Friday - May 17

Event 1 - “Row/Swim”
5 rounds for time:
500/400m row
100m swim
 
Cap: 20min

1 MARIA CAMILA QUINTERO INDEPENDENT
2 MELISA RODRIGUEZ BLACK PARDUS
3 PAMELA PETERLINI ETTO CROSSFIT
4 VANESSA CAMPANHA CROSSFIT ARACATUBA
5 DALLILA BENFICA CROSSFIT ARES
6 GIULIA CIABOTTI CROSSFIT TROIA
7 CAROLINA LONG CROSSFIT BH 3
8 CAROL COLLING KINGBULL CROSSFIT
9 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
10 AMANDA BACETTI CROSSFIT CROWN III
11 TATA REBANE CROSSFIT BLACK SHEEP
12 DANIELLE NOGUEIRA HANGAR 193 CROSSFIT
13 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
14 ALANA VILAÇA CROSSFIT KABUTO
15 MEGAN ADAMS CROSSFIT CEDAR PARK
16 ANDRESSA SILVA CROSSFIT M96
1 ABIGAIL DAVILA BLACK STALLION
2 ANA MARTINEZ CROSSFIT TIGRAN
3 Carissa Mueller EVF PERFORMANCE
4 ANGELICA VILLEGAS EME FITNESS
5 SUSANA ETTO ETTO CROSSFIT
6 LEILEN DALINGER INDEPENDENT
7 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
8 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH
9 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
10 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
11 MEKENZIE RILEY ROMWOD
12 SASHA NIEVAS INDEPENDENT
13 CAROLINE CONNERS MISFIT GYM PORTLAND
14 ANDREIA PINHEIRO BSB CROSSFIT
15 MARCELLA ALONSO VITTORIA CROSSFIT
16 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
1 LIAM HOGAN COASTSIDE CROSSFIT
2 ZACH MOSBARGER CROSSFIT WATERSIDE
3 LUIS PEREZ CROSSFIT FIBONACCI
4 LUCAS ALMEIDA HANGAR 193 CROSSFIT
5 MATEUS FERRO CROSSFIT INDAIATUBA
6 LUCAS DA ROSA CROSSFIT CROWN X
7 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
8 PEDRO MARTINS CROSSFIT VIÇOSA
9 ZA ANDERSON CROSSFIT IDENTITY
10 JOSH GODINEZ COLLEGE STATION CROSSFIT
11 MARIANO BILBAO MENENDEZ BOXPRO CROSSFIT ELITE
12 EDER CARRILLO INDEPENDENT
13 FABIO DECHICHI CROSSFIT THRIBO
14 SEBASTIAN CALABRO INDEPENDENT
15 BRUNO MIRANDA MONKEY SOUL CROSSFIT
16 ANTONIO BURGUETE CROSSFIT TIGRAN
1 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
2 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
3 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS
4 KYLE CANT ALL LEVEL CROSSFIT
5 PABLO HABER CROSSFIT Q21
6 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
7 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
8 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
9 ELIJAH MUHAMMAD CROSSFIT UNORTHODOX
10 LUCAS PARKER CROSSFIT COLOSSEUM
11 ANGELO DICICCO CROSSFIT MAYHEM
12 GRIFFIN ROELLE CROSSFIT DWALA
13 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
14 AGUSTIN RICHELME AR-1
15 NORMAN WOODRING NOT THE NORM CROSSFIT
16 TIMOTHY KAVANAGH CROSSFIT MIRAMAR BEACH (EVOLVE)

Event 2 - “2019 BCC March of Pain”
For time:
25 deficit handstand push-ups
50 chest-to-bar pull-ups
Then 5 rounds of:
5 dumbbell hang-to-overhead 30/22.5kg
10 box step-overs with dumbbell
 
Cap: 17min

1 ANGELICA VILLEGAS EME FITNESS
2 ANA MARTINEZ CROSSFIT TIGRAN
3 GIULIA CIABOTTI CROSSFIT TROIA
4 PAMELA PETERLINI ETTO CROSSFIT
5 DALLILA BENFICA CROSSFIT ARES
6 VANESSA CAMPANHA CROSSFIT ARACATUBA
7 Carissa Mueller EVF PERFORMANCE
8 MARIA CAMILA QUINTERO INDEPENDENT
1 MELISA RODRIGUEZ BLACK PARDUS
2 AMANDA BACETTI CROSSFIT CROWN III
3 ANDRESSA SILVA CROSSFIT M96
4 ALANA VILAÇA CROSSFIT KABUTO
5 CAROLINA LONG CROSSFIT BH 3
6 SASHA NIEVAS INDEPENDENT
7 CAROL COLLING KINGBULL CROSSFIT
8 ABIGAIL DAVILA BLACK STALLION
1 LEILEN DALINGER INDEPENDENT
2 DANIELLE NOGUEIRA HANGAR 193 CROSSFIT
3 ANDREIA PINHEIRO BSB CROSSFIT
4 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH
5 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
6 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
7 CAROLINE CONNERS MISFIT GYM PORTLAND
8 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
1 MEGAN ADAMS CROSSFIT CEDAR PARK
2 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
3 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
4 MEKENZIE RILEY ROMWOD
5 SUSANA ETTO ETTO CROSSFIT
6 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
7 MARCELLA ALONSO VITTORIA CROSSFIT
8 TATA REBANE CROSSFIT BLACK SHEEP
1 LUCAS ALMEIDA HANGAR 193 CROSSFIT
2 ANTONIO BURGUETE CROSSFIT TIGRAN
3 SEBASTIAN CALABRO INDEPENDENT
4 LUIS PEREZ CROSSFIT FIBONACCI
5 AGUSTIN RICHELME AR-1
6 NORMAN WOODRING NOT THE NORM CROSSFIT
7 ELIJAH MUHAMMAD CROSSFIT UNORTHODOX
8 FABIO DECHICHI CROSSFIT THRIBO
1 MARIANO BILBAO MENENDEZ BOXPRO CROSSFIT ELITE
2 LUCAS DA ROSA CROSSFIT CROWN X
3 PABLO HABER CROSSFIT Q21
4 LIAM HOGAN COASTSIDE CROSSFIT
5 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
6 EDER CARRILLO INDEPENDENT
7 LUCAS PARKER CROSSFIT COLOSSEUM
8 TIMOTHY KAVANAGH CROSSFIT MIRAMAR BEACH (EVOLVE)
1 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
2 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS
3 JOSH GODINEZ COLLEGE STATION CROSSFIT
4 PEDRO MARTINS CROSSFIT VIÇOSA
5 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
6 ZACH MOSBARGER CROSSFIT WATERSIDE
7 KYLE CANT ALL LEVEL CROSSFIT
8 GRIFFIN ROELLE CROSSFIT DWALA
1 BRUNO MIRANDA MONKEY SOUL CROSSFIT
2 ZA ANDERSON CROSSFIT IDENTITY
3 MATEUS FERRO CROSSFIT INDAIATUBA
4 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
5 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
6 ANGELO DICICCO CROSSFIT MAYHEM
7 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
8 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
Saturday - May 18

Event 3 - “Graceful Ropes”

5 rounds for time:
2 rope climbs
6 sandbag cleans @60/40kg
 
Cap: 7min

1 FABIO DECHICHI CROSSFIT THRIBO
2 MARIANO BILBAO MENENDEZ BOXPRO CROSSFIT ELITE
3 LUIS PEREZ CROSSFIT FIBONACCI
4 LUCAS PARKER CROSSFIT COLOSSEUM
5 AGUSTIN RICHELME AR-1
6 TIMOTHY KAVANAGH CROSSFIT MIRAMAR BEACH (EVOLVE)
7 LUCAS ALMEIDA HANGAR 193 CROSSFIT
8 ANTONIO BURGUETE CROSSFIT TIGRAN
1 EDER CARRILLO INDEPENDENT
2 ELIJAH MUHAMMAD CROSSFIT UNORTHODOX
3 LIAM HOGAN COASTSIDE CROSSFIT
4 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS
5 PEDRO MARTINS CROSSFIT VIÇOSA
6 LUCAS DA ROSA CROSSFIT CROWN X
7 GRIFFIN ROELLE CROSSFIT DWALA
8 SEBASTIAN CALABRO INDEPENDENT
1 BRUNO MIRANDA MONKEY SOUL CROSSFIT
2 ZACH MOSBARGER CROSSFIT WATERSIDE
3 JOSH GODINEZ COLLEGE STATION CROSSFIT
4 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
5 ZA ANDERSON CROSSFIT IDENTITY
6 PABLO HABER CROSSFIT Q21
7 MATEUS FERRO CROSSFIT INDAIATUBA
8 NORMAN WOODRING NOT THE NORM CROSSFIT
1 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
2 ANGELO DICICCO CROSSFIT MAYHEM
3 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
4 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
5 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
6 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
7 KYLE CANT ALL LEVEL CROSSFIT
8 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
1
2 ANGELICA VILLEGAS EME FITNESS
3 MELISA RODRIGUEZ BLACK PARDUS
4 GIULIA CIABOTTI CROSSFIT TROIA
5 ANA MARTINEZ CROSSFIT TIGRAN
6 ABIGAIL DAVILA BLACK STALLION
7 PAMELA PETERLINI ETTO CROSSFIT
8 VANESSA CAMPANHA CROSSFIT ARACATUBA
1 ANDRESSA SILVA CROSSFIT M96
2 LEILEN DALINGER INDEPENDENT
3 CAROL COLLING KINGBULL CROSSFIT
4 DALLILA BENFICA CROSSFIT ARES
5 ALANA VILAÇA CROSSFIT KABUTO
6 Carissa Mueller EVF PERFORMANCE
7 CAROLINA LONG CROSSFIT BH 3
8 AMANDA BACETTI CROSSFIT CROWN III
1 SASHA NIEVAS INDEPENDENT
2 ANDREIA PINHEIRO BSB CROSSFIT
3 CAROLINE CONNERS MISFIT GYM PORTLAND
4 SUSANA ETTO ETTO CROSSFIT
5 TATA REBANE CROSSFIT BLACK SHEEP
6 MARCELLA ALONSO VITTORIA CROSSFIT
7 DANIELLE NOGUEIRA HANGAR 193 CROSSFIT
8 MEGAN ADAMS CROSSFIT CEDAR PARK
1 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
2 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
3 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
4 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
5 MEKENZIE RILEY ROMWOD
6 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
7 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
8 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH

Event 4 - “Strongman’s Wind”

For time (with a weight vest 10/6kg):
40-cal. bike erg
12-m farmer’s carry 91/61kg
80 double-unders
12-m farmer’s carry 91/61kg
40-cal. bike erg
12-m bear hug carry 80/60kg
80 double-unders
12m bear hug carry 80/60kg
16-m run
 
Cap: 8min

1 FABIO DECHICHI CROSSFIT THRIBO
2 MARIANO BILBAO MENENDEZ BOXPRO CROSSFIT ELITE
3 LUIS PEREZ CROSSFIT FIBONACCI
4 LUCAS PARKER CROSSFIT COLOSSEUM
5 AGUSTIN RICHELME AR-1
6 TIMOTHY KAVANAGH CROSSFIT MIRAMAR BEACH (EVOLVE)
7 LUCAS ALMEIDA HANGAR 193 CROSSFIT
8 ANTONIO BURGUETE CROSSFIT TIGRAN
1 EDER CARRILLO INDEPENDENT
2 ELIJAH MUHAMMAD CROSSFIT UNORTHODOX
3 LIAM HOGAN COASTSIDE CROSSFIT
4 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS
5 PEDRO MARTINS CROSSFIT VIÇOSA
6 LUCAS DA ROSA CROSSFIT CROWN X
7 GRIFFIN ROELLE CROSSFIT DWALA
8 SEBASTIAN CALABRO INDEPENDENT
1 BRUNO MIRANDA MONKEY SOUL CROSSFIT
2 ZACH MOSBARGER CROSSFIT WATERSIDE
3 JOSH GODINEZ COLLEGE STATION CROSSFIT
4 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
5 ZA ANDERSON CROSSFIT IDENTITY
6 PABLO HABER CROSSFIT Q21
7 MATEUS FERRO CROSSFIT INDAIATUBA
8 NORMAN WOODRING NOT THE NORM CROSSFIT
1 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
2 ANGELO DICICCO CROSSFIT MAYHEM
3 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
4 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
5 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
6 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
7 KYLE CANT ALL LEVEL CROSSFIT
8 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
1
2 ANGELICA VILLEGAS EME FITNESS
3 MELISA RODRIGUEZ BLACK PARDUS
4 GIULIA CIABOTTI CROSSFIT TROIA
5 ANA MARTINEZ CROSSFIT TIGRAN
6 ABIGAIL DAVILA BLACK STALLION
7 PAMELA PETERLINI ETTO CROSSFIT
8 VANESSA CAMPANHA CROSSFIT ARACATUBA
1 ANDRESSA SILVA CROSSFIT M96
2 LEILEN DALINGER INDEPENDENT
3 CAROL COLLING KINGBULL CROSSFIT
4 DALLILA BENFICA CROSSFIT ARES
5 ALANA VILAÇA CROSSFIT KABUTO
6 Carissa Mueller EVF PERFORMANCE
7 CAROLINA LONG CROSSFIT BH 3
8 AMANDA BACETTI CROSSFIT CROWN III
1 SASHA NIEVAS INDEPENDENT
2 ANDREIA PINHEIRO BSB CROSSFIT
3 CAROLINE CONNERS MISFIT GYM PORTLAND
4 SUSANA ETTO ETTO CROSSFIT
5 TATA REBANE CROSSFIT BLACK SHEEP
6 MARCELLA ALONSO VITTORIA CROSSFIT
7 DANIELLE NOGUEIRA HANGAR 193 CROSSFIT
8 MEGAN ADAMS CROSSFIT CEDAR PARK
1 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
2 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
3 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
4 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
5 MEKENZIE RILEY ROMWOD
6 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
7 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
8 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH

Event 5 - “Snatch Ladder”

For time:
15 bar muscle-ups, then
2 snatches @70/55kg
2 snatches @80/60kg
2 snatches @90/65kg
2 snatches @100/70kg
2 snatches @110/75kg
 
Cap: 3min

1 FABIO DECHICHI CROSSFIT THRIBO
2 MARIANO BILBAO MENENDEZ BOXPRO CROSSFIT ELITE
3 LUCAS ALMEIDA HANGAR 193 CROSSFIT
4 ANTONIO BURGUETE CROSSFIT TIGRAN
1 LUIS PEREZ CROSSFIT FIBONACCI
2 LUCAS PARKER CROSSFIT COLOSSEUM
3 AGUSTIN RICHELME AR-1
4 TIMOTHY KAVANAGH CROSSFIT MIRAMAR BEACH (EVOLVE)
1 EDER CARRILLO INDEPENDENT
2 ELIJAH MUHAMMAD CROSSFIT UNORTHODOX
3 GRIFFIN ROELLE CROSSFIT DWALA
4 SEBASTIAN CALABRO INDEPENDENT
1 LIAM HOGAN COASTSIDE CROSSFIT
2 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS
3 PEDRO MARTINS CROSSFIT VIÇOSA
4 LUCAS DA ROSA CROSSFIT CROWN X
1 BRUNO MIRANDA MONKEY SOUL CROSSFIT
2 ZACH MOSBARGER CROSSFIT WATERSIDE
3 MATEUS FERRO CROSSFIT INDAIATUBA
4 NORMAN WOODRING NOT THE NORM CROSSFIT
1
2 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
3 JOSH GODINEZ COLLEGE STATION CROSSFIT
4 PABLO HABER CROSSFIT Q21
1 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
2 ANGELO DICICCO CROSSFIT MAYHEM
3 KYLE CANT ALL LEVEL CROSSFIT
4 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
1 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
2 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
3 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
4 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
1
2 PAMELA PETERLINI ETTO CROSSFIT
3 ABIGAIL DAVILA BLACK STALLION
4 VANESSA CAMPANHA CROSSFIT ARACATUBA
1 MELISA RODRIGUEZ BLACK PARDUS
2 ANA MARTINEZ CROSSFIT TIGRAN
3 GIULIA CIABOTTI CROSSFIT TROIA
4 ANGELICA VILLEGAS EME FITNESS
1 ANDRESSA SILVA CROSSFIT M96
2 Carissa Mueller EVF PERFORMANCE
3 CAROLINA LONG CROSSFIT BH 3
4 AMANDA BACETTI CROSSFIT CROWN III
1 CAROL COLLING KINGBULL CROSSFIT
2 DALLILA BENFICA CROSSFIT ARES
3 ALANA VILAÇA CROSSFIT KABUTO
4 LEILEN DALINGER INDEPENDENT
1 SASHA NIEVAS INDEPENDENT
2 ANDREIA PINHEIRO BSB CROSSFIT
3 DANIELLE NOGUEIRA HANGAR 193 CROSSFIT
4 MEGAN ADAMS CROSSFIT CEDAR PARK
1 CAROLINE CONNERS MISFIT GYM PORTLAND
2 SUSANA ETTO ETTO CROSSFIT
3 TATA REBANE CROSSFIT BLACK SHEEP
4 MARCELLA ALONSO VITTORIA CROSSFIT
1 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
2 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
3 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
4 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH
1 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
2 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
3 MEKENZIE RILEY ROMWOD
4 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
Sunday - May 19

Event 6 - “Up and Side down”

For time:
10-8-6-4-2 ring muscle-ups
16-m handstand walk after each round
 
Cap: 7min

1
2 ABIGAIL DAVILA BLACK STALLION
3 MELISA RODRIGUEZ BLACK PARDUS
4 AMANDA BACETTI CROSSFIT CROWN III
5 ANDRESSA SILVA CROSSFIT M96
6 ANA MARTINEZ CROSSFIT TIGRAN
7 GIULIA CIABOTTI CROSSFIT TROIA
8 PAMELA PETERLINI ETTO CROSSFIT
1 VANESSA CAMPANHA CROSSFIT ARACATUBA
2 CAROL COLLING KINGBULL CROSSFIT
3 ANGELICA VILLEGAS EME FITNESS
4 Carissa Mueller EVF PERFORMANCE
5 MARCELLA ALONSO VITTORIA CROSSFIT
6 CAROLINA LONG CROSSFIT BH 3
7 DANIELLE NOGUEIRA HANGAR 193 CROSSFIT
8 MEGAN ADAMS CROSSFIT CEDAR PARK
1 DALLILA BENFICA CROSSFIT ARES
2 SUSANA ETTO ETTO CROSSFIT
3 CAROLINE CONNERS MISFIT GYM PORTLAND
4 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
5 SASHA NIEVAS INDEPENDENT
6 ANDREIA PINHEIRO BSB CROSSFIT
7 LEILEN DALINGER INDEPENDENT
8 ALANA VILAÇA CROSSFIT KABUTO
1 TATA REBANE CROSSFIT BLACK SHEEP
2 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH
3 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
4 MEKENZIE RILEY ROMWOD
5 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
6 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
7 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
8 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
1
2 LUCAS ALMEIDA HANGAR 193 CROSSFIT
3 MARIANO BILBAO MENENDEZ BOXPRO CROSSFIT ELITE
4 SEBASTIAN CALABRO INDEPENDENT
5 LUIS PEREZ CROSSFIT FIBONACCI
6 FABIO DECHICHI CROSSFIT THRIBO
7 TIMOTHY KAVANAGH CROSSFIT MIRAMAR BEACH (EVOLVE)
8 ANTONIO BURGUETE CROSSFIT TIGRAN
1 BRUNO MIRANDA MONKEY SOUL CROSSFIT
2 LIAM HOGAN COASTSIDE CROSSFIT
3 PABLO HABER CROSSFIT Q21
4 GRIFFIN ROELLE CROSSFIT DWALA
5 MATEUS FERRO CROSSFIT INDAIATUBA
6 AGUSTIN RICHELME AR-1
7 JOSH GODINEZ COLLEGE STATION CROSSFIT
8 EDER CARRILLO INDEPENDENT
1 PEDRO MARTINS CROSSFIT VIÇOSA
2 NORMAN WOODRING NOT THE NORM CROSSFIT
3 ANGELO DICICCO CROSSFIT MAYHEM
4 ELIJAH MUHAMMAD CROSSFIT UNORTHODOX
5 KYLE CANT ALL LEVEL CROSSFIT
6 LUCAS DA ROSA CROSSFIT CROWN X
7 LUCAS PARKER CROSSFIT COLOSSEUM
8 ZACH MOSBARGER CROSSFIT WATERSIDE
1 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
2 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
3 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
4 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
5 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
6 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
7 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
8 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS

For time:

  • 20-cal. Assault Bike
  • 12-m kettlebell overhead walking lunge 24/16kg

7 elimination rounds

1 MELINA RODRIGUEZ CROSSFIT Q21
2 ALISON SCUDDS BRUTE STRENGTH
3 CECILIA RAMIREZ VILLAMIL TEAM SOUL
4 MEKENZIE RILEY ROMWOD
5 PAIGE SEMENZA CROSSFIT VERTEX
6 CAROLYNE PREVOST CROSSFIT COLOSSEUM
7 JESSICA SCHWARTZ FTX HEALTH AND FITNESS
8 DELFINA ORTUÑO CODIGO CROSSFIT
1 AUSTIN SPENCER MISFIT ATHLETICS
2 ALEXANDRE CARON CROSSFIT LÉVIS
3 SPENCER PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
4 WILL MOORAD CROSSFIT TRIVIUM
5 SAXON PANCHIK CROSSFIT CLIFFSIDE
6 SEAN SWEENEY CROSSFIT POWERSTROKE
7 ZACH WATTS FT. WRIGHT CROSSFIT
8 JOHN WOOD BACKCOUNTRY CROSSFIT
Friday - May 17

Event 1 - “Row/Swim”
3 rounds for time:
MM pair 500m row
MM pair 100m synchro swim
FF pair 500m row
FF pair 100m synchro swim
 
Cap: 25min

1 Team Park78 PARK78CROSSFIT
2 Finish Strong CROSSFIT BARUERI
3 Team colombia INDEPENDENT
4 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9
5 CROSSFIT 4L CROSSFIT 4 L
6 Nada consta CROSSFIT GURKHA
7 Crossfit Bauru CROSSFIT BAURU
8 Samurai Team CODIGO CROSSFIT
1 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
2 Q21 CROSSFIT Q21
3 Açaí & Granola TAURUS WEIGHTLIFTING
4 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
5 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
6 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
7 Team Vittoria MoreReps VITTORIA CROSSFIT
8 Team PRO1 CROSSFIT PRO1

Event 2 - “Team Gymnastics”
For time:
5 rounds of:
FF pair 5 synchro BMU (MM pair holds HS)
MM pair 5 synchro BMU(FF pair holds HS)
Move round marker
Then:
16-meter handstand walk each
 
Cap: 10min

1 Finish Strong CROSSFIT BARUERI
2 Nada consta CROSSFIT GURKHA
3 CROSSFIT 4L CROSSFIT 4 L
4 Q21 CROSSFIT Q21
5 Açaí & Granola TAURUS WEIGHTLIFTING
6 Team Vittoria MoreReps VITTORIA CROSSFIT
7 Samurai Team CODIGO CROSSFIT
8 Team Park78 PARK78CROSSFIT
1 Crossfit Bauru CROSSFIT BAURU
2 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
3 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
4 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
5 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9
6 Team PRO1 CROSSFIT PRO1
7 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
8 Team colombia INDEPENDENT

Event 3 - “Cleans and Burpees”
For time:
50 synchro toes-to-bar (any pair)
Then 5 rounds of:
6 Anaconda clean & push press
6 burpees over Anaconda
 
Cap: 10min

Saturday - May 18

Team Event 4 - “Team Snatch Ladder”

For time (MF pairs):
10 synchro snatches @60/40kg
8 synchro snatches @70/50kg
6 synchro snatches @80/55kg
4 synchro snatches @90/65kg
2 synchro snatches @100/70kg
 
Cap:6min

1
2 Team Vittoria MoreReps VITTORIA CROSSFIT
3 CROSSFIT 4L CROSSFIT 4 L
4 Finish Strong CROSSFIT BARUERI
1 Nada consta CROSSFIT GURKHA
2 Açaí & Granola TAURUS WEIGHTLIFTING
3 Crossfit Bauru CROSSFIT BAURU
4 Samurai Team CODIGO CROSSFIT
1 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9
2 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
3 Q21 CROSSFIT Q21
4 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
1 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
2 Team PRO1 CROSSFIT PRO1
3 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
4 Team colombia INDEPENDENT

Team Event 5 - “Graceful Team Ropes”

For time FF pair then MM pair:
15/20 rope climbs (pair)
50 synchro wall ball shots 20/30lb. (each)
30 sandbag cleans (pair)
 
Cap: 15min

1
2 CROSSFIT 4L CROSSFIT 4 L
3 Samurai Team CODIGO CROSSFIT
4 Crossfit Bauru CROSSFIT BAURU
5 Açaí & Granola TAURUS WEIGHTLIFTING
6 Nada consta CROSSFIT GURKHA
7 Team Vittoria MoreReps VITTORIA CROSSFIT
8 Finish Strong CROSSFIT BARUERI
1 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
2 Q21 CROSSFIT Q21
3 Team colombia INDEPENDENT
4 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
5 Team PRO1 CROSSFIT PRO1
6 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
7 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
8 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9

Team Event 6 - “Anaconda Squats”

5 rounds for time:
10 Anaconda squats
Lunge forward
 
Cap: 7min

1
2 Team Vittoria MoreReps VITTORIA CROSSFIT
3 Nada consta CROSSFIT GURKHA
4 Açaí & Granola TAURUS WEIGHTLIFTING
5 Crossfit Bauru CROSSFIT BAURU
6 Samurai Team CODIGO CROSSFIT
7 CROSSFIT 4L CROSSFIT 4 L
8 Finish Strong CROSSFIT BARUERI
1 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9
2 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
3 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
4 Team PRO1 CROSSFIT PRO1
5 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
6 Team colombia INDEPENDENT
7 Q21 CROSSFIT Q21
8 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
Sunday - May 19

Team Event 7 - “The Long Way Home”


5 rounds for time:
10 muscle-ups (team Anaconda hold)
10 Anaconda thrusters
 
Cap: 12min

1
2 Crossfit Bauru CROSSFIT BAURU
3 Nada consta CROSSFIT GURKHA
4 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9
5 Team Vittoria MoreReps VITTORIA CROSSFIT
6 Samurai Team CODIGO CROSSFIT
7 Finish Strong CROSSFIT BARUERI
8 CROSSFIT 4L CROSSFIT 4 L
1 Açaí & Granola TAURUS WEIGHTLIFTING
2 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
3 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
4 Team PRO1 CROSSFIT PRO1
5 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
6 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
7 Q21 CROSSFIT Q21
8 Team colombia INDEPENDENT

M then F:

  • 20-cal. Air Bike
  • 12m kettlebell OH walking lunge 24/16kg

7 elimination rounds

1 Q21 CROSSFIT Q21
2 East Woodbridge CROSSFIT EAST WOODBRIDGE
3 Invictus X CROSSFIT INVICTUS
4 Team PRO1 CROSSFIT PRO1
5 Team CRSC CROSSFIT SANTA CRUZ CENTRAL
6 Indomáveis CROSSFIT IMBATIVEL
7 Team colombia INDEPENDENT
8 CFP9 - RIO CROSSFIT POSTO 9