Friday - Sep 21

For Time

2000m Run

700m Open Water Swim

2000m Run

Cap:50min

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 12 30:45
17 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 3 28:38
18 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 14 30:56
19 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 31 DNF
20 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 21 33:11
21 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 7 29:49
22 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 29 35:45
23 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 2 28:31
24 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 24 34:10
25 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 10 30:25
26 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 15 31:01
27 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 6 29:24
28 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 8 29:54
29 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 25 34:27
30 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 16 31:12
31 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 19 32:13
32 LISA ROIVAS NTC 30 36:19
33 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 22 33:49
34 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 11 30:35
35 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 17 31:20
36 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 23 33:52
37 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 1 28:25
38 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 18 31:32
39 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 28 35:38
40
41 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 9 29:59
42 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 20 32:32
43 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 13 30:49
44 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 4 28:57
45 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 27 34:54
46 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 26 34:45
47 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 5 29:12
48
49 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 3 35:08
50
51 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 2 34:54
52 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 1 32:49
53 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 4 35:36
54
55 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 2 31:27
56
57
58 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 4 36:46
59 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 3 36:27
60 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 5 37:43
61 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 6 38:51
62 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 1 28:14
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 26 31:50
17 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 12 28:18
18 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 4 26:29
19 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 9 27:43
20 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 10 27:50
21 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 20 30:05
22 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 34 37:11
23
24 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 17 29:31
25 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 11 28:02
26 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 25 31:45
27 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 21 30:24
28 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 32 34:18
29 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 19 29:59
30 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 22 30:35
31 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 29 32:58
32 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 5 26:37
33 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 14 28:48
34 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 16 29:23
35 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 2 25:47
36 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 31 34:16
37
38 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 27 32:23
39
40
41
42 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 3 26:00
43
44 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 7 27:03
45 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 8 27:22
46 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 13 28:46
47 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 1 25:30
48 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 33 34:19
49 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 15 29:07
50 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 28 32:35
51 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 18 29:50
52 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 6 26:59
53 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 24 31:30
54 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 30 33:39
55 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 23 30:53
56 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 3 31:08
57 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 4 31:09
58 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 8 32:25
59 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 9 32:30
60 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 11 33:58
61 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 5 31:30
62
63 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 2 29:17
64 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 10 32:51
65
66 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 1 29:11
67 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 7 32:21
68 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 13 39:03
69
70 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 6 31:47
71 VOLODYMYR GULA 12 36:26
72 ANDREI SKABITSKI STAYA 6 33:02
73
74 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 4 31:19
75 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 1 27:35
76 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 12 37:42
77 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 5 32:44
78 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 2 28:53
79 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 11 35:58
80 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 10 34:22
81 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 9 34:11
82 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 8 33:43
83 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 13 40:34
84 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 7 33:24
85 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 14 42:28
86 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 3 30:56
87
88
89
90

1RM Snatch

4 Mins to find max

1
2 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 1 71
3
4 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 4 54
5 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 2 68
6 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 3 67
7
8
1 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 1 65
2
3
4 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 5 46
5 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 2 55
6 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 4 52
7 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 3 53
8 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 5 46
1 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 8 88
2 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 11 85
3 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 13 65
4 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 3 103
5 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 6 100
6 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 1 126
7
8 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 3 103
1 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 9 87
2
3 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 5 101
4 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 12 75
5 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 2 104
6
7 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 10 86
8 VOLODYMYR GULA 7 95
1 ANDREI SKABITSKI STAYA 5 90
2
3 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 7 86
4 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 12 77
5 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 11 85
6 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 4 96
7 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 7 86
8 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 2 100
1 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 2 100
2 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 14 72
3 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 7 86
4 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 7 86
5 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 1 105
6 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 5 90
7 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 13 76
8

6 Rounds for Time

1 KB Complex 24/16kg

30 Air Squats

 

1 DB Complex =

3 Hang KB Snatch (Left Arm)
3 Hang KB Clean & Jerk (Left Arm)
3 KB Shoulder to Overhead (Left Arm)
3 KB Thruster (Left Arm)
3 Hang KB Snatch (Right Arm)
3 Hang KB Clean & Jerk (Right Arm)
3 KB Shoulder to Overhead (Right Arm)
3 KB Thruster (Right Arm)

1
2 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 4 11:18
3
4 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 1 08:46
5 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 2 09:46
6 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 3 10:29
7
8 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 1 10:12
9
10
11 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 2 12:20
12 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 4 12:42
13 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 5 13:47
14 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 3 12:35
15 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 6 14:36
16
1 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 9 13:20
2 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 11 14:10
3 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 12 15:07
4 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 3 10:13
5 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 10 14:08
6 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 1 08:35
7
8 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 4 10:23
9 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 13 CAP + 284
10
11 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 2 09:08
12 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 6 11:56
13 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 7 12:30
14
15 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 5 10:38
16 VOLODYMYR GULA 8 12:31
1 ANDREI SKABITSKI STAYA 6 10:21
2
3 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 11 14:59
4 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 2 09:11
5 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 10 14:16
6 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 8 11:11
7 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 4 09:38
8 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 5 09:47
9 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 9 11:29
10 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 12 15:03
11 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 1 09:04
12 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 3 09:31
13 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 7 10:39
14 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 12 15:03
15 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 14 CAP + 254
16

1RM Snatch - By Iron Elite

3x Attempts

15sec per attempt

1
2 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 28 60
3 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 8 80
4 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 4 83
5 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 19 73
6 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 14 76
7 LISA ROIVAS NTC 22 70
8 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 31 57
1 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 22 70
2 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 6 82
3 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 4 83
4 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 28 60
5 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 19 73
6 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 25 63
7 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 14 76
8 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 26 61
1 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 1 88
2 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 8 80
3 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 7 81
4 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 14 76
5 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 1 88
6 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 3 84
7 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 13 78
8 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 26 61
1 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 17 75
2 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 19 73
3 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 8 80
4 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 22 70
5 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 28 60
6 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 17 75
7 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 8 80
8 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 12 79
1
2 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 27 107
3 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 11 120
4 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 16 118
5 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 6 125
6 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 11 120
7
8
1
2
3 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 6 125
4 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 23 111
5 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 8 123
6 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 34 95
7 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 18 115
8
1 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 9 122
2 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 28 103
3 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 23 111
4 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 4 126
5 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 11 120
6 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 31 100
7 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 29 101
8 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 33 97
1 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 4 126
2 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 25 110
3 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 3 127
4 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 2 130
5 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 31 100
6 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 18 115
7 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 29 101
8 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 1 132
1 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 10 121
2 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 21 113
3 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 11 120
4 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 25 110
5 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 17 116
6 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 21 113
7 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 11 120
8 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 18 115

6 Rounds for Time

1 KB Complex 24/16kg

40 Air Squats

 

1KB Complex =

  • 4 Hang KB Snatch (Left Arm)
  • 4 Hang KB Clean & Jerk (Left Arm)
  • 4 KB Shoulder to Overhead (Left Arm)
  • 4 KB Thruster (Left Arm)
  • 4 Hang KB Snatch (Right Arm)
  • 4 Hang KB Clean & Jerk (Right Arm)
  • 4 KB Shoulder to Overhead (Right Arm)
  • 4 KB Thruster (Right Arm)

1 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 31 CAP + 428
2 LISA ROIVAS NTC 25 14:05
3 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 29 15:45
4 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 27 14:38
5 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 20 12:59
6 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 23 13:46
7 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 24 13:57
8 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 9 11:36
9 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 28 15:14
10 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 14 11:51
11 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 3 10:49
12 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 30 15:47
13 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 26 14:14
14 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 17 12:26
15 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 22 13:35
16
17
18
19
20
1 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 18 12:52
2 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 16 12:20
3 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 11 11:43
4 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 4 11:11
5 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 6 11:22
6 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 8 11:30
7 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 5 11:20
8 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 1 10:25
9 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 7 11:29
10 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 15 12:04
11 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 13 11:48
12 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 19 12:53
13 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 12 11:47
14 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 9 11:36
15 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 21 13:30
16 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 2 10:37
17
18
19
20
1 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 34 CAP + 407
2 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 26 14:30
3 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 29 14:39
4 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 20 12:45
5 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 28 14:35
6 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 14 11:39
7 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 18 12:27
8 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 33 CAP + 426
9 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 23 13:29
10 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 32 15:38
11 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 22 13:11
12 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 21 12:47
13 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 31 15:14
14 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 6 11:07
15 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 30 14:50
16 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 11 11:22
17 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 25 13:50
18
19
20
1 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 16 12:08
2 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 5 10:57
3 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 10 11:20
4 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 15 12:02
5 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 19 12:40
6 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 7 11:11
7 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 11 11:22
8 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 24 13:33
9 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 4 10:52
10 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 7 11:11
11 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 9 11:19
12 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 2 10:23
13 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 27 14:31
14 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 3 10:46
15 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 13 11:36
16 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 16 12:08
17 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 1 10:21
18
19
20
Saturday - Sep 22

3 Rounds For Time

2 Rope Climbs

50 Double Unders

3 Dball Over Shoulder 150/80lb

1
2
3 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 3 CAP + 111
4 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 1 05:28
5 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 4 CAP + 107
6 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 2 CAP + 163
7
8
1
2 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 2 CAP + 111
3 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 1 CAP + 116
4 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 5 CAP + 110
5 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 2 CAP + 111
6 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 6 CAP + 56
7 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 2 CAP + 111
8
1
2 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 13 CAP + 56
3 VOLODYMYR GULA 7 CAP + 164
4 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 8 CAP + 162
5 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 12 CAP + 112
6 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 5 05:49
7 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 10 CAP + 132
8
1 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 9 CAP + 143
2 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 11 CAP + 115
3 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 1 04:03
4 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 6 06:00
5 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 3 05:28
6 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 2 04:48
7 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 3 05:28
8
1 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 12 CAP + 111
2 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 11 CAP + 112
3 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 8 CAP + 162
4 ANDREI SKABITSKI STAYA 4 05:08
5 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 12 CAP + 111
6 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 14 CAP + 110
7 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 10 CAP + 135
8
1 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 3 04:40
2 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 9 CAP + 159
3 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 2 04:31
4 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 1 04:04
5 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 5 05:42
6 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 7 CAP + 163
7 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 6 05:59
8

7 Rounds for Time

350/300m Row

15 Burpee Box Jump Overs

1 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 23 CAP + 312
2 LISA ROIVAS NTC 26 CAP + 306
3 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 29 CAP + 300
4 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 22 CAP + 314
5 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 28 CAP + 301
6 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 25 CAP + 311
7 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 16 19:38
8 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 9 18:33
9 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 14 19:26
10 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 19 19:59
11 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 21 CAP + 320
12 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 18 19:57
13 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 13 19:19
14 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 31 DNF
15 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 27 CAP + 304
16
17
18
19
20
1 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 15 19:28
2 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 30 CAP + 284
3 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 4 18:04
4 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 7 18:18
5 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 6 18:11
6 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 4 18:04
7 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 3 17:43
8 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 19 19:59
9 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 2 17:32
10 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 12 19:12
11 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 23 CAP + 312
12 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 1 17:26
13 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 8 18:20
14 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 11 18:54
15 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 10 18:53
16 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 17 19:53
17
18
19
20
1 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 28 19:37
2 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 27 19:32
3 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 28 19:37
4 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 24 19:02
5 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 19 18:40
6 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 32 CAP + 345
7 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 33 CAP + 339
8 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 17 18:37
9 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 23 18:56
10 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 30 19:43
11 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 7 17:53
12 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 31 CAP + 347
13 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 13 18:18
14 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 11 18:11
15 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 26 19:22
16 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 34 CAP + 310
17 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 16 18:32
18
19
20
1 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 8 18:00
2 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 22 18:55
3 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 6 17:46
4 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 15 18:29
5 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 2 17:07
6 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 19 18:40
7 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 3 17:08
8 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 21 18:51
9 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 5 17:39
10 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 4 17:25
11 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 25 19:16
12 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 18 18:38
13 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 1 16:47
14 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 14 18:25
15 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 10 18:10
16 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 12 18:16
17 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 8 18:00
18
19
20

4 Rounds For Time

3 Rope Climbs

60 Double Unders

5m Yoke Carry 240kg/170kg

1 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 27 CAP + 138
2 LISA ROIVAS NTC 27 CAP + 138
3 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 9 CAP + 208
4 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 20 CAP + 204
5 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 24 CAP + 199
6 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 31 DNF
7 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 11 CAP + 206
8
1 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 19 CAP + 205
2 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 20 CAP + 204
3 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 11 CAP + 206
4 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 26 CAP + 157
5 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 11 CAP + 206
6 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 27 CAP + 138
7 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 25 CAP + 181
8 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 20 CAP + 204
1 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 8 CAP + 233
2 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 11 CAP + 206
3 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 20 CAP + 204
4 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 4 08:58
5 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 10 CAP + 207
6 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 11 CAP + 206
7 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 11 CAP + 206
8 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 5 CAP + 267
1 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 7 CAP + 264
2 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 5 CAP + 267
3 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 1 07:28
4 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 11 CAP + 206
5 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 3 08:19
6 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 30 CAP + 137
7 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 11 CAP + 206
8 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 2 08:14
1
2 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 21 08:38
3 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 19 07:53
4 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 30 CAP + 204
5 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 17 07:46
6 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 26 CAP + 206
7 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 26 CAP + 206
8
1
2 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 10 07:09
3 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 30 CAP + 204
4 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 26 CAP + 206
5 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 18 07:49
6 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 30 CAP + 204
7 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 13 07:26
8
1
2 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 30 CAP + 204
3 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 16 07:39
4 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 34 CAP + 138
5 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 29 CAP + 205
6 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 13 07:26
7 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 11 07:21
8
1 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 4 06:23
2 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 20 08:25
3 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 23 CAP + 255
4 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 4 06:23
5 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 3 06:01
6 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 8 06:36
7 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 12 07:25
8 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 24 CAP + 254
1 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 25 CAP + 244
2 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 7 06:26
3 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 9 06:38
4 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 6 06:24
5 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 1 05:27
6 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 2 05:57
7 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 22 08:48
8 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 15 07:36

For Time

30 Chest To Bar

30 Wallball 20/14

30/22cal Assault Bike

30 Deadlift 80/50kg

 

*Back to back with Event 6

1
2
3 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 4 CAP + 87
4 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 3 05:05
5 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 2 05:00
6 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 1 04:46
7
8
1
2 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 4 CAP + 77
3 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 6 CAP + 73
4 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 3 CAP + 84
5 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 1 05:54
6 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 4 CAP + 77
7 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 2 CAP + 92
8
1
2 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 12 CAP + 105
3 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 13 CAP + 93
4 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 7 05:09
5 VOLODYMYR GULA 9 05:50
6 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 10 CAP + 116
7
8
1 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 8 05:25
2 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 11 CAP + 112
3 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 5 04:45
4 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 2 04:37
5 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 3 04:42
6 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 1 04:06
7 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 3 04:42
8 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 6 04:56
1
2 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 7 04:57
3 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 12 CAP + 101
4 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 9 05:14
5 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 10 CAP + 108
6 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 14 CAP + 76
7 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 13 CAP + 91
8
1 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 5 04:45
2 ANDREI SKABITSKI STAYA 6 04:49
3 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 3 04:38
4 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 1 04:10
5 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 2 04:25
6 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 3 04:38
7 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 11 CAP + 105
8 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 8 05:07

For Time

60 Chest To Bar

45 Wallball 20/14lb

30 Dumbbell Burpee to Overhead 55/35lb

15 Dball Over the Shoulder 150/80lb

1 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 31 WD
2 LISA ROIVAS NTC 23 CAP + 126
3 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 23 CAP + 126
4 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 28 CAP + 124
5 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 23 CAP + 126
6 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 23 CAP + 126
7 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 21 CAP + 128
8
1 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 29 CAP + 114
2 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 30 CAP + 103
3 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 20 CAP + 129
4 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 10 CAP + 142
5 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 17 CAP + 137
6 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 17 CAP + 137
7 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 27 CAP + 125
8 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 15 CAP + 140
1 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 4 CAP + 148
2 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 10 CAP + 142
3 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 8 CAP + 143
4 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 21 CAP + 128
5 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 14 CAP + 141
6 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 16 CAP + 139
7 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 8 CAP + 143
8 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 10 CAP + 142
1 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 2 09:45
2 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 5 CAP + 146
3 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 5 CAP + 146
4 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 7 CAP + 144
5 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 19 CAP + 132
6 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 1 09:06
7 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 3 09:49
8 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 10 CAP + 142
1
2 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 34 CAP + 124
3 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 24 CAP + 133
4 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 28 CAP + 132
5 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 33 CAP + 125
6 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 24 CAP + 133
7 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 24 CAP + 133
8
1
2 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 32 CAP + 129
3 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 16 CAP + 139
4 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 29 CAP + 130
5 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 24 CAP + 133
6 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 29 CAP + 130
7 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 21 CAP + 136
8
1
2 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 16 CAP + 139
3 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 19 CAP + 137
4 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 22 CAP + 135
5 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 29 CAP + 130
6 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 4 09:58
7 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 12 CAP + 141
8
1 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 13 CAP + 140
2 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 8 CAP + 145
3 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 19 CAP + 137
4 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 13 CAP + 140
5 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 13 CAP + 140
6 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 6 CAP + 146
7 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 11 CAP + 143
8 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 23 CAP + 134
1 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 6 CAP + 146
2 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 16 CAP + 139
3 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 5 CAP + 147
4 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 2 09:44
5 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 3 09:48
6 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 1 09:13
7 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 9 CAP + 144
8 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 9 CAP + 144

3 Rounds For Time

20/15cal Assault Bike

4 Deadlift 180/120kg

1 MARIAN JOHNSEN MJØSA CROSSFIT 31 WD
2 LISA ROIVAS NTC 26 CAP + 34
3 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 13 CAP + 39
4 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 29 CAP + 32
5 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 22 CAP + 35
6 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 26 CAP + 34
7 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 30 CAP + 20
8
1 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 22 CAP + 35
2 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 5 CAP + 46
3 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 3 CAP + 50
4 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 14 CAP + 38
5 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 22 CAP + 35
6 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 14 CAP + 38
7 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 14 CAP + 38
8 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 20 CAP + 36
1 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 19 CAP + 37
2 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 14 CAP + 38
3 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 8 CAP + 44
4 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 22 CAP + 35
5 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 6 CAP + 45
6 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 6 CAP + 45
7 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 12 CAP + 40
8 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 14 CAP + 38
1 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 11 CAP + 42
2 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 20 CAP + 36
3 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 2 CAP + 53
4 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 26 CAP + 34
5 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 4 CAP + 49
6 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 8 CAP + 44
7 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 10 CAP + 43
8 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 1 CAP + 54
1
2 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 21 CAP + 55
3 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 24 CAP + 51
4 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 26 CAP + 48
5 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 26 CAP + 48
6 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 33 CAP + 44
7 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 20 CAP + 56
8
1
2 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 34 CAP + 21
3 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 24 CAP + 51
4 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 26 CAP + 48
5 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 19 CAP + 58
6 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 14 CAP + 61
7 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 13 CAP + 62
8
1
2 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 18 CAP + 59
3 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 2 02:58
4 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 15 CAP + 60
5 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 23 CAP + 53
6 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 26 CAP + 48
7 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 15 CAP + 60
8
1 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 32 CAP + 45
2 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 21 CAP + 55
3 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 26 CAP + 48
4 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 5 CAP + 68
5 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 10 CAP + 67
6 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 1 02:52
7 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 15 CAP + 60
8 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 31 CAP + 47
1 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 3 CAP + 69
2 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 11 CAP + 65
3 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 12 CAP + 63
4 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 5 CAP + 68
5 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 3 CAP + 69
6 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 5 CAP + 68
7 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 5 CAP + 68
8 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 5 CAP + 68
Sunday - Sep 23

For Time

25m Hanstand Walk

12 Ring Muscle Ups

1
2
3 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 2 CAP + 29
4 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 1 CAP + 36
5 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 3 CAP + 25
6 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 4 CAP
7
8
1
2 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 5 CAP
3 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 5 CAP
4 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 1 CAP + 29
5 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 4 CAP + 5
6 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 2 CAP + 26
7 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 3 CAP + 25
8
1
2 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 10 CAP + 28
3 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 7 02:58
4 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 4 02:01
5 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 12 CAP + 5
6 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 9 CAP + 30
7 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 13 CAP
8
1 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 11 CAP + 26
2 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 6 02:54
3 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 3 01:55
4 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 1 01:24
5 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 2 01:33
6 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 8 CAP + 36
7 VOLODYMYR GULA 5 02:36
8
1 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 11 CAP + 5
2 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 14 CAP
3 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 11 CAP + 5
4 ANDREI SKABITSKI STAYA 5 02:27
5 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 11 CAP + 5
6 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 10 CAP + 26
7 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 8 03:53
8
1 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 4 02:20
2 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 2 01:29
3 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 1 01:21
4 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 3 01:41
5 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 7 02:54
6 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 9 CAP + 36
7 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 6 02:46
8

For Time

16 Ring Muscle Ups

25m Hanstand Walk

1 LISA ROIVAS NTC 24 CAP + 9
2 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 23 CAP + 13
3 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 26 CAP + 8
4 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 22 CAP + 14
5 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 15 CAP + 31
6 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 1 02:16
7 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 26 CAP + 8
8
1 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 11 03:52
2 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 5 03:28
3 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 17 CAP + 26
4 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 15 CAP + 31
5 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 21 CAP + 15
6 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 29 CAP + 6
7 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 24 CAP + 9
8
1 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 13 03:59
2 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 17 CAP + 26
3 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 12 03:58
4 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 7 03:33
5 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 3 02:52
6 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 8 03:41
7 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 14 CAP + 36
8 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 30 CAP
1 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 2 02:32
2 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 19 CAP + 21
3 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 10 03:51
4 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 9 03:49
5 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 6 03:32
6 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 26 CAP + 8
7 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 4 03:15
8 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 20 CAP + 16
1
2 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 28 03:49
3 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 15 02:10
4 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 23 02:40
5 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 18 02:24
6 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 34 CAP + 12
7 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 22 02:37
8
1
2 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 33 CAP + 26
3 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 31 CAP + 31
4 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 29 CAP + 36
5 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 24 02:51
6 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 1 01:30
7 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 26 03:01
8
1
2 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 16 02:13
3 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 29 CAP + 36
4 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 1 01:30
5 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 19 02:26
6 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 14 02:08
7 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 31 CAP + 31
8
1 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 6 01:54
2 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 13 02:06
3 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 21 02:32
4 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 27 03:32
5 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 10 01:59
6 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 17 02:15
7 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 25 02:54
8 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 7 01:55
1 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 4 01:45
2 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 11 02:00
3 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 9 01:56
4 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 7 01:55
5 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 5 01:52
6 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 3 01:37
7 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 12 02:05
8 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 20 02:28

3 Rounds For Time

600/500m Ski

6 Cleans 100/65kg

 

1 LISA ROIVAS NTC 23 CAP + 166
2 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 18 08:38
3 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 25 CAP + 163
4 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 10 08:21
5 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 27 CAP + 162
6 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 28 CAP + 157
7 ANTRIA LOUKA CROSSFIT LOCKDOWN 30 DNF
8
1 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 22 08:58
2 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 19 08:51
3 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 4 07:48
4 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 24 CAP + 164
5 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 21 08:55
6 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 25 CAP + 163
7 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 29 CAP + 155
8
1 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 13 08:28
2 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 20 08:53
3 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 12 08:27
4 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 8 08:09
5 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 16 08:31
6 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 5 07:52
7 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 9 08:20
8 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 15 08:29
1 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 13 08:28
2 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 6 07:59
3 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 1 07:44
4 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 17 08:35
5 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 2 07:46
6 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 3 07:47
7 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 10 08:21
8 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 7 08:06
1
2 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 21 CAP + 198
3 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 34 CAP + 65
4 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 30 CAP + 191
5 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 30 CAP + 191
6 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 22 CAP + 197
7 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 30 CAP + 191
8
1
2 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 15 08:49
3 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 19 08:56
4 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 23 CAP + 196
5 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 23 CAP + 196
6 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 27 CAP + 195
7 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 33 CAP + 186
8
1
2 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 23 CAP + 196
3 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 28 CAP + 193
4 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 29 CAP + 192
5 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 12 08:43
6 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 15 08:49
7 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 6 08:30
8
1 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 11 08:39
2 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 17 08:54
3 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 5 08:22
4 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 8 08:32
5 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 9 08:33
6 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 9 08:33
7 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 23 CAP + 196
8 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 20 08:57
1 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 1 07:45
2 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 17 08:54
3 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 12 08:43
4 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 4 08:13
5 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 2 07:49
6 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 14 08:48
7 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 7 08:31
8 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 3 08:03

For Time

5 Rounds:

4 Bar Facing Burpees
4 Axle Bar Thrusters

Then

12 Handstand Pushups

Then

5 Rounds:

4 Bar Facing Burpees
4 Axle Bar Thrusters

1
2
3 TAJANA GRUJCIC CROSSFIT RIJEKA 2 08:57
4 LISA WIESLANDER CROSSFIT NÄSET 1 08:56
5 CAROLINE OMRE CROSSFIT NORDIC 3 CAP + 132
6 RIA HRUŠOVSKÁ CROSSFIT HOMETOWN PRAGUE 4 CAP + 111
7
8
1
2 LIAT AVRAHAMI CROSSFIT TLV 6 CAP + 80
3 NINA PEKERMAN CROSSFIT KFAR SABA 2 CAP + 112
4 ALEXANDRA KOLAM C23CROSSFIT 1 08:50
5 MEGGI PAVLIDIS WIND THE LAB. - CROSSFIT LB 3 CAP + 106
6 MARINA BUECHSENSCHUETZ FFM CROSSFIT 5 CAP + 102
7 MARIA JIN BRAGE 150 BAY CROSSFIT 4 CAP + 104
8
1
2 JURI AMBROSIONI CROSSFIT BERGAMO 12 CAP + 63
3 MIKE BUSER CROSSFIT DROPZONE 9 CAP + 67
4 THOMAS TANGNES CROSSFIT SANDVIKA 5 CAP + 80
5 ALEXANDER KREUGER CROSSFIT AKA 9 CAP + 67
6 ANDRIY ORIEKHOV CROSSFITBANDA 11 CAP + 64
7 BORIS SHAGALOV CROSSFIT LAVI 13 CAP + 52
8
1 CHRISTOPHER BUTLER CROSSFIT CENTRUM 7 CAP + 70
2 CHRISTIAN JENSEN KICK CROSSFIT 1 CAP + 132
3 MARC FUGGER CROSSFIT ILLZACH 4 CAP + 116
4 EZEQUIEL BILDOSOLA CROSSFIT WHITE CITY 3 CAP + 118
5 DAVID SANTA CRUZ BORGSTRAND CROSSFIT FABRIKEN 2 CAP + 131
6 MOHAMED ADEL CROSSFIT ENGINE 38 8 CAP + 68
7 VOLODYMYR GULA 6 CAP + 73
8
1 PANICOS KLEITOU TEAM ROGUE FORGE 6 CAP + 85
2 ROLANDO DOMINGO CROSSFIT HOUR 10 CAP + 65
3 PETER BLAHA CROSSFIT HIGHWAY 12 CAP + 62
4 MARTIN STRITECKY CROSSFIT DESTINY BRNO 8 CAP + 71
5 FREDRIK DU HANE CROSSFIT NB 11 CAP + 63
6 KENNETH BADENHORST CROSSFIT M4M 13 CAP + 60
7 SAGI LEV ARI CROSSFIT HASHARON POLEG 13 CAP + 60
8
1 PETER ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 2 CAP + 119
2 MARIOS MARKOU INDEPENDENT 5 CAP + 93
3 IGOR SHAROV CROSSFIT GERAKLION SALUT 9 CAP + 68
4 RIKARD LANNER CROSSFIT SOLID 3 CAP + 118
5 MIKHAEL ORLOV CROSSFIT GERAKLION SALUT 1 CAP + 132
6 MARCUS HEROU MÅNDAGSKLUBBEN CROSSFIT FALUN 7 CAP + 80
7 ANDREI SKABITSKI STAYA 4 CAP + 113
8

For Time

5 Rounds:

  • 6 Bar Facing Burpees
  • 6 Axle Bar Thrusters

Then

12 Deficit Handstand Pushups

Then

5 Rounds:

  • 6 Bar Facing Burpees
  • 6 Axle Bar Thrusters

1 SONJA ZSCHALER CROSSFIT SCHMIEDE 26 CAP + 81
2 EKATERINA MAMONOVA RED TOWER CROSSFIT 19 CAP + 89
3 WENCHE ANDERSSON CROSSFIT FABRIKEN 27 CAP + 80
4 EMMA LAGERQVIST CROSSFIT KUNGÄLV 21 CAP + 88
5 MARIA ASTASHOVA CROSSFIT COSMOS 23 CAP + 86
6 LOUISE TJÄDER CROSSFIT PILGATAN 16 CAP + 111
7 LISA ROIVAS NTC 18 CAP + 104
8
1 KATHRYN MCEWEN AFS CROSSFIT 23 CAP + 86
2 THELMA CHRISTOFOROU TEAM ROGUE FORGE 13 CAP + 120
3 EMILY WEBB CROSSFIT ALIOTH 27 CAP + 80
4 KAITLYNNE RAHNER CROSSFIT IBEX 17 CAP + 109
5 NICOLE PETTEL CROSSFIT WHITE CITY 14 CAP + 118
6 XENIA GOLOSHCHAPOVA BACKSTAGE CROSSFIT 19 CAP + 89
7 OR COHEN CROSSFIT KFAR SABA 15 CAP + 116
8
1 ANNA VIGGEDAL CROSSFIT NORDIC 12 CAP + 126
2 SARA ARMANIUS CROSSFIT FABRIKEN 1 CAP + 155
3 LISA EBLE CROSSFIT JACKHAMMER 8 CAP + 133
4 FÉDRA SZAKOLCZAI CROSSFIT BUDAPEST 11 CAP + 132
5 ANASTASIA VLADIMIROVA CROSSFIT TIRUS 6 CAP + 143
6 SOPHIE JENSEN CROSSFIT MALMÖ 21 CAP + 88
7 CHARLOTTE MARIS CROSSFIT AKA 27 CAP + 80
8
1
2 YAROSLAV STATSENKO NRGFIT 32 CAP + 83
3 STEFAN REVANG CROSSFIT TROMSØ 17 CAP + 104
4 HAFSTEINN GUNNLAUGSSON REEBOK CROSSFIT REYKJAVÍK 22 CAP + 89
5 EITAN LIEBERMAN CROSSFIT TLV 30 CAP + 85
6 ANTONIS ANTONIOU CROSSFIT ENGOMI FACTORY 28 CAP + 86
7 BIRKIR JÓNSSON CROSSFIT AKUREYRI 20 CAP + 91
8
1
2 VITALY KHAMAYKO CROSSFIT PK 33 CAP + 80
3 PANAGIOTIS CHRISTODOULIDES CROSSFIT GERAKLION OTB 28 CAP + 86
4 ANDREY BOYKO NO AFILIATE 21 CAP + 90
5 ACHILLEAS PANTAZIS CROSSFIT GERAKLION OTB 22 CAP + 89
6 ANTONIS GIAKOUMI G-FORCE STRENGHT AND CONDITIONING CENTER 30 CAP + 85
7 GLENN RUNE OLSEN CROSSFIT SANDVIKA 25 CAP + 88
8
1
2 CHRISTOS TAMPAKOS PRIMAL CROSSFIT ATH 27 CAP + 87
3 ZACH WOODS CROSSFIT KRAFTMUEHLE 25 CAP + 88
4 RUAN CONRADIE CROSSFIT M4M 10 CAP + 121
5 STEFÁN INGI JÓHANNSSON CFR 22 CAP + 89
6 FEIDIAS PSILOGENI TEAM ROGUE FORGE 16 CAP + 112
7 KRYS SERGEY GRAND CROSSFIT 17 CAP + 104
8
1 JAKUB BRICHTA CROSSFIT MADMAN 7 CAP + 132
2 JUSTIN SWART CAPE CROSSFIT 10 CAP + 121
3 ALEXANDER ELEBRO CROSSFIT NB 15 CAP + 116
4 MICK STOCCHI IRON GATE CROSSFIT 10 CAP + 121
5 RICHARD SMITH CROSSFIT KYALAMI 10 CAP + 121
6 MAKSIM NIKULIN CROSSFIT TIRUS 14 CAP + 119
7 BERGUR SVERRISSON WORLD CLASS ICELAND 6 CAP + 134
8 ALEKSANDR ILIN CROSSFIT IDOL 9 CAP + 127
1 MIKAELA NORMAN CROSSFIT NORDIC 8 CAP + 133
2 BJORK ODINSDOTTIR CROSSFIT AKUREYRI 5 CAP + 149
3 SYNNE KROKSTAD CROSSFIT SANDVIKA 2 CAP + 154
4 GABRIELA MIGAŁA CROSSFIT 72D 4 CAP + 150
5 AMANDA FRÄNDEN CROSSFIT SOLID 7 CAP + 135
6 JACQUELINE DAHLSTRØM C23CROSSFIT 8 CAP + 133
7 HANNA KARLSSON CROSSFIT SOLID 25 CAP + 85
8 LOUISE WICKSTRÖM CROSSFIT FALUN MÅNDAGSKLUBBEN 2 CAP + 154
1 SIMON MÄNTYLÄ CROSSFIT SOLID 3 CAP + 148
2 ALEX KOTOULAS PRIMAL CROSSFIT ATH 5 CAP + 136
3 STREAT HOERNER CROSSFIT ALIOTH 1 CAP + 161
4 JASON SMITH CROSSFIT KYALAMI 4 CAP + 145
5 ROMAN KHRENNIKOV SEVER CROSSFIT 2 CAP + 149
6 HINRIK ÓSKARSSON WORLD CLASS ICELAND 34 DNF
7 NICOLAY BILLAUDEL CROSSFIT SANDVIKA 17 CAP + 104
8 ARTUR SEMENOV RED TOWER CROSSFIT 8 CAP + 128
Friday - Sep 21

2000m Run

700m Open Water Swim

2000m Run

Each Athlete will complete this as an individual.

The Teams official score will be the combined time of all 4 athletes

1 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 9 02:18:30.0
2 Carver CROSSFITCLV 7 02:14:18.0
3 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 2 02:08:13.0
4 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 1 02:03:15.0
5 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 5 02:12:24.0
6 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 6 02:14:14.0
7 Koyot CROSSFIT KOYOT 8 02:18:06.0
8 Polish Beasts UNAFFILIATED 11 02:19:26.0
9 SPT OUTLAWS SPT 12 02:23:35.0
10 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 13 02:55:27.0
11
12 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 10 02:19:13.0
13 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 4 02:11:34.0
14 Tirus CROSSFIT TIRUS 3 02:10:25.0
15
16

5 Rounds For Time

10 Worm Clean & Jerks

15 Toes to Bar - Each athlete

1 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 12 CAP + 285
2 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 13 CAP + 283
3 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 1 13:28
4 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 11 CAP + 322
5 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 6 16:06
6 SPT OUTLAWS SPT 10 CAP + 329
7 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 9 16:35
8
1 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 5 15:11
2 Tirus CROSSFIT TIRUS 6 16:06
3 Koyot CROSSFIT KOYOT 8 16:30
4
5 Carver CROSSFITCLV 2 13:41
6 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 3 13:44
7 Polish Beasts UNAFFILIATED 4 14:36
8

Combined Max Snatch from both Female Competitors

4 Mins each Athlete

1
2 SPT OUTLAWS SPT 10 115
3 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 4 141
4 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 13 95
5 Koyot CROSSFIT KOYOT 3 144
6 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 6 133
7 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 12 97.5
1 Polish Beasts UNAFFILIATED 8 123
2 Carver CROSSFITCLV 9 120
3 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 2 148
4 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 5 138
5 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 7 131
6 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 1 155
7 Tirus CROSSFIT TIRUS 11 113

Combined Max Snatch from both Male Competitors

4mins Each athlete

1
2 SPT OUTLAWS SPT 12 190
3 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 6 206
4 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 9 200
5 Koyot CROSSFIT KOYOT 5 207
6 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 7 202
7 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 11 191
1 Polish Beasts UNAFFILIATED 1 242
2 Carver CROSSFITCLV 2 235
3 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 4 220
4 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 7 202
5 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 3 232
6 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 12 190
7 Tirus CROSSFIT TIRUS 9 200
Saturday - Sep 22

Female Athletes 2 rounds each of:

600m Row

15Burpee Box Jump Overs

Male Athletes 2 rounds each of:

750m Row

15Burpee Box Jump Overs

1 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 13 CAP + 598
2 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 12 CAP + 617
3 Tirus CROSSFIT TIRUS 10 CAP + 626
4 Koyot CROSSFIT KOYOT 4 CAP + 654
5 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 2 29:58
6 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 1 29:24
7 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 5 CAP + 651
8 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 3 CAP + 656
9 Carver CROSSFITCLV 6 CAP + 650
10 Polish Beasts UNAFFILIATED 11 CAP + 619
11 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 7 CAP + 648
12 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 8 CAP + 645
13 SPT OUTLAWS SPT 8 CAP + 645
14
15
16

For Time as a Team – Alternating MFMF

20m Handstand Walk - each athlete

40 Chest to Bar - each athlete

40 Wallball 30/20lb - each athlete

1
2 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 12 CAP + 70
3 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 13 CAP + 60
4 Tirus CROSSFIT TIRUS 5 CAP + 355
5 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 10 CAP + 308
6 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 11 CAP + 290
7 SPT OUTLAWS SPT 6 CAP + 346
8
1 Polish Beasts UNAFFILIATED 1 13:57
2 Carver CROSSFITCLV 9 CAP + 323
3 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 2 CAP + 400
4 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 6 CAP + 346
5 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 3 CAP + 389
6 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 8 CAP + 325
7 Koyot CROSSFIT KOYOT 4 CAP + 385
8

M1: 50cal Assault Bike + 10 Deadlift 160kg

M2: 40cal Assault Bike + 15 Deadlift 160kg

F1: 40cal Assault Bike + 10 Deadlift 105kg

F2: 30cal Assault Bike + 15 Deadlift 105kg

1
2 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 11 CAP + 143
3 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 6 CAP + 165
4 Tirus CROSSFIT TIRUS 12 CAP + 127
5 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 13 CAP + 107
6 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 8 CAP + 155
7 SPT OUTLAWS SPT 10 CAP + 144
8
1 Polish Beasts UNAFFILIATED 2 CAP + 200
2 Carver CROSSFITCLV 8 CAP + 155
3 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 4 CAP + 194
4 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 5 CAP + 190
5 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 1 09:34
6 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 3 CAP + 196
7 Koyot CROSSFIT KOYOT 7 CAP + 160
8
Sunday - Sep 23

60 Ring Muscle Ups

As a Team

One athlete working at any given time

Must move chess piece forward every 12 reps

1
2 SPT OUTLAWS SPT 7 05:55
3 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 8 06:43
4 Tirus CROSSFIT TIRUS 10 06:56
5 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 9 06:54
6 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 11 07:37
7 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 13 CAP + 50
8
1 Koyot CROSSFIT KOYOT 4 05:25
2 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 12 CAP + 60
3 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 1 04:47
4 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 3 05:08
5 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 5 05:37
6 Polish Beasts UNAFFILIATED 2 04:49
7 Carver CROSSFITCLV 6 05:43
8

Max Calorie Ski

With Running Clock:

MM Pair from 0-5min

FF Pair from 6-11 min

1
2 SPT OUTLAWS SPT 10 214
3 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 6 228
4 Tirus CROSSFIT TIRUS 13 98
5 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 11 188
6 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 7 227
7 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 12 177
8
1 Koyot CROSSFIT KOYOT 8 220
2 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 1 256
3 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 5 231
4 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 3 253
5 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 2 254
6 Polish Beasts UNAFFILIATED 4 233
7 Carver CROSSFITCLV 9 218
8

For Time

50 Cleans 80kg

MM Pair Only

For Time

50 Cleans 50kg

FF Pair Only

For Time

100 HSPU - As a team

THEN

5 Rounds of:

8 Worm Thrusters

8 Burpees over the worm

1
2 Tiger Fitness Freedom CROSSFIT442 13 10:49
3 Taem Attakashaka CROSSFIT ATTAKASHAKA 9 08:09
4 Gönnjamin CROSSFIT HELVETIX 11 08:53
5 Tirus CROSSFIT TIRUS 2 06:58
6 SPT OUTLAWS SPT 10 08:19
7 Team NOAM - incendium CROSSFIT REL 12 09:00
8
1 Koyot CROSSFIT KOYOT 7 07:35
2 Crossfit Munich CROSSFIT MUNICH 6 07:25
3 Geraklion team CROSSFIT GERAKLION SALUT 8 07:42
4 Bandа Brutality CROSSFIT BANDA ARENA 3 07:12
5 Polish Beasts UNAFFILIATED 1 06:35
6 Crossfit Akureyri CROSSFIT AKUREYRI 5 07:20
7 Carver CROSSFITCLV 4 07:13
8