lads CFC SNEDKERIET
1 Team baghjul CROSSFIT DANNEBROG
2 Piloten & X'en HORSENS CROSSFIT
3 SAS - Slow And Steady DGB
4 Team Gajol CROSSFIT NORTH 579
5 Team old fartd CROSS DBG
6 Team Stump og Skur på tur RGF
7 Youngguns HORSENS CROSSFIT
8 Team Brooo AARHUS CROSSFIT

Location: Indoor competition floor

4A + 4B | 12 minutter (running clock)

Atlet A:

A | AMRAP | 00:00 - 04:00
6 Toes-to-bar
6 OA DB Snatches (30/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Snatch Complex (Squat snatch + Low hang squat snatch + High hang squat snatch)

Atlet B:

A | AMRAP | 06:00 - 10:00
6 Chest-to-bars
6 OA DB Hang clean'n'jerk (30/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Clean Complex (Squat clean + Low hang squat clean + High hang squat clean)

1) Partner A skal udføre hele 'første del', mens Partner B skal udføre hele 'anden del'.
2) Teamet må gerne pre-loade vægtstangen til B-delen.
3) Der bruges samme vægtstang af både Atlet A og Atlet B.
4) Scoren udgøres af begge atleters samlede antal gentagelser og samlede antal KG udgjort af begge atleters tungeste løft.
5) Begge events scores op til 100 point.

1 Crossfit By The Mill CROSSFIT BY THE MILL
2 Team Unity CROSSFIT 2300
3 Stagen&C KOMPAGNIET - CROSSFIT COPENHAGEN
4 Makkere MASKINERIET/MEJERIET CFC
5 Team Newcomers 2020 CROSSFIT NORTH 579
6 Blochs disciple CROSSFIT 8800
7 Team Butchers Lab CROSSFIT BUTCHER'S LAB
8 Frida & Frederikke AARHUS CROSSFIT
1 Team Far og Søn CROSSFIT HERNING
2 Muf/Musse CROSS DBG
3 Team flere wallballs, Tak! CROSSFIT NORTH 579
4 ME & MY HO AARHUS CROSSFIT
5 Team Hansen på afveje! ÅRHUS CROSSFIT
6 Foreningen Sportshøjskolen SPH GYM CROSSFIT
7 TEAM BONKERS CFC MASKINERIET
8 The Great Danes CROSSFIT COPENHAGEN NORDVEST
1 TEAM MIS HORSENS CROSSFIT
2 Eeemil BUTCHERS LAB
3 Slovak Union CROSSFIT ONSHORE
4 John Snow og Brandon Walsh CROSSFIT AROS
5 Hvor faen kom de lige fra?? AARHUS CROSSFIT
6 Repbasics.dk AARHUS CROSSFIT
7 Beaver Cleaver FEDDET CF
8 CFH’s most wanted BUTCHER'S LAB
1 Rehab is for quitters LØFTERIET
2 Tunge vægte lave skatter CFC SPARTAN
3 Bøf & Bøf CROSSFIT NORTH 579
4 Musserne MOLLEVANG
5 Grauvallemanden CROSSFIT PITSTOP KOLDING
6 Pain Boys AARHUS CROSSFIT
7 KOLDINGS HELTE CROSSFIT PITSTOP
8

Location: Indoor competition floor

4A + 4B | 12 minutter (running clock)

Atlet A:

A | AMRAP | 00:00 - 04:00
6 Toes-to-bar
6 OA DB Snatches (30/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Snatch Complex (Squat snatch + Low hang squat snatch + High hang squat snatch)

Atlet B:

A | AMRAP | 06:00 - 10:00
6 Chest-to-bars
6 OA DB Hang clean'n'jerk (30/20)

B | FOR WEIGHT | 04:00 - 06:00
1 RM Clean Complex (Squat clean + Low hang squat clean + High hang squat clean)

1) Partner A skal udføre hele 'første del', mens Partner B skal udføre hele 'anden del'.
2) Teamet må gerne pre-loade vægtstangen til B-delen.
3) Der bruges samme vægtstang af både Atlet A og Atlet B.
4) Scoren udgøres af begge atleters samlede antal gentagelser og samlede antal KG udgjort af begge atleters tungeste løft.
5) Begge events scores op til 100 point.

1 Crossfit By The Mill CROSSFIT BY THE MILL
2 Team Unity CROSSFIT 2300
3 Stagen&C KOMPAGNIET - CROSSFIT COPENHAGEN
4 Makkere MASKINERIET/MEJERIET CFC
5 Team Newcomers 2020 CROSSFIT NORTH 579
6 Blochs disciple CROSSFIT 8800
7 Team Butchers Lab CROSSFIT BUTCHER'S LAB
8 Frida & Frederikke AARHUS CROSSFIT
1 Team Far og Søn CROSSFIT HERNING
2 Muf/Musse CROSS DBG
3 Team flere wallballs, Tak! CROSSFIT NORTH 579
4 ME & MY HO AARHUS CROSSFIT
5 Team Hansen på afveje! ÅRHUS CROSSFIT
6 Foreningen Sportshøjskolen SPH GYM CROSSFIT
7 TEAM BONKERS CFC MASKINERIET
8 The Great Danes CROSSFIT COPENHAGEN NORDVEST
1 TEAM MIS HORSENS CROSSFIT
2 Eeemil BUTCHERS LAB
3 Slovak Union CROSSFIT ONSHORE
4 John Snow og Brandon Walsh CROSSFIT AROS
5 Hvor faen kom de lige fra?? AARHUS CROSSFIT
6 Repbasics.dk AARHUS CROSSFIT
7 Beaver Cleaver FEDDET CF
8 CFH’s most wanted BUTCHER'S LAB
1 Rehab is for quitters LØFTERIET
2 Tunge vægte lave skatter CFC SPARTAN
3 Bøf & Bøf CROSSFIT NORTH 579
4 Musserne MOLLEVANG
5 Grauvallemanden CROSSFIT PITSTOP KOLDING
6 Pain Boys AARHUS CROSSFIT
7 KOLDINGS HELTE CROSSFIT PITSTOP
8

Location: Indoor competition floor

[To be announced]

1 Miniput CFC SNEDKERIET
2 Team Made of Pancakes CROSSFIT DANNEBROG
3 Sponsored by Oreo CROSSFIT HOLSTEBRO
4 Team Wildcard CROSSFIT HOLSTEBRO
5 WOD now, Wine later BAZAREN CROSSFIT COPENHAGEN
6 Foreningen Sportshøjskolen 2 SPH CROSSFIT
1 Team 2 lads CFC SNEDKERIET
2 Fit&Fat CROSSFIT ONSHORE
3 Vi kommer bare for trøjerne CFC SPARTAN
4 Team Stump og Skur på tur RGF
5 Team Rugmarken CROSSFIT DANNEBROG
6 Team Turtles with Engines CROSSFIT DANNEBROG

Location: Indoor competition floor

[To be announced]

1 Makkere MASKINERIET/MEJERIET CFC
2 Frida & Frederikke AARHUS CROSSFIT
3 Crossfit By The Mill CROSSFIT BY THE MILL
4 Blochs disciple CROSSFIT 8800
5 Stagen&C KOMPAGNIET - CROSSFIT COPENHAGEN
6 Team Unity CROSSFIT 2300
1 Rehab is for quitters LØFTERIET
2 KOLDINGS HELTE CROSSFIT PITSTOP
3 John Snow og Brandon Walsh CROSSFIT AROS
4 The Great Danes CROSSFIT COPENHAGEN NORDVEST
5 Team flere wallballs, Tak! CROSSFIT NORTH 579
6 TEAM BONKERS CFC MASKINERIET